koliazasVasara – nuostabus metas, nes vaikai gali daug laiko praleisti lauke, kur niekada nėra nuobodu. Žaidimų aikštelė, smėlio dėžė, baseinas, paspirtukai, stumdukai, o neseniai mūsų „transporto priemonių“ arsenalą papildė ir pirmasis balansinis dviratukas. Ilgai ieškojome ir rinkomės, iškamantinėjome visas drauges, turinčias mažų vaikų, ir štai – balansinis dviratukas jau mūsų kieme.

Rinkdami dukrai, kuriai šiuo metu 1,7 metų balansinį dviratuką (manėme, kad jam dar per jauna, tačiau pamačiusi pas draugus rodė, kad nori sėstis ir važiuoti), turėjome keletą atrankos kriterijų. Pirmiausia – amžius. Nuo dviratuko firmos priklauso, nuo kiek metų mažyliui jis yra tinkamas. Aišku, tas skaičius šiek tiek priklauso ir nuo paties vaiko ūgio ar fizinių galimybių. Štai vienų mūsų draugų berniukas – tikras stipruolis, jis su balansiniu dviratuku puikiai važiuoja nuo pusantrų metų. Tačiau, jei vaikas nerodo iniciatyvos, nereikia skubėti ir verčiau palaukti tų dvejų metų ar net truputėlį daugiau.dsc05146Kitas kriterijus – medis. Medis ne tik gražus akiai, malonus prisilietus, tačiau ir parodo, kad daiktas tikrai kokybiškas. Taigi, turėdama šiuos du reikalavimus, pradėjau paieškas, tačiau ilgai neužtrukau, nes vienoje mėgstamiausių vaikiškų prekių parduotuvių „Mažylio ratai“ radau puikų variantą, kuris dargi ir vienas pigiausių.

„TupTup“ firmos balansinis dviratukas, kuris tinka vaikams nuo dvejų metų, mane sužavėjo lengvu, elegantišku dizainu, o būtent tokio norėjau savo dukrytei. Mes išsirinkome „Tup Tup“ su žaliais akcentais, tačiau parduotuvėje galima rasti ir su mėlynais, raudonais ar pilkais.

Mūsų išsirinktas dviratukas labai lengvas (3,5 kg) – net ir smulkaus sudėjimo mama jį gali lengvai nešioti viena ranka. Tai didelis pliusas, nes vaikams, kaip žinia, norisi dažnai keisti veiklas, todėl gali būti, jog iš parko teks ir vesti ar nešti vaiką, ir rankose laikyti dviratuką. Kiti, mūsų matyti, dviratukai būna daug sunkesni, tai sunku įsivaizduoti, kaip vos dvejų metų vaikui reikia tokius išlaikyti.

Jei pirmą kartą girdite terminą „balansinis dviratukas“, jums gali kilti klausimų, kaip su juo važiuoti ar vaikas su juo negriūna. Balansinis dviratis yra be pedaliukų, vaikas spiriasi kojytėmis, stiprina raumenis ir lavina pusiausvyrą. Tai idealus pasiruošimas tikram dviračiui. Sakoma, kad mažyliai, kurie turėjo praktikos su balansiniu, paaugę labai lengvai persėda prie įprasto dviratuko su pedaliais.koliazas2Grįžkime prie mūsų gražuolio „Tup Tup“, su kuriuo dukrytė mokosi važinėti jau kelias savaites. Vienintelė kliūtis, kuri jai trukdo visiškai laisvai važiuoti – sėdynės aukštis. Nors ji turi net 4-ias padėtis (32–41cm diapazone), tačiau mūsų mergaitei dar aukštokai. Tačiau mažoji gudruolė žino išeitį – važiuoja pusiau atsistojusi. Sakysite, kaži ar saugu? Mūsų nuomone – visiškai. Aišku, tokio amžiaus vaikui dar būtinas šalmas ir tikrai nepakenks kelių bei alkūnių apsaugos. Mums ramumo suteikia tai, kad rankenos – iš neslystančios medžiagos, todėl gerai laikysis net ir suprakaitavusios vaiko rankytės. Pasidomėjusi dar sužinojau, kad „Tup Tup“ firmos dviratukai atitinka saugumo standartą EN71 ir CE normas. Tokie dalykai svarbūs tiek renkantis, pavyzdžiui, automobilinę kėdutę, tiek ir mažylio transporto priemonę.

Mes gyvename nuosavame name, todėl ne visada būna lengva pravažiuoti keliu ir ne visur yra šaligatvių, todėl mums labai svarbu buvo, kad dviratuko ratai būtų dideli bei pripučiami, nes tai reiškia, jog su jais visur bus lengva pravažiuoti.dsc05150O dabar apie tai, ką mažoji mano apie savo balansinį dviratuką. Išties, ji vis dažniau nori su juo pati pavažiuoti arba sugalvoja pavėžėti lėles, moko jas, kaip reikia teisingai sėdėti, jei nukrenta – skuba guosti. Jai patinka ir priekyje dviratuko esantis krepšelis, kuris lengvai užsisega ir nusisega su segtukais. Į jį keliauja visos mažosios gėrybės, užkandžiai ir kiti daiktai, kuriuos nori pasiimti su savimi.

Kaip ir minėjome apžvalgos pradžioje, šiam balansiniam dviratukui „Mažylio ratai“ parduotuvėje būna puikių nuolaidų, todėl jį galima įsigyti ir už 60–70 Eur. Beje, ten rasite ir prie dviratukų derančių apsauginių galvos šalmų. Jei susidomėjote, spauskite ČIA.