baby-921293_1920Kūrybiškumo ugdymo studija ir tinklaraštis www.kuriavaikai.lt kasdien atranda tokių puikių žaidimų ir veiklų, kad mums net žandikaulis atvėpsta. Paprasta, bet genialu – dažniausiai pagalvojame mes. O juk būtent tokių – daug laiko ir pastangų nereikalaujančių užsiėmimų, kurie įtrauktų, sudomintų bei džiugintų mažuosius, ieškome mes, mamos.  Tokių žaidimų ir veiklų dabar ypač reikia, juk oras toks, kad lauke ne kažin ką nuveiksi.

www.kuriavaikai.lt  pataria: „nuobodulys – geriausia kūrybiškumo mokykla!“ Štai taip, iš neturėjimo ką veikti, gimė keletas žaidimų ir žaislų. Visai paprastai, iš namuose „gyvenančių“ buitinių detalių, be didelių investicijų.

Pirmasis – „naminis konstruktorius“. Iš paprasčiausių skalbinių segtukų gali gimti ir pterodaktiliai, ir laivai, ir dar daug vaizduotės kūrinių bei veiklos net kelioms valandoms! Jei jūsų vaikutis dar visai mažas (dar tik metų–dviejų), iškirpkite iš kartono delno skersmens apskritimą ir tiesiog jam parodykite, kaip reikia segtukus prisegti, ir taip susikursite gražią saulę su spinduliukais. Ši veikla ne tik bus labai smagi, lavins smulkiąją motoriką, tačiau ir taps visiška naujiena tarp atsibodusių žaislų.16265845_353773051675689_1755838382001608259_nTualetinio popieriaus ritinėlių panaudojimas yra tiesiog neišsemiama tema, nes iš jų namų sąlygomis galima pasidaryti daug puikiausių lavinimo priemonių ir žaidimų. Vienas iš tokių – absoliučiai elementari, bet lavinimo prasme be galo naudinga ir vertinga varstyklė.

Didžiausias smagumas tas kad ją padaryti užtruksite kokią gerą minutę, o ja žaisti galės paties įvairiausio amžiaus vaikai. Patys mažiausi mankštins ir lavins pirštukus (smulkiąją motoriką bei rankų-akių koordinaciją), o vyresnieji, pasitelkę vaizduotę ir kūrybiškumą, galės ir kažką apčiuopiamo sukonstruoti!20161109_201957_1_Taigi, varstyklei reikės:

  • Tualetinio popieriaus ritinėlių.
  • Skylamušio ar kažko, kuo galėtumėte padaryti ritinėlyje skyles.
  • Šenilo vielučių (iš išorės pūkuotos lanksčios lazdelės, su viduje esančia plona vielute arba tiesiog batraiščių.

Ir viskas – tualetinio popieriaus ritinėlį suspaudžiate taip, kad galėtumėte įvairiomis kryptimis įkišti į skylamušį ir juo padarote skylučių įvairiose ritinėlio vietose. Tuomet belieka vaikams paduoti vielutes ar batraiščius ir tegul prasideda žaidimai. 20161109_181928_1_Duodant vielutes patiems mažiausiems, patarčiau užlenkti pačių vielučių galiukus, nes ten kyšo ta plona metalinė vielutė, kuri neužlenkus yra aštroka. Vyresniems dar gali prireikti ir žirklių – kad vielutes susikarpytų iki tokio ilgio, kokio reikės vaizduotės padiktuotiems kūriniams. Kiek ilgai vaikas užtruks prie šios veiklos, žinoma, priklauso nuo paties vaiko, tačiau patirtis rodo, jog šenilo vielutės yra iš tų priemonių, kurios vaikus labai traukia kažką su jomis nuveikti. Šis užsiėmimas tikrai vertingas, nes labai puikiai lavina ir mankština pirštukus, smulkiąją motoriką, rankų akių koordinaciją, pagaliau – ugdo kantrybę bei loginį mąstymą. Juk iškart pataikyti taip, kad vielutės išlįstų per kelis galus, nėra paprasta net ir vyresniam vaikui.

O štai ir trečiasis www.kuriavakai.lt pasiūlymas. Jei būtų paties paprasčiausio, nieko nekainuojančio, bet labai įdomaus ir naudingo žaidimo rinkimai, šis tikriausiai lygiuotųsi į nugalėtojus! Įvairius statinius iš tuščių tualetinio popieriaus ir popierinių rankšluosčių ritinėlių statyti ne tik smagu, bet reikalauja susikaupimo, kruopštumo, tikslumo ir, žinoma, kantrybės (pvz., pabandykite patys uždėti šešis ritinėlius taip, kad nenuvirstų dar bestatant!). Smagiausia, aišku, tą pastatytą bokštą, pilį ar dar kažką nugriauti! Gal tik nereiktų leisti statyti dviem labai skirtingo amžiaus vaikams, nes kol didesnieji statys, mažiukams labai knietės sugriauti dar statymo procese, tad gresia konfliktas.16426131_358449041208090_6083191683417070348_n