Kalėdų senelio dovanėlių laukia net ir patys mažiausi vaikučiai, tačiau, dažniausiai, tinkamą staigmeną jiems išrinkti yra bene sunkiausia užduotis. Kas būtų naudinga, saugu ir tinkama pagal amžių? Lieknos Bitės dalinasi keliomis kalėdinių dovanų idėjomis  kūdikiams. new-folder6-2VOS KELIŲ MĖNESIŲ KŪDIKIUI. Mes rekomenduojame rinktis kažką jaukaus, šilto, tačiau ir praktiškai panaudojamo. Būtent toks yra Made By Ugne rankų darbo zuikis-barškutis, kuris tikrai saugus net patiems mažiausiems, nes yra sertifikuotas CE kūdikiams nuo gimimo. Vos kelių mėnesių mažyliui bus labai smagu ne tik jį laikyti rankose, liesti, pažinti kiškio skleidžiamą garsą, tačiau ir pagraužti ausytes. Na, o rinkinuke esančios merino vilnos kojinaitės – reikalingos kiekvieno kūdikio pėdutėms. KAINA: barškutis – 6 eurai, rinkinukas su merino vilnos kojinėmis ar pirštinaitėmis – 15 eurų.KŪDIKIUI NUO TRIJŲ MĖNESIŲ. Sukate galvą, ką padovanoti dar tik smagiai guguojančiam kūdikėliui? Atsiminkite, lavinti mažylius reikia nuo pirmųjų dienų. Kūdikiams labai patinka tėvelių prisilietimai, balsas, o sulaukus bent trijų mėnesių – dar ir viskas, kas ryšku, skleidžia įdomius garsus. Štai tokį žaisliuką radome Japoko žaislų parduotuvėlėje. „Jabber Ball“ emociniai gyvūnėliai pralinksmins net pačius mažiausiu, jie malonūs mažoms rankytėms, paspaudus – pasirodo liežuvis (kas vaikus labai prajuokina) bei girdisi nuotaikingas garsas. Šie žaislai pagaminti iš aukštos kokybės plastiko, yra saugūs, be ftalatų ir švino, todėl tėveliai gali nesibaiminti, jei bus kūdikio paragauti. Nors šią dovaną paruošėme draugų kūdikėliui, tačiau tiek mano dvimetis, tiek keturmetis ilgai jo nepaleido iš rankų ir vis kikeno, kai pasirodydavo gyvūnėlio liežuvis. KAINA: 10-15 eurų.KŪDIKIUI NUO PAT GIMIMO. Smagu gimusiam kūdikėliui padovanoti tai, kas jį galėtų lydėti nuo gimimo per visą vaikystę. Būtent tokie gali būti rankų darbo žaislai. Kokybiškas ir saugus rankų darbo žaislas sužavės ir kūdikio tėvelius ir patį vaiką, kuriam nuo gimimo turimas žaisliukas gali tapti geriausiu draugu. Mielą, nertą, ypač Kalėdoms tinkamą žaisliuką radome FB paskyroje Siūlinukas“. KAINA: apie 35 eurus.

MALONIOMS VONIOS PROCEDŪROMS. Kūdikėliams nebūtina dovanoti tidsc07562k žaislus, galima išrinkti ir kažką praktiško. Pavyzdžiui, kasdien naudojamų kosmetikos priemonių. Tiesa, rinkitės tik tokios, kurios būtų kuo natūralesnė ir ekologiškos (daugeliui tėvelių šiais laikais tai itin svarbu). Didelį tokių priemonių pasirinkimą kūdikiams galima rasti mūsų pamėgtoje internetinėje parduotuvėlėje www.ecostyle.lt. Mes pačios jau keli mėnesiai bandome ir esame labai patenkintos „Baby Anthyllis“ vaikišku prausikliu. Jo pagrindą sudaro natūralios augalinės kilmės valančios medžiagos, išgautos iš ekologiško alyvuogių aliejaus. Sukurtas specialiai jautriai kūdikių ir vaikų odos priežiūrai. Švelniai prausia, užtikrindamas maksimalią odos apsaugą, o kvapas malonus, tačiau neutralus ir  nedirginantis. KAINA: 6 eurai.dsc07670ŽAISLAS, PADĖSIANTIS  UŽMIGTI. „Chicco“ meškutis – labai mielas, minkštas, idealiai tinkantis kūdikiui. Jis su projektoriumi ir įvairiais šviesų efektais, kurie labai domina jau vos kelių mėnesių mažylius. Trečia – jis 30 minučių groja skirtingos stiliaus (klasika, džiazas, šiuolaikinė muzika, gamtos garsai) muziką, kuri padeda greičiau atsipalaiduoti, nurimti ir užmigti. Tėveliams labai patogu, kad nereikia po kiekvieno kūrinio iš naujo spausti mygtuko, jie automatiškai keičiasi vienas po kito. Ir dar vienas labai svarbus šio „Chicco“ meškučio privalumas, išskiriantis jį iš kitų – šį žaislą galima skalbti skalbimo mašinoje. KAINA: 40 eurų.dsc07473KŪDIKIUI IR MAMAI. Mūsų neseniai atrastas prekinis ženklas „Brikis“ siūlo ne tik mamoms pasipuošti, bet ir prie šių kaklo papuošalų bei apyrankių labai derančius kramtukus mažyliams. „Brikis“ produkcija atitinka visus keliamus Europos Sąjungos reikalavimus dėl mechaninių, fizikinių ypatybių bei cheminių elementų saugumo. Mums patiko, kad kramtukai ir net prie jų derančios kaklaskarės-seilinukai labai įvairių modelių, todėl dovaną rasite ir romantiškai šeimynėlei, ir solidžių spalvų mėgėjams. KAINA: priklauso nuo rinkinio dydžio.

PIRMAJAM LAVINIMUI.  Kol visi barškučiai, kramtukai kūdikiui dar nėra aktualūs, nuo maždaug pirmo001 jo gyvenimo mėnesio galite pradėti rodyti juodai baltais piešiniais dekoruotus paveikslėlius ir knygeles. Būtent tokius radome www.voverytesbutikelis.lt. Kitas mūsų atradimas iš „We Gallery“ kolekcijos – minkšta knygelė. Jau nuo 3–4 kūdikio gyvenimo mėnesio jam bus nepaprastai smagu ją čiupinėti, liesti, „ragauti“, pajusti čiužantį garsą. KAINA: 11,50–12,50 euro.029RITMINGŲ EILĖRAŠČIŲ KNYGA. Kūdikiams labai patinka klausytis tėvelių balso, tad nuo pirmųjų dienų jiems kuo daugiau dainuokite ir skaitykite eilėraščiu. Mūsų nuomone, viena pirmųjų mažylio knygų gali būti  „Nieko Rimto“ leidyklos išleista   garsiosios poetės Violetos Palčinskaitės knyga „Vaikų kambarys“. Mūsų namuose ir širdyse ši knyga rado ypatingą vietą. Ne vieną vakarą pastebėjau, kad man, mamai, taip malonu skaityti šiuos jaukius, šviesius, kupinus pozityvumo ir geros energijos eilėraščius, kad gerokai nusivėliname su mažyle eiti miegoti. Ją rekomenduojame skaityti net toms mamytėms, kurios savo mažylių dar tik laukiasi. KAINA: 8,70 euro.

PIRMASIS RIMTAS ŽAIDIMAS.  „Djeco“ firmos kubeliai (jų yra kelių skirtingų rūšių pagal temas) yra nuostabaus grožio, tarsi nutapyti, su labai mielais paveikslėliais. Visi „Djeco“ žaislai pasižymi išskirtiniu braižu, kurio niekur kitur nepamatysite. Mūsų turim056ų viena pusė – tarsi nutapytas gyvūnėlis, pavyzdžiui, meška, kitoje – gyvūnėlis su savo vaikučiu, trečioje – skaičiai, o iš ketvirtosios pusės, ant kurios pavaizduotos skirtingos medžio dalys, statant į viršų, susideda visas medis. Kai vaikas paauga, šie „Djeco“ kubeliai praverčia mokantis skaičių, vaisių ir uogų pavadinimų, pažįstant gyvūnėlius ar bandant atsekti paveikslėlių seką ir savarankiškai sudėlioti medį. KAINA: apie 14 eurų (priklausomai, kur pirksite).

391-350-2_800x800PIRMOSIOMS PAMOKOMS. „Oombee“ firmos kubas iš www.edukaciniai.lt iškart patrauks mažųjų dėmesį. 6 minkštos, spalvotos, skirtingų tekstūrų detalės, kurių niekada nepamesite, leis žaisti smagiai ir saugiai. Su juo kūdikis gali atrasti detalių kontūrus, jas suspausti ar net pamėginti jų paragauti, kai kalasi dantukai. Jis pagamintas iš 100 proc. saugaus silikono. KAINA: 13,90 euro.