250ml-magazine_21673367535_oTikėtina, kad bene kiekviena naujai „iškepta“ mamytė su nerimu laukia kūdikėlio primaitinimo pradžios. Klausimų daugiau nei atsakymų, o kiekviena draugė turi savų patarimų ir rekomendacijų. Kuo jų daugiau – tuo tėveliams sunkiau apsispręsti, ką, kada ir kokiais kiekiais duoti. Šiandien Lieknos Bitės su jumis pakalbės apie sultis. Tikriausiai ne viena močiutė pasakys, prisiminusi savo motinystės patirtį, kaip vargdavo, per audeklo skepetaitę (vadinamąjį marlių) spausdama vaikučiams sultis. Šiandien viskas paprasčiau – 100 procentinių sulčių galima rasti ir prekybos centruose.

Prasidėjus vaikučio primaitinimui (pagal Pasaulinės sveikatos organizacijos rekomendacijas, nuo 6 mėnesio), pirmiausia į mitybą reikėtų įvesti daržovių ir kruopų tyrių, duoti paragauti šviežių uogų bei vaisių, o jau tada galima bandyti ir sultis. Jomis reikėtų mėgautis saikingai, mat tai – desertas, o ne pagrindinis patiekalas. Mitybos specialistai pataria 6–12 mėnesių vaikams per dieną duoti iki 60 ml, o nuo vienerių metų – iki 150 ml sulčių per dieną. Atminkite, kad vaisiai ir uogos neretai būna gana rūgštūs, o tai vaikui gali nepatikti, tad jas skieskite (geriausia – santykiu 1 sultys ir 2 vanduo).

Norinčioms išrinkti geriausias sultis savo vaikams, siūlome atsižvelgti į mūsų pateiktus kriterijus:

  1. CUKRUS. Rinkitės sultis, kuriose nėra papildomo cukraus. Taip pat įsitikinkite, kad jose nėra ir dirbtinių saldiklių, nes jie tikrai nėra tinkami vaikams, gali sukelti jų dirglumą, skrandžio veiklos sutrikimus.
  2. DAŽIKLIAI. Atidžiai skaitykite, kad sudėtyje nebūtų dirbtinių dažiklių, nes jie gali sukelti nepageidaujamas reakcijas, pvz.: vaikų hiperaktyvumą ar alergiją.
  3. PASTERIZAVIMAS. Jei renkatės ne namie spaustas sultis, pirkite pasterizuotas, nes nepasterizuotose gali pasitaikyti sveikatai pavojingų bakterijų, pvz.: E.Colli arba Salmonella.
  4. ĮVAIROVĖ. Kad mityba būtų kuo racionalesnė, stenkitės, kad sultys kaskart būtų vis iš kitokių ingredientų.
  5. TINKAMAS LAIKAS. Sultis geriausia pateikti kartu su pagrindiniu valgiu, taip sumažinsite dantų karieso riziką, o taip pat, pateikiant kartu su mėsos patiekalais, pagerinsite geležies, gaunamos iš jos, įsisavinimą.
  6. TARA. Atkreipkite dėmesį, kokioje pakuotėje jūsų perkamos sultys yra pateikiamos. Jei rinksitės stiklines taras, būsite tikros, kad jos neišskiria tam tikrų sveikatai žalingų medžiagų, kurios būdingos kai kurioms plastikinėms pakuotėms.
  7. LĖTAS GĖRIMAS. Neleiskite vaikučiui užsivertus puodelio gerti sulčių, duokite jų po nedaug, geriausia – po šaukštelį. Įrodyta, kad sulčių virškinimas prasideda jau burnoje. Jeigu mes sulčių joje nepalaikome, nesuvilgome seilėmis, jos normaliai nesuvirškinamos. Gerti patariama nedideliais gurkšneliais, tarsi jas pakramtant (kaip kąstume tikro vaisiaus). Su kūdikėliais šios praktikos gal ir nepavyks pritaikyti, tačiau didesnius vaikus to jau galima mokyti. Pabaigus gerti sultis, reikėtų išskalauti burnytes vandeniu, kad apsisaugotume nuo dantų ėduonies.bild2_20815340833_ocamillarigmor_ig_2_21411320856_o

Mes, Lieknos Bitės, neseniai atradome „froosh“ sultis, kurios atitinka visus mūsų keliamus reikalavimus, kad galėtumėte ir pačios jas gerti, ir vaikus palepinti. Tai natūralūs vaisių kokteiliai be konservantų, koncentratų, dirbtinai pridėto cukraus. Pavyzdžiui, vieno mūsų mėgstamiausių sudėtis atrodo štai taip: ¼ ananaso (42,2%), 1 bananas (35,3%), kokoso riešuto pienas (10%), 1 obuolys (6,2%), susmulkintas ananasas (6,2%), citrinų sultys (2%). Savo mėgstamiausią skonį atras kiekvienas, mat „froosh“ siūlo net šešių rūšių sulčių kokteilius.

„froosh“ vaisių kokteiliuose derinami labai įvairūs vaisiai bei uogos (apelsinas ir mangas; mėlynės ir avietės; špinatai ir kokosas; ananasai, bananai ir kokosas; karambola ir kvapieji mandarinai; apelsinai, morkos ir imbieras), tad jas geriausia kūdikiui siūlyti nuo 8–9 mėnesio, kai jis visų šių vaisių bei uogų yra ragavęs atskirai. Mums labai patiko, kad sultys yra gana tirštos (jose likę ląstelienos), tad suteikia ir sotumo jausmą.brandsbyvikse_ig_21426627362_o„froosh“ išsiskiria ne tik labai skirtingais sulčių skoniais (o tai svarbu įvedinėjant vaikui naujus maisto produktus), tačiau ir ekologiška – stikline – pakuote. Ji atrodo labai stilingai, yra patogi naudoti, ir taip išvengiame kenksmingų medžiagų poveikio, kurių būna kai kuriose plastikinėse pakuotėse.

Sulčių kokteilių gamintojas „froosh“ renkasi tik patikrintus, šviežius ir labai kokybiškus vaisius bei uogas, kad išgautų tobulą skonį, dermę tarp rūgštumo ir saldumo, išsaugant kuo daugiau maistinių savybių.

Jei norite daugiau sužinoti apie šiuos vaisių kokteilius, spauskite ČIA. Jas įsigyti galima didžiuosiuose prekybos centruose bei mokyklose, kurios skiria ypatingą dėmesį visavertei vaikų mitybai.