Kūrybiškumo ugdymo studija ir tinklaraštis www.kuriavaikai.lt jau ne pirmą kartą su mumis ir jumis dalinasi pamokėle, kaip smagiai bei prasmingai praleisti laiką su vaikais namuose. Šį kartą jie pamokys, kaip linksmai ir be streso suvaldyti vaiko „ožiukus“. Tikime, kad ši gudrybė pasitarnaus bene kiekvienuose namuose, kur auga vaikai.
Kad pykčio apsilankymai jūsų namuose praeitų kuo sklandžiau, kartais tiesiog būtina pasitelkti kūrybiškumą! Vienas iš tokių būdų – „Pykčio sutramdytojo“ naudojimas! Kai tik jūsų mažajam (nors tinka bet kokiam amžiui, tėvams, beje, taip pat!) kyla isterija ar pykčio priepuolis, pasiūlykite tuoj pat pasipurkšti stebuklingo pyktį mažinančio purškalo. Tai gali būti tiesiog vanduo mažame kosmetiniame purkštuke, o idealiu atveju tai galėtų būti lengvas, raminantis ir vaikams tinkantis augalų hidroliatas, pavyzdžiui, levandų. Kaip tai padės vaikui sumažinti pyktį?
Vien jau tai, kad vaikui papasakosite, jog jis stebuklingai veikia ir akimirksniu ištirpdo/mažina pyktį, bus įtikima, todėl ir veiksminga. Be to, būdas žaismingas ir įdomus! Apsipurškimas vėsiu vandeniu veikia raminančiai (apėmus pykčiui ar kitai stipriai emocijai, rekomenduojama apsiprausti veidą šaltu vandeniu), o jei tai levandų hidroliatas – ramins ne tik vėsa, bet ir levandų kvapas, tad vaikas bus raminamas iš tiesų, o ne tik dėl įsitikinimo veiksmingumu. Jūsų mažylis atitrauks dėmesį nuo netinkamo pykčio reiškimo būdo, pakeisdamas jį naudingu ir tinkamu, taip pamažu išsiugdydamas konstruktyvų elgesio įprotį užėjus pykčiui (užuot trenkus šalia stovinčiam broliui ar kritus ant grindų, pasipurkšti raminančiu purškalu). Vaikams labai patinka smulkutė dulksna ir apskritai purškimo procesas, todėl tai bus labai lengva paversti įpročiu be didesnių pastangų. Pavyzdžiui, giliai kvėpuoti ištikus isterijai – taip pat geras būdas nusiraminti, tačiau pykčio įkarštyje vaikui tą padaryti yra nelengva, tuo tarpu apsipurkšti veidą smagia ir vėsia dulksna – labai smagus ir malonus procesas!
Žinoma, svarbiausia, kad šis būdas nebūtų tik vaiko dėmesio nukreipimas, nesprendžiant problemos, kas sukėlė pyktį ir kaip derėtų jį reikšti. Kai jau vaikas, gelbstint „Pykčio sutramdytojui“ šiek tiek aprimo, kad su juo galima būtų kalbėtis apie ką tik įvykusią situaciją, būtina tą ir padaryti bei aptarti tinkamus pykčio reiškimo būdus.
Beje, šiuo stebuklingu purškikliu, užėjus pykčiui, naudokitės ir patys – ne tik nusiraminsite, bet ir rodysite vaikui puikų pavyzdį tinkamam emocijų suvaldymo ir reiškimo modeliui!
Jei norite daugiau sužinoti apie kūrybiškumo ugdymo studiją ir tinklaraštį „Kuria Vaikai“, spauskite ČIA.