cofJei pirmojo nėštumo metu buvau, kaip pajuokauju, nukritusi lyg iš mėnulio, mat viskas atrodė labai svetima ir painu, šį kartą daug ryžtingiau bei užtikrinčiau renkuosi daiktus, reikalingus mažylio kraiteliui. Sauskelnės – vienas svarbiausių kūdikių priežiūros daiktų, todėl jas renkuosi itin atsakingai. Patirtis parodė, kad vienos kokybiškiausių ir patikimiausių – japoniškos. Tiesa, jų taip pat rinkoje yra ne viena rūšis, todėl kviečiu užsukti į mūsų Mamų Laboratoriją ir sužinoti, kokias keturias jų rūšis radome www.4mama.lt puslapyje (jie produkciją vežasi tiesiai iš Japonijos ir ne tik pardavinėja itin geromis kainomis, tačiau ir dažnai taiko akcijas), kuo jos skiriasi, kokie kiekvienos iš jų privalumai.

Jau klasika Lietuvoje tapusios „Moony“. Tikriausiai, mažai mamų, kurios nebūtų išbandžiusios šios firmos sauskelnių. Kai laukiausi pirmojo vaiko, visos, patirties jau turinčios draugės, vieningai kartojo, kad tai pasirinkimas numeris vienas. Teisybę jos sakė, nes šios sauskelnės manęs nei karto nenuvylė. Niekada nebuvo jokių naujagimio, o vėliau – kūdikio, odelės sudirgimų, paraudimų, prabėgimų. „Moony“ sauskelnės turi ypač švelnų, it šilkas sluoksnį „ Air silky“, kuris ne tik yra malonus bei švelnus vaiko odai, bet ir nesukelia alergijų. Dėl šio savo sluoksnio sauskelnių trintis su oda sumažėja 40 procentų lyginant su kitomis sauskelnėmis. Nors jų kaina nėra maža, tačiau manau, kad pirmaisiais kūdikio gyvenimo mėnesiais šiai prekei negalima taupyti. Esu mačiusi nuotraukų, kaip atrodo iššutęs, labai raudonas, net žaizdotas vaiko užpakaliukas, ko priežastis – prastos kokybės sauskelnės. Nelinkėčiau tokios patirties nei savo, nei kitų mamyčių mažyliams. Patikėkite, įvairiems tepaliukams vėliau išleisite kur kas didesnes sumas pinigų.

„Moony“ sauskelnės turi naujagimiams labai svarbų privalumą – jų viršus taip išpjautas, kad neliestų tik gimusio vaikučio bambos. Visi sutiks, kad pirmosiomis savaitėmis, kol ši žaizdelė sugyja, tikrai nesinori jos liesti ir dirginti. Taip pat šios sauskelnės turi indikatorinę juostelę, kuri apsaugo nuo „avarijų“, t.y., pratekėjimo. Geltona juostelė tampa mėlyna, kai laikas jas keisti. Mes atidžiai skaitome visų produktų sudėtis – vaikų sauskelnės nėra išimtis. Mums patinka, kad japoniškų sauskelnių gamyboje naudojamos tik saugios, aukštos kokybės medžiagos be formaldehido (būtent šiam priedui alergiški labai daug vaikų), ftalatų, chloro junginių. Tai išduoda ir jų kvapas. Kitaip tariant, jos neskleidžia jokio kvapo – nei „levandų“ ar „kalnų oro“ kvapų, nei „chemijos“ smarvės.

Beje, vertinant šių keturių skirtingų sauskelnių privalumus ir trūkumus, „Moony“ pirmauja ir dėl kainos bei kiekio santykio. Nors jos kainuoja panašiai kaip kitos, tačiau jų kiekis itin didelis (su 20 proc. akcija, kuri šiuo metu taiko www.4mama.lt, 90 vnt. naujagimio sauskelnių kainuoja vos 17 eurų). Prieš kelerius metus, kai šias sauskelnes pirkdavau iš vaikiškų prekių parduotuvių, mokėdavau mažiausiai 30 proc. daugiau, o čia dar ir prekės atkeliauja tiesiai į namus.Vienos ploniausių „Merries“ sauskelnės. Rankose laikant šias sauskelnes vienareikšmiškai supranti, kad jos – itin plonos, todėl atrodo labai patogios, leidžiančios naujagimiui jaustis kuo natūraliau, o paaugusiam kūdikiui – nekliudomai judėti. Japonijos gamintojai panaudojo geriausias technologijas, kad šios sauskelnės taptų itin gerai sugeriančios, bet kartu plonos ir minkštos. Sauskelnės sukurtos taip, kad skystis patenka į specialų absorbuojantį sluoksnį ir nesiliečia su mažylio oda. Kaip ir prieš tai aprašytos „Moony“, man šios sauskelnės labai patinka dėl apsauginės, dvigubos klostės, kuri neleidžia įvykti „avarijoms“, o tai ne tik taupo tėvelių laiką, tačiau ir mažylis būna mažiau irzlus. Beje, taip pat turi indikatorių, kuris itin patogus dar neįgudusiems tėveliams, kad žinotų, kada laikas keisti sauskelnes. Beje, jų kiekio ir kainos santykis taip pat labai neblogas – 20 eurų už 90 vienetų.

Naujiena rinkoje – itin minkštos „Moony Natural“. Nepameluosiu pasakydama, kad šios sauskelnės yra pačios minkščiausios ir puriausios, kokias man kada yra tekę liesti. Būtent dėl šios savybės jos idealiai tinka pirmiesiems kūdikio mėnesiams, kai to švelnumo jų jautrioms odelėms ypač reikia. Šių sauskelnių paviršiaus sudėtyje yra 100 proc. organinės medvilnės, kuri suteikia joms didesnio purumo bei švelnumo. Remiantis atnaujintoms technologijoms, jos sukurtos taip, kad ypatingai apsaugo jautrią kūdikio odą bei pasižymi aukštesniu sugeriamumo lygiu. Man patiko ir tai, kad prisipildžius (jas keičiant) – nesijaučia absoliučiai jokio nemalonaus kvapo. Man atrodo, kad pirmosios sauskelnės vaikui turi būti būtent tokios – kuo natūralesnės. Taigi, tai tarsi dar pagerinta, patobulinta įprastų „Moony“ versija, kuri pritaikyta būtent patiems mažiausiems kūdikiams. Tiesa, jų kaina gaunasi didesnė, nes pakuotėje, kuri taip pat kainuoja apie 20 eurų yra 66 vienetai.

Itin pralaidžios orui „Whito“ sauskelnės. Šios sauskelnės labai greitai sugeria drėgmę, tuo pat metu leidžiant odai pilnai kvėpuoti. „Whito“ turi išskirtinę dygsniuoto audinio technologiją. Jis turi gilius griovelius, kurie sugeria didelį kiekį drėgmės ir tuo pačiu tolygiai paskirsto jį per visą absorbuojamąjį sluoksnį, taip išvengiant pratekėjimų arba drėgmės susikaupimo ties viena vieta. Kūdikio odelė liečiasi tik su sausais kvadratėliais ir lengvai kvėpuoja veiklos ir miego laiku. Toks inovatyvus sugeriančio audinio ir lankstaus absorbuojančio įkloto išilgai griovelių panaudojimas, leidžia sauskelnėms puikiai prisitaikyti prie vaiko kūnelio. Jų didelėje pakuotėje rasite 74 vienetus, o kaina apie 22 eurus (su 15 proc. nuolaida).MŪSŲ VERDIKTAS: visos japoniškos sauskelnės pasižymi itin aukšta kokybe, visos tinka jautriai kūdikio ir net naujagimio odelei, jos neskleidžia nemalonių kvapų, yra saugios sudėties, itin minkštos ir pritaikytos tėvų patogumui. Taip, jų kaina nėra mažiausia rinkoje, tačiau už kokybę visada tenka sumokėti daugiau, o vaikų sveikatos atžvilgiu taupyti tikrai neverta. Norint sutaupyti, geriausia ieškoti akcijų. Pavyzdžiui, mes įsitikinome, kad elektroninėje parduotuvėje www.4mama.lt kainos gerokai geresnės nei įprastose parduotuvėse. Beje, būtent šiame puslapyje yra net keturių rūšių japoniškų sauskelnių, įvairiausių servetėlių ir net higienos priemonių mamytėms.

Geriausių pasirinkimų savo vaikams linkinčios,

Lieknos Bitės