animal-20570_1920Savaitgaliais labai smagu su vaikais išbandyti naujus žaidimus ir veiklas, o jeigu dar tai papuoš jūsų namus ir taps smagia veikla mažyliams iki pat Velykų? Mums patinka! Kaip ir daugelį kitų, šią idėją pasiskolinome iš mūsų draugų kūrybiškumo ugdymo studijos ir tinklaraščio www.kuriavaikai.lt.

Taigi, šiandien su beveik ketverių vienos mūsų sūnumi išbandėme patys pasigaminti personalizuotą vazonėlį, kuriam iki Velykų užaugs labai stilinga, pankiška žalia šukuosena. Smagu, kad toks, viskuo besidomintis ir pasaulį intensyviai pažįstantis vaikas, turės galimybę kasdien kažkuo rūpintis (jaunėlis brolis ir šuniukas Bakis juk kartais pabosta, beje – juos prižiūri mama). Tai mokys jį atsakomybės, atidumo, pastabumo, o rezultatas – kasdien vis didėjanti žalioji plaukuosena – neabejoju, labai džiugins.20170227_191750_1_Sudėtingumo lygis: vidutinio sudėtingumo
Švaros lygis: netvarkingas
Tinkamas:
nuo 3 metų iki bet kokio amžiaus!
Lavina: 
kūrybiškumą, vaizduotę, smulkiąją motoriką ir rankų-akių koordinaciją, sensorinius ir taktilinius įgūdžius, botanikos žinias, kantrybę, moko prižiūrėti augalus.

Kai tik praūžia Užgavėnių šventė, visi imame laukti tikrojo pavasario bei didžiausios šio sezono šventės – Velykų. Kad laukti būti įdomiau ir prasmingiau, pavasarį galima susikurti ir namuose. O smagiausia dalis prasideda tada, kai žolė ūgteli iki pakankamo dydžio ir galima ją visaip kaip karpyti! Kad būtų dar įdomiau ir žaismingiau, pernai iš tinklaraščio „Paskui Vaivorykštę“ pasiskolinome fantastišką idėją –žolytę sėti į pačių pasidekoruotus durpinius vazonėlius. Sprendimas buvo genialus, mat ne tik kad svetainės palangė pasipuošė žaismingomis pavasariškomis dekoracijomis, bet užaugus žolei jos tapo labai smagiomis žaidimų priemonėmis, atstojančiomis lėles!

Vaikai joms gali kirpti „plaukus“, rišti kasas ir kūrti įvairiausius žaidimų scenarijus. Studijoje „Kuria vaikai“ mažyliai šių dekoracijų gamybą sutiko su didžiausiu džiaugsmu, o dar labiau juos džiugino pats procesas –- ne tik sugalvoti, kaip dekoruoti, bet ir pats žolytės sėjimo procesas! Vaikai atsakingai dėjo žemes, laistė, barstė sėklytes ir pasižadėjo rūpestingai prižiūrėti ją ir namuose. Žodžiu, tikras pavasario pradžios darbas, kurį būtinai nuveikite su vaikais namuose – tai bus ir edukacija, ir pramoga, ir kūrybiškas procesas, o visas savaites iki Velykų bei po jų – puikus atsakomybės ugdymo užsiėmimas.

Taigi, Velykų žolei žaisminguose vazonėliuose reikės:

  • Velykų žolės sėklų.
  • Durpinių vazonėlių.
  • Žemių.
  • Vandens.
  • Vienkartinių permatomų stiklinių.
  • Įvairių priemonių dekoravimui (mes rinkomės šenilo strypelius, judančias akytes, vilnos karšinį, pomponiukus, siūlus ir t.t., tačiau čia yra tik fantazijos reikalas – galite dekoruoti bet kuo, ką rasite namuose – kad ir elementariai tiesiog guašu!)20170228_194802_1_Taigi, pirmiausia pradedame nuo vazonėlio dekoravimo – kadangi tai tikrai smagus ir kūrybiškas procesas, rekomenduoju pasiimti vazonėlį ir sau – jei norėsite pasigaminti pagal save, kad nereikėtų kontroliuoti vaiko. Jūs darysite savo – jis savo. Studijoje vaikai ir tėvai gaminosi vieną bendrą, bet mamos sąžiningai klausė vaikų nurodymų, kur ką ir kaip klijuoti, tad atliko daugiau techninių pagalbininkių vaidmenį (naudojome karštus klijus, reikėjo pradurti vazonėlius šenilo vielutėmis ir t.t.)

Kai vazonėlis toks, kokio norisi, pereiname prie edukacinės (ne ką mažiau smagios dalies) – ruošiame vietą sodinimui. Kadangi durpinių vazonėlių stipriai šlapinti nereikėtų, nes jie suplyš, žemes reiktų dėti ne tiesiai į jį, o į nupjautą permatomą vienkartinę stiklinę, kurios apačią prieš tai subadykite vandens nubėgimui. Į taip paruoštą stiklinę vaikai dėjo žemių, pylė vandens ir ant viršaus gausiai barstė sėklyčių.

20170227_181830_1_20170227_183336_1_Ir nors Velykų žolė paprastai sėjama likus 3 savaitėms iki Velykų, tiek pernai, tiek šiemet mes sėjome gerokai anksčiau – tiesiog pasiekus ~10 cm aukštį, dukra ją vis nukarpydavo ir per kelias dienas ji vėl vešliai ataugdavo. Taip žole džiaugėmės ir iki Velykų, ir per jas, ir dar gerokai po jų!20170228_195810_1_