OLYMPUS DIGITAL CAMERAMėgstantiems jaukias namų detales, rankų darbą ir išskirtinius daiktus, kurie gali keliauti iš kartos į kartą, šiandien norime pristatyti dar vieną mūsų atradimą – individualius nuotraukų albumus, kuriuose su malonumu norėsis sutalpinti gražiausias savo gyvenimo akimirkas.

Dar laukdamasi dukrytės, pradėjau rūpintis įvairiais daiktais, kurie padės fiksuoti pirmąsias jos akimirkas, visus svarbius atradimus, pasiekimus ir t.t. Ne iš vienos draugės girdėjau, kad tuo geriausia pasirūpinti iš anksto, vėliau tiesiog paskęsti tėvystės rūpesčiuose, o dienos skrieja labai greitai. Taip mažiukas sulaukia vienerių, o viskas taip ir lieka nesužymėta vienoje vietoje. Taigi, žvalgiausi ir ieškojau knygos, kurioje tilptų viskas, kas taip svarbu: nuotraukos, įrašai, būtų vietos sužymėti augimo pasikeitimus, raidą, pasiekimus ir t.t. Tuo pačiu, norėjau albumo, kuris būtų labai švelnus, artimas mažo kūdikėlio trapumui, pastelinių spalvų ir kažkuo išskirtinis. Taip šovė mintis paieškoti, kas kuria individualius nuotraukų albumus. Už akių labai greitai užkliuvo išskirtiniai „RV handmade“ darbai. Subtilus skonis, puikus estetinis pajautimas, nuostabios spalvos ir nepaprastas kruopštumas.

Mus, Lieknas Bites, šie albumai akimirksniu sužavėjo, todėl ne tik juos jau turime pačios (viena – pirmųjų mažylės metų, kita – albumą, skirtą būsimoms krikštynoms), tačiau labai norime rekomenduoti ir jums. Mes, kaip visada, aprašome tik tai, kas mums labai patiko, sužavėjo ir yra verta dėmesio.

Nusprendėme, kad su „RV handmade“ norime susipažinti iš arčiau, juk tai lietuviškas prekinis ženklas, gabios, labai kruopščios ir kūrybingos moters darbai.OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA– Tegul Lieknų Bičių skaitytojai Jus pažįsta artimiau – papasakokite apie save. Kaip jūsų gyvenime atsirado „RV handmade“?

– Mano vardas Reda. Prieš aštuonerius metus atradau mėgstamą užsiėmimą – skrebinimą. Keletą metų puošiau nuotraukas ir gaminau albumus sau ir savo šeimai. Išmokau daug įvairių technikų, susipažinau su daug nuostabių žmonių, bendraminčių. Daug savo darbų esu padovanojusi draugams įvairiomis progomis. Pamažu atsirado vis daugiau žmonių, norinčių įsigyti rankų darbo albumą ar knygelę. Taip gimė tai, kas šiandien yra „RV handmade“ – prekės ženklas, gaminantis išskirtinius, originalius, asmeniškus albumus nuotraukoms, linkėjimams, knygas užrašams, receptams, darbų planams.

Prekės ženklas „RV handmade“ atsirado pamažu, niekur neskubant. Prieš penkerius metus, paskatinta draugės, susikūriau paskyrą „Facebooke“, kur parodžiau savo darbus. Pamažu atsirado žmonių, norinčių papuošti savo šventes ir saugoti nuotraukas dailiuose albumuose.  Informacija sklido iš lūpų į lūpas, iš rankų į rankas. Gavę dovanų, žmonės norėjo užsakyti ir padovanoti kitam kažką panašaus.

Kai pajutau, kad mano vienos rankų neužtenka, pakviečiau prisijungti pora draugių, bendraminčių. Taip įsikūrė „RV“ kūrybinė studija, kuri gyvuoja jau trejus metus. Turime savo filosofiją, savo darbo kryptį. Mūsų darbų nerasite jokiuose butikuose, parduotuvėse. Juos galima įsigyti tik iš mūsų. Nes mums svarbu, kam atiteks vienas ar kitas darbas. Svarbu žinoti ir turėti ryšį su įsigyjančiais žmonėmis.

Šiai veiklai skiriu visą savo laisvalaikį. Kartu su merginomis generuojame naujas idėjas, pasidaliname darbais.

– Kas Jums svarbiausia kūrybos procese? Kaip gimsta Jūsų albumai?

– Kuriant knygą ar albumą, svarbu įsijausti į patį procesą. Lengviausiai pavyksta tos knygos, kurias gaminu jausdama malonumą liesti audinius, dėlioti popieriukus, kai apima įkvėpimas panaudoti kažkokias technikas, pritaikyti detales. Kai norisi pradžiuginti ir nustebinti užsakovą.  Man visada labai svarbus yra atgalinis ryšys. Labai malonu, kai žmonės džiaugiasi mano darbais. Tai skatina toliau tobulėti, dirbti. Labai geras jausmas yra žinoti, kad tavo kūrinys yra reikalingas, kad juo grožimasi, jog naudojamas pagal paskirtį.OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA– Ar daug tariatės su pirkėjais ar kiekvienas albumas – tai atskira kūrybinė istorija?

– Ne, pasitarimai nevyksta. Labai džiaugiuosi, kad absoliuti dauguma mano užsakovų tai supranta ir pritaria. Per daug pageidavimų ir nurodymų mane stabdo, riboja. Negaliu imtis tokių darbų. Tad apsiriboju tik dydžių, audinių ir užrašų suderinimu. Išsiaiškinu temą ir progą, kam skirtas albumas. O toliau užsakovui belieka laukti siurprizo. Dažnai ir pati iki pat pabaigos nežinau, kas pavyks. Procese sugalvoju pakeisti detales, išdėstymą, dekorą. Vienu metu gaminu keletą albumų ar knygų, kad galėčiau perkrauti mintis. Atsitraukti kuriam laikui nuo vieno ir leisti susigulėti idėjai.

Visi gaminiai ateina iš poreikio sau. Nesistengiu ieškoti idėjų, ką čia pagaminus. Idėjos atsiranda savaime. Kai reikėjo albumo savo dukrai – sugalvojau, kokio noriu, pasigaminau. Žmonėms patiko ir jie nori kažko panašaus. Taip iš poreikio turėti gražią užrašinę ant darbo stalo atsirado ir užrašų, darbo knygos. Kartais šaunias idėjas pakužda ir patys užsakovai, taip atsirado aplankai dokumentams, praktiški ir dailūs gimimo liudijimų dėklai.

– Kokie albumai pirkėjų mėgstamiausi?

– Populiariausi išlieka nuotraukų albumai. Prieš Kalėdas – darbo knygos, vasarą – linkėjimų albumai. Visais metų laikais žmonės ieško originalių, išskirtinių ir asmeniškų dovanų. O man labai gera žinoti, kad šiandien kažkas labai apsidžiaugs atidaręs dėžutę.

 Kaip manote, ar popieriniai fotoalbumai dar madingi, ar žmonės juos noriai perka? Ar taip nenutiko, kad įvairios fotoknygos – paprastesnis ir greitesnis nuotraukų saugojimo variantas – tradicinius fotoalbumus baigia išstumti? O gal daugeliui užtenka prisiminimų saugojimo kompiuteriuose?

– Popieriniai albumai labai reikalingi, jie ne tik padeda išsaugoti gražias akimirkas, bet ir suburia šeimą, draugus. Gavus albumą, smagu susirinkti, vartyti nuotraukas ir klijuoti jas. Juose galima ir užrašyti svarbias detales. Užfiksuoti datas. O vėliau gera paimti į rankas gražų albumą ir parodyti svečiams.

Albumus apie save labai mėgsta vartyti vaikai. Jiems gaminu visą seriją su spalvotais ir teminiais lapukais, kur tėveliai gali užrašyti svarbius pasiekimus. Ir tikiu, kad, atėjus laikui, šie albumai taps šeimos relikvija.

Dažnai žmonės dabar daro temines fotosesijas, tad tokias profesionalių fotografų padarytas nuotraukas mielai klijuoja į albumus. Dovanoja juos jau užpildytus nuotraukomis savo tėvams kaip vestuvių ar krikštynų atminimą. Manau, kad tai neįkainojama ir nepamirštama dovana. Džiaugiuosi galėdama prisidėti prie svarbių šeimos akimirkų.

Esu labai dėkinga didžiuliam būriui gerbėjų, draugų už tai, kad palaiko, už gerą žodį ir už meilę mano kūrybai.OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAJei svajojate papuošti ir išsaugoti savo prisiminimus, neleiskite jiems dulkėti sumestoje krūvoje nuotraukų ar kažkur kompiuteryje, padovanokite jiems nuostabius namus. „RV handmade“ rasite albumų, kuriuos bus gera ir patiems vartyti, ir parodyti svečiams. Juos rasite ČIA.