children-2002917_1920Kūrybiškumo ugdymo studija ir tinklaraštis www.kuriavaikai.lt šiandien su jumis dalinasi pamokėle, kaip namuose, mes mamos ir tėčiai, galime labai paprastai pasigaminti modeliną. O jau su juo nuveiksite labai daug smagių dalykų. Ir mes, Lieknos Bitės, suskubome išbandyti. Trimetis statė, griovė, kūrė savo miestą, primigtinai siūlė tėveliams griebti po gabalą modelino ir kurti!

Modelino, lengvai pasigaminto namuose, davėme ir 1 metų 3 mėnesių mergaitei. Ji jau ne pirmą kartą bando tokius žaidimus, seniau duodavau jai minkyti druskos tešlą. Nors veikla užtrunka tik kokias 10 minučių, tačiau jailabai smagu sukti burbuliukus ir visaip tampyti modeliną. O mama, aišku, tiki, kad mažylė taip lavina smulkiąją motoriką ir atskleidžia savo meninius, kūrybinius talentus. 🙂

Sudėtingumo lygis: labai paprastas

Švaros lygis: netvarkingas

Tinkamas: Nuo 2 metų iki bet kokio amžiaus!

Lavina: smulkiąją motoriką ir rankų-akių koordinaciją, kūrybiškumą, sensorinius ir taktilinius įgūdžius, pirštų raumenis, vaizduotę.

Modelinas, plastilinas ir kitos lipdymo masės yra puiki priemonė ne tik kūrybiškiems žaidimams, bet ir pojūčių, vaizduotės, smulkiosios motorikos lavinimui. Kad žaidimas su jais būtų dar įvairesnis ir įdomesnis, labai naudinga vaikams pasiūlyti skirtingų tekstūrų masių, todėl šis įrašas apie dar vieną kitokios rūšies modeliną – purų, lengvą, minkštą ir svarbiausia – lengvai pačių vaikų pasigaminamą, mat jam tereikia vos dviejų visuose namuose randamų produktų! Be to, jo nereikia virti, todėl tai idealus modelinas, jei vaikas nori pasigaminti jo pats!20170125_181931_hdr_1_Idealaus minkštumo modelinui REIKĖS:

bet kokio plaukų kondicionieriaus;

krakmolo;

maistinių dažų, jei norėsis ne balto, o spalvoto (tačiau jie nėra būtini)20161214_170147_1_GAMINIMAS:

Procesas paprastesnis už paprastą – sumaišote dvi dalis krakmolo su viena dalimi kondicionieriaus, įlašinate dažų spalvai ir viską suminkykite. Priklausomai nuo kondicionieriaus rūšies, santykis gali keistis, tad jei vis dar limpa prie rankų ir nesigavo labai maloniai puri bei minkšta, bet puikiai formuoti tinkanti  ir tarpusavyje sukimbanti masė – dar įberkite šiek tiek krakmolo ir vėl minkykite. Labai aiškiai pajusite, kai masė bus tinkamos struktūros – nelimpanti prie rankų, minkštutė, putlutė ir laaabai maloni liesti. Kadangi virti nieko nereikia – vaikams bus ne tik smagu žaisti, bet patiems pasigaminti ir stebėti visą procesą. Juk iš girgždančio ir biraus krakmolo, tiršto bei šlapio kondicionieriaus pamažu gaunasi puikiausia žaidimų ir pojūčių lavinimo priemonė! 20170125_181726_hdr_1_20170125_183347_hdr_1_20170125_181457_hdr_1_Jei norite daugiau sužinoti apie kūrybiškumo ugdymo studiją ir tinklaraštį „Kuria Vaikai“ ir pasisemti nuostabių idėjų, ką kasdien veikti su vaikais, spauskite ČIA.