OLYMPUS DIGITAL CAMERADaugelis vaikų, tik pradėję vaikščioti, jau nori kažką tempti, stumti. Tėveliai taip pat svajoja, kaip jų mažylis savarankiškai važiuos su dviratuku ar paspirtuku. Tačiau realybė kiek kitokia. Tokie mažiukai, dar nė dvejų metų neturintys vaikai, vargiai galėtų nulaikyti tokius daiktus. Taip pat jų koordinacija nėra taip gerai išvystyta, kad jie sėkmingai judėtų su dviratuku ar paspirtuku. Bet važiuoti juk labai norisi… Ypač jei mato vyresnį sesę ar brolį, su vėjeliu lekiantį aplink namą ar miško takeliu.

Mes, Lieknos Bitės, dalinamės savo atradimu, kuris padės išspręsti šią dilemą, su kuria susidūrėme ir mes pačios. Pristatome mūsų mažylius sužavėjusį revoliucinį išradimą – triratį paspirtuką „Scuttlebug“, kuriuo mažylis gali lengvai važiuoti, atsispirdamas kojytėmis. Vienos mūsų metų 9 mėnesių, o kitos metų ir 5 mėnesių vaikai puikiai važiuoja su šiuo triratuku – jis lengvas tiek savo svoriu, tiek forma, todėl mažyliai be didelių pastangų atsisėda, stumiasi, atsistoja ar nusineša šią transporto priemonę ten, kur jiems patogu.

Mes, šiuos paspirtukus pamačiusios www.mazylioratai.lt puslapyje, konsultantes kankinome, kol viską išsiaiškinome – ar tikrai saugūs, ar patogūs, ar nepakenks vaikų taisyklingai laikysenai, klubams ir t.t. Pasirodo, tai itin saugus ir patogus žaislas, kuris būtent skirtas tokiems vaikams – neseniai pradėjusiems vaikščioti (rašoma, kad 1–3 metų, iki 20 kg). Važinėjant  „Scuttlebug“, lavinami vaiko klubo sąnariai, stiprinami kojyčių raumenys. Triratuko priekinį ratą patogu vairuoti, tad jis ypač manevringas ir lengvai paklus vaiko rankytėms. Stabili trijų ratų važiuoklė garantuoja saugumą o mažylis gali drąsiai džiaugtis nevaržoma laisve.OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAMums labai patiko, kad tai tokia transporto priemonė, su kuria vaikas pats išties galės važiuoti, o ne jį stums tėveliai. Ne kartą minėjome apie tai, kad labai tikime vaiko fizinio aktyvumo lavinimo nauda. Sportiškumo ir judrumo vaikus reikia mokyti nuo pirmųjų metų, nes geri įpročiai formuojami visą gyvenimą. Dar vienas pliusas, kai mažylis pats važiuoja – tėveliai tuo metu gali atsipūsti.

Mums buvo aktualu ir tai, kad triratukas nebūtų „barškalas“. Tai kriterijus, į kurį atkreipiame dėmesį tiek renkantis vaikams vežimėlius, tiek ir kitas važiavimo priemones. „Scuttlebug“ ratukai  su guoliais suprojektuoti taip, kad triratukas riedėtų ypač tyliai ir minkštai tiek lauke, tiek namuose. Kai mūsiškiai važinėjasi, girdime tik jų juoką ir krykštavimą, o ne „bar bar bar“. O kalbant apie šio nedidelio paspirtuko pravažumą – jis idealus. Išbandėme žolę, miško takelius, šaligatvius ir, žinoma, namų parketą.037-212Mums, kaip daug keliaujančioms šeimoms, itin aktualu ir tai, kad vaikų žaislai kuo lengviau susilankstytų, būtų kompaktiški bei užimtų kuo mažiau vietos automobilyje. Mūsų žavieji triračiai „vabalai“ būtent tokie – lengvi, kompaktiški, juos visai patogu neštis vienoje rankoje (juk svoris vos 1,5 kg). Taip pat šį paspirtuką paprasta suskleisti ir išskleisti (prireiks tik 3-jų paspaudimų). Tai didelis pliusas tiems, kurie namuose neturi labai daug vietos ir tokius žaislus turi sutalpinti, pavyzdžiui, balkone  ar nedideliame sandėliuke.152www.mažylioratai.lt konsultantės mums papasakojo ir dar apie vieną šio paspirtuko privalumą – jo sėdynė, kuri atkartojo normalaus dviračio sėdynę. Ji ne tik saugi ir patogi mažyliui, kurio koordinacija bei judesiai dar gali būti itin netvirti, tačiau ir paruošia vaiką tikram dviračiui. Atėjus laikui pereiti prie balansinio dviratuko ar vaikiško dviračio, mažylis daug greičiau perpras visą važiavimą, nes bus pratęs būtent prie tokios sėdynės ir sėdėjimo pozos.13030Mielos mamytės, jei ir jūs turite tokį nedidelį vaiką ir svarstote, kokia transporto priemonė jam bus pati geriausia – neskubėkite pirkti rimtesnių dviratukų ir nepasiduokite pagundai visą laiką mažylį pačios stumdyti, nes tai neskatina vaiko aktyvumo bei nereikalauja jo „darbo“. Mes jums rekomenduojame triratį vabalą (galėsite rinktis iš kelių skirtingų modelių – nuo boružės iki bitės ar rožinio žiogelio) „Scuttlebug“. Beje, mūsų mėgstamame puslapyje www.mazylioratai.lt dabar jiems taikoma 20 proc. nuolaida.

Jei norite pasižiūrėti video, kaip vaikas lengvai ir smagiai važiuoja su tokiu triratuku, spauskite ČIA.