20161221_171827_1_

Kūrybiškumo ugdymo studija ir tinklaraštis www.kuriavaikai.lt ir vėl su jumis, mieli tėveliai, dalinasi pamokėle, kaip smagiai ir prasmingai praleisti laiką su vaikais namuose. Šį kartą jie pamokys, kaip pasigaminti antistresinį žaislą. Lieknos Bitės taip pat kimba į darbus – trimečiui toks žaislas turėtų LABAI patikti.

Sudėtingumo lygis: nesudėtingas.

Švaros lygis: tvarkingas.

Tinkamas: nuo 3 metų iki bet kokio amžiaus!

Lavina: kūrybiškumą, smalsumą, sensorinius ir taktilinius įgūdžius, smulkiąją motoriką, ramina.

Antistresinių žaisliukų būna įvairiausių ir juos nesunku pasidaryti tereikia baliono ir tinkamo užpildo į jo vidų. Dažniausiai jie yra daromi iš miltų arba krakmolo (pastarasis man asmeniškai nepatinka, jo šiugždėjimas maigant žaisliuką ne ramina, o priešingai, mane erzina), bet dar įdomesnis ir dar geriau raminančiai veikiantis yra žaisliukas su vandens kamuoliukų užpildu! Jausmas maigant tokios įdomios konsistencijos balioną ne tik labai įdomus, bet puikiausiai tiks apmalšinti atsiradusį stresą būtent todėl jie taip ir vadinasi! O vaikams tai visuomet būna ne tik puikus žaisliukas, bet, supykus ar nuliūdus, puikus pagalbininkas sugrįžti prie puikios nuotaikos. Dėl savo universalaus tinkamumo bet kokiam amžiui, tai tikrai puiki paskutinės minutės dovana.20161221_170939_1_Šio žaisliuko gamyba itin paprasta, jums tereikės:

  • Vandens kamuoliukų
  • Baliono
  • Plastikinio butelio
  • Siūlų ir markerio 

Jei pirksite kamuoliukus, kurie nėra iš karto paruošti, reikės dar valandą ar dvi palaikyti jų grūdelius vandenyje, kad „užaugtų“, o jei pirksite jau iš karto paruoštus butelyje, teliks juos supilti į balioną užmauti balioną ant butelio kaklelio ir pilti tiek, kiek telpa į balioną. 

Tuomet pačiu baliono galiuku jį tvirtai užriškite, ilgalaikiu markeriu išpieškite norimą veiduką.

Siūlus suvyniokite ant suglaustu rankos pirštų, tada perriškite per vidurį siūlu, šonus perkirpkite ir gautus plaukus pririškite prie baliono galo. Viskas puiki terapinė raminamoji priemonė ir žaislas viename paruoštas! 20161221_172211_1_20161221_172140_1_Patikėkite, su šiuo žaisliuku tikrai pataikysite tiesiai į dešimtuką dovanodami tiek mažam vaikui, tiek suaugusiam ir net senam žmogui! 

Jei norite daugiau sužinoti apie kūrybiškumo ugdymo studiją ir tinklaraštį „Kuria Vaikai“, spauskite ČIA.