Jau tikriausiai spėjote pastebėti, kad Lieknos Bitės ne tik sukasi virtuvėje ir kuria sveikesnius receptus, kuriuos mielai siūlo jums, tačiau ir domisi viskuo, kas susiję su vaikais. O kaip kitaip. Juk viena mūsų – trejų ir pusantrų metų berniukų mama, kitą – vos vienerių mergytės mama. Kasdien sukame galvą, ką smagaus su mažaisiais nuveikti, kaip juos lavinti, kaip jiems padėti pažinti šį pasaulį ir lavinti jų KŪRYBIŠKUMĄ.

Taip, ieškodamos idėjų, ką su vaikais nuveikti namuose, radome labai naudingą, informatyvų ir kūrybinėmis idėjomis mus nustebinusį internetinį puslapį www.kuriavaikai.lt. Netrukome išsiaiškinti, kad tai ne tik tinklaraštis su daug idėjų, patarimų ir instrukcijų, kaip namų sąlygomis vaiką lavinti bei skatinti jo kūrybiškumą, tačiau ir kūrybiškumo ugdymo studija „Kuria vaikai“. Juk, kaip teigia jos steigėjai, kas būna, kai susitinka citrina, soda, skysti dažai ir… VAIKAI? Jūs tikriausiai nenorite, kad tai nutiktų jūsų namuose. O štai jūsų vaikas – LABAI. Visa tai jis galės išbandyti kūrybiškumo ugdymo studijoje „Kuria vaikai“.

Mes netrukome susidraugauti su „Kuria vaikais“ ir jiems esame labai dėkingos, kad ir Lieknų Bičių skaitytojas pamokys, kaip namuose žaisti su vaikais, kokių smagių priemonių ir žaislų galime patys pasigaminti bei papasakos, koks svarbus vaiko raidoje yra kūrybiškumo dovanos atskleidimas.

Pirmoji pamokėlė – apie tai, kaip pasigaminti kažką panašaus į išmanųjį plastiliną. Na, o jei norėsite daugiau idėjų rasti vaiko kūrybiškumui skatinti, www.kuriavaikai.lt.img1483563541716Sudėtingumo lygis: vidutinio sudėtingumo.

Švaros lygis: tvarkingas.

Tinkamas: nuo 3 metų iki bet kokio amžiaus!

Lavina: kūrybiškumą, smalsumą, sensorinius ir taktilinius įgūdžius, smulkiąją motoriką, vaizduotę.20170104_131405_1Angliškai vadinamą „slime“ masę mano dukra pervadino „šlykštuku“, nes ji tokia tįstanti ir drėgna, tačiau labai maloni liesti bei su ja žaisti, mat galima ištampyti, kaip tik nori, ar stebėti, kaip ji tįsta savaime. Smagiausia, kad ji visai nelimpa prie rankų ir iš bet kokio suformavimo ar suplėšymo gabalėliais ji lengvai susilipdo ir pirminę savo formą. Žodžiu, tikrai smagus ir ilgalaikis žaidimas, nes, laikant maišelyje šaldytuve, tinkama žaidimui išlieka net keletą mėnesių!

Pasigaminti šią masę užtruksite labai neilgai, vienintelė bėda, kad jai reikia specifinio produkto borakso, kurio taip lengvai bet kurioje parduotuvėje neįsigysite, tačiau specialiai paieškojus tikrai rasite. Paieškas galite pradėti nuo juvelyrų dirbtuvių ar juvelyrinių reikmenų parduotuvių boraksas naudojamas juvelyrikoje, todėl užklausus tikrai turėtumėte jo gauti. Aš būtent taip ir įsigijau. Kadangi šios masės gamybai jo reikia ypač mažai, tai tikrai nebus problema įsigyti ir daug nekainuos. DĖMESIO! Nemaišykite borakso su boro rūgštimi, pastarasis jau yra borakso ir rūgščių junginys ir jis jau nėra natūralus mineralas, todėl vaikams su juo žaisti tikrai nerekomenduojama! Na, o boraksas yra natūralus mineralas, juo daugelis, mėgstantis natūralias valymo priemones, plauna drabužius ar gaminasi namų valymo priemones, jis kaip sudedamoji dalis yra kai kuriuose skalbikliuose (todėl šią masę galima pasigaminti ir su tais skalbikliais, kuriuose yra borakso)  žodžiu, jis natūralus produktas, panašiai kaip soda ar druska. Pavyzdžiui, JAV juo prekiaujama kiekviename prekybos centre būtent buitinės chemijos skyriuje kaip natūraliu skalbikliu ir valikliu. 

Taigi, šiai masei pasigaminti reikės:

  • 120 ml mokyklinių klijų;
  • 360 ml  vandens;
  • 1 arbatinio šaukštelio borakso;
  • maistinių dažų, jei norisi spalvotos masės

Klijus, bet būtent mokyklinius, o ne tiesiog lipalą, sumaišote su 120 ml šalto vandens ir įlašinate kokios norite spalvos. Kitame dubenėlyje sumaišote 240 ml labai šilto vandens su šaukšteliu borakso taip, kad jis visas ištirptų. Tuomet klijų masę pilate į borakso tirpalą ir maišote mediniu pagaliuku ar šaukšteliu. Labai greit pamatysite, kad masė tirštėja ir tampa tąsi, tuomet dar pamaišote ir imate į rankas. Minkyti baigiate rankose, kuo daugiau minkysite, tuo tirštesnė darysis, kol gausis tinkamos konsistencijos nebelimpanti prie rankų, vientisa ir tįstanti. Jei visgi masė niekaip neatlimpa nuo rankų, reiškia dar reikia šiek tiek borakso tirpalo, o jei ji per standi, ne vientisa, tuomet dar reikia šiek tiek klijų. Pilate ir vėl minkote rankose, kol gaunasi tokia, kokia turi būti. Mums teko pridėti papildomai klijų, kol pagaliau gavosi taip, kaip reikia, tad nenusiminkite, jei iš karto nepavyks rezultatas toks, kad dėl jo verta nepasiduoti iš karto.

Kai jau masė pagaminta, patikėkite, išbandyti jos galimybes norės ne tik vaikai, bet ir jūs. Laikoma už kraštelio ji labai ilgai tįsta, tempiama tempiasi, sugniaužus į kamuoliuką kurį laiką pabūna ir pamažu išsilydo į beformę masę, ją galima traukyti, karpyti, o po to vėl lengvai sujungti į vieną gabalą. Vaikai suranda N žaidimo variantų, padėti tikrai nereikės, nebent, patys norėsite žaisti kartu.20170104_130347_1picmonkey_collage10Ji nekimba nei prie grindų, nei prie baldų, tad jos naudojimas namuose tikrai saugus ir tvarkingas. Nuotraukose matomas masės kiekis buvo darytas iš pusės nurodyto kiekio medžiagų, tad jos gaunasi tikrai nemažai. Be to, ji labai ilgo galiojimo tereikia pažaidus įdėti į šaldymo ar kitą sandarų maišelį ir įdėti į šaldytuvą iki kito žaidimo. Taip tinkama naudoti išliks net keletą mėnesių. Tad tikrai siūlau paieškoti borakso ir išbandyti šį smagų užsiėmimo būdą!