Tikriausiai, puikiai žinote, kad tėvystės džiaugsmai mano šeimą jau visai netrukus aplankys antrą kartą. Su vyru vis pajuokaujame, kad labai smarkiai skiriamės nuo tų, dar „žalių“ tėvelių, kuriems kiekvienas vaiko virktelėjimas kelia stresą, išbertas užpakaliukas prilygta tragedijai, o mažylio raminimo būdai – dar visai nežinomi. Tikimės, kad mūsų patirtis padės ir antram vaikučiui būti ramesniam. Būtent dėl to noriu ir su jumis pasidalinti keliais daiktais, be kurių neįsivaizduoju kūdikio auginimo, ir kurie man išties labai padėjo su pirmąja dukryte ją nuraminti, lengviau užmigdyti ir daugiau laiko atrasti sau (šeimoje auginant du mažylius toks laiko derinimas bus dar svarbesnis).

Pradėsiu nuo daikto, kurio kažkada net neplanavau pirkti, tačiau pamačiusi, kad mažylė nuolat nerami, sunkiai užmiega, o vėliau – nenori gulėti vežimėlyje, įsigijau. Tai nešioklė. Su pirmuoju vaikučiu turėjau gerai žinomos firmos, daugelio išgirtą nešioklę, tačiau ji, mano nuomone, labiau tinka šaltajam sezonui, nes yra gana didelė, sunki, ir vaikams nuo gimimo gali būti kiek didoka. Šį kartą išsirinkau „Chicco“ naujieną – „Boppy“ kūdikio nešioklę, kuri man daugeliu savo savybių primena vaikjuostę. Savo kūdikėlio joje dar nenešiojau, tačiau jau gerai ją išbandžiau ir „apsimokiau“, kaip greitai reikės užsidėti. Taigi dalinuosi savo pastebėjimais, kokie jos privalumai, o kokie, nors ir nedideli, trūkumai (palyginus su tradicine nešiokle).

  1. Tinka kūdikiams nuo gimimo (nuo 3,5 iki 15 kg). Rinkdamiesi nešioklę, atkreipkite dėmesį į tai, ar ji tikrai tinka naujagimiams. Parduotuvėse galite rasti tokių, kurios rekomenduojamos tik nuo 3 ar net 6 mėnesių. Mano nuomone, nešioklė būtent ir reikalingiausia iki tokio amžiaus, kai kūdikiui itin svarbu kuo daugiau jausti tėvelių šilumą, širdies plakimą, o juos supanti aplinka ne tokia įdomi.
  2. Itin maloni, švelni medžiaga. „Boppy“ išskirtinumas, kuris mane iškart papirko – tai medžiagos elastingumas ir švelnumas. Manau, kad tai labai svarbu tiek jautriai kūdikio odelei, tiek nešioklę užsidedantiems tėveliams.
  3. Saugi ir patvirtinta medikų. Tikriausiai, daug girdėjote apie tai, kad ne visos nešioklės yra saugios normaliam kūdikio vystymuisi (gali pakenkti klubams). Prieš pirkdami, būtinai įsitikinkite, kad ji ergonomiška ir leidžia taisyklingai laikyti vaikučio kojas (aš šią pozą vadinu „varliuko“).
  4. Labiau pritaikyta šiltajam sezonui. Man nešioklė reikalinga buvo tiek namuose (kūdikį nešiodavau joje ir sėkmingai pasidarydavau įvairius buities darbus ar, mažyliui užmigus, dirbdavau kompiuteriu), tiek lauke. Išėjimams pasivaikščioti ją pradėjau naudoti tada, kai mažylė atsisakė gulėti vežimėlyje, o vasarą, daug keliaujant, tai buvo didelė bėda. Tačiau pastebėjau, kad tradicinėje nešioklėje vaikutis daug labiau prakaituoja (o ir mums papildomas jos svoris visai nekėlė džiaugsmo), tad šį kartą rinkausi būtent labai lengvą nešioklę. Juk daugiausiai jos prireiks būtent pavasarį ir vasarą.
  5. Nevargina suaugusių pečių ir nugaros. Man patiko ir tai, kad pečiams skirtos šios nešioklės juostos – minkštos, tad nevargina užsidėjus, tačiau tvirtumo ir saugumo suteikia užsegimas nugaroje (kitos vaikjuostės, kur viskas tik susiriša, man atrodo kiek nepatikimos).
  6. Nedidelė kaina. Jei ruošiate kūdikio kraitelį, puikiai žinote, kiek viskas kainuoja. „Boppy“ nešioklės kaina (apie 60 eurų), mano nuomone, tai taip pat didelis privalumas.
  7. Stilinga. Kai pirmus kartus žvalgiausi į nešiokles, vis pagalvodavau, koks tai „griozdiškas“ ir nestilingas daiktas. Aišku, šiuo atveju praktiškumas ima viršų, tačiau norisi, kad ir kūdikių priežiūros daiktai būtų mums, tėveliams, gražūs ir malonūs naudoti (šiuo atveju, netgi dėtis ant savęs). Ši nešioklė mano simpatijas pelnė ir dėl minimalistinio, į akis nekrentančio, subtilaus dizaino.
  8. Pasiruoškite iš anksto. Su jumis dalinuosi instrukcija, kaip šį daiktą reikia teisingai užsidėti ant savęs ir į jį įdėti kūdikėlį. Prisipažinsiu, pirmą kartą, pamačiusi, kiek visko teks padaryti, pagalvojau – „nieko nebus, neturiu tiek laiko“. Tačiau kelis kartus visus veiksmus pakartojus, šis procesas nebeatrodo toks sudėtingas. Manau, kad tiesiog reikia įgūdžių. Taip pat visiems tėveliams rekomenduoju pasipraktikuoti prieš bandant įdėti vaikutį, nes jį labai greitai galite suerzinti, kol suprasite, kaip viską teisingai užsidėti ir užsirišti.

Prisipažinsiu, „Chicco“ prekinio ženklo daiktai man atradimu tapo antrojo nėštumo metu. Turiu ne tik aprašytąją nešioklę, tačiau ir kelis žaislus-muzikinius migdukus, čiultuką, drėkintuvą vaiko kambariui, būtiniausias higienos priemones naujagimiui. Viskas, ką iki šiol bandžiau, sulaukia tik nuoširdžiai labai gerų mano reakcijų. Jei ir jūs planuojate kūdikio kraitelį, jau nuo balandžio 6 dienos „Chicco“ atidaro naują savo parduotuvę PC „Panorama“ (Vilnius), tačiau daugelį prekių galima rasti ir jų internetiniame puslapyje www.chicco.lt. Mes, jei spėsime iki gimdymo, taip pat lėksime apžiūrėti naujos parduotuvės.

Motiniška patirtimi mielai besidalinančios,

Lieknos Bitės