bataiAr pamenate tą akimirką, kai jūsų dukra ir sūnus žengė pirmuosius žingsnius? Tą žodžiais neapsakomą jausmą, kai ir graudu, nes supranti, kad tavo mažylis iš kūdikystės pereina į vaikystę, ir labai labai smagu. Šį džiaugsmą gali suprasti tik tie, kurie patys turi vaikų. Tačiau, aprimus emocijoms ir apie tai papasakojus visoms draugėms bei močiutėms, tenka spręsti gana rimtą dilemą – kokie batai bus patys geriausi tik pradėjusiam vaikščioti mažyliui?

Mano dukrytei, kuriai šiuo metu 1,4 metai, ši vasara bus pirmoji, kai ji puikai savarankiškai vaikšto, o vis dažniau ir bėgioja. Mano ištikimoji patarėja visais vaikų auginimo klausimais – kita Bitė Indrė, turinti du berniukus ir sukaupusi nemažai patirties. Ji pasiūlė mums kartu apsilankyti parduotuvėje „Mažylio ratai“, kur galima rasti daugelio mamyčių itin giriamus tiek dėl originalaus dizaino, tiek dėl išskirtinės kokybės ir patogumo vaikui – „Gucio“ firmos batukus. Pasak jos, tai pats geriausias pasirinkimas pavasariui, vasarai ir rudeniui vaikščioti kieme, o žiemą – namuose arba darželyje, vietoj šlepečių.056047Pirmas įspūdis – kokie jie dailūs! Itin ryškių spalvų, natūralios verstos odos su niekur kitur nematytu užsegimu ir labai stilingu padu. Tiesa, mes ne iš tų mamų, kurioms svarbi tik estetinė daikto, skirto vaikui, pusė. Mes aiškinamės, ar jis tikrai bus pats sveikiausias, patikimiausias ir patogiausias mūsų mažyliams. Ne išimtis ir „Gucio“ batai. Štai, ką apie juos sužinojome, ir kodėl drąsiai jums galime rekomenduoti – tai puikus pasirinkimas tiek pirmajai vaiko avalynei, tiek ir vyresniam vaikučiui (jų dydžių pasirinkimas tikrai platus: nuo mažiausioms pėdutėms skirto 18-to iki vyresniems vaikams tinkančio 28-to).

Vaikų plokščiapėdystės tyrimai, kuriuos galima rasti įvairiuose šaltiniuose, parodė, kad labai standūs ir tvirti batai vaikams visai netinka (kuo tikėjo mūsų tėvai ir seneliai). Dabar pirmuosius batukus rekomenduojama rinktis kuo lengvesnius, minkštesnius ir lankstesnius. Reikia paliesti „Gucio“ batukus, kad suprastum, kokie jie minkštutėliai. Parduotuvės konsultantės mus patikino – juos galima dėvėti net su nuogomis kojytėmis. Jie tikrai nenutrins. Taip pat jie pasižymi labai minkštu padu.  Mažyliui tokiais batukais patogu atsistoti, atsitūpti – pėdą lengva sulenkti. O juk tai labai svarbu, juk vaikščioti pradėjęs vaikas ne visada turi pakankamai jėgų, neišlaiko pusiausvyros ir pan., todėl tokie palengvinimai jam padės greičiau įvaldyti vaikščiojimo „meną“. Beje, batukai nuo 23 dydžio turi dvigubą padą, kadangi vyresni vaikai yra dar judresni, daugiau bėgioja, ir jiems tiesiog būtina labai tvirta avalynė.dfgDaugelis tėvelių pageidauja, kad pirmieji vaiko batai būtų ortopediniai. „Gucio“ batukų pade įtaisytas supinatorius, o speciali vidinio pado forma saugo nuo plokščiapadystės. Tai avalynė, atitinkanti visas ortopedų rekomendacijas.

Mums labai svarbu, kad vaikų batai būtų saugūs. Ką tai reiškia? Pirmiausia – pačios kruopščiai tikriname, ar dydis yra tinkamas (priekis turėtų būti 0,5–1 cm ilgesnis nei vaiko pėda, nes ėjimo metu ji šiek tiek slankiojasi). Dėl to visada stengiamės batukus pirkti kartu su vaiku, kad tikrai išmatuotume ir apžiūrėtume. Tačiau ne visi turi galimybę apsilankyti parduotuvėje ir nori tiesiog greituoju būdu užsisakyti internetu. Mums labai patiko, kad „Mažylio ratai“ internetinėje parduotuvėje yra tiksli „Gucio“ batų matuoklė, kurią galima atsispausdinti ir sužinoti, koks dydis bus pats geriausias mažyliui (ją rasite ČIA).

Indrė papasakojo, kad šiuos batukus ji renkasi ir dėl to, kad jie pritaikyti vaikams, turintiems putlesnes ar platesnes pėdutes. Jų užrišimas – labai paprastas, patogus, bet, tuo pačiu, ir naudingas dėl to, kad galima jį pritaikyti prie kojos apimčių bei lengvai atlaisvinti, kai pėda paauga ar yra tiesiog patinusi po aktyvios dienos.  Priekinė šių batukų dalis platesnė (kad nespaustų), o speciali siūlė saugo pirštukus nuo smūgių. Tai ypač svarbu mažiems vaikams, kurie pradėję vaikščioti nežiūri po kojomis ir nuolat kur nors atsitrenkia.15Negalime nepaminėti ir originalaus dizaino bei netradicinių spalvų. Juokavome, kad jie patiks toms mergaičių mamoms, kurios pavargo nuo rožinės spalvos. „Gucio“ batukus iš tolo galima pažinti iš ryškiai geltonų padų ir tokių pat raištelių. Tai suteikia batukams ypatingo žavesio ir žaismingumo. Jų viršaus spalvos taip pat įvairios ir neįprastos: geltona kaip garstyčių, žalsva kaip samanų, rusvai raudona kaip plytų, įvairių atspalvių mėlyna, violetinė, šokoladinė ir netgi elektrinė.

Tikriausiai, nereikia ir sakyti, kad pavasariui ir vasarai išsirinkome būtent šiuos batukus. Mergaitei – ryškiai mėlynus, kuriuos iš toli visi pastebi ir negaili pačių gražiausių pagyrų. Tiesa, greitu metu jums pademonstruosime daug stiliaus derinukų, kaip derinti tokią ryškią, išskirtinę avalynę su įvairiais drabužiais (stebėkite mus „Instagram‘e“). Ketverių berniukui išrinkome rudus su didelėmis skylutėmis, kad kojytės vasarą galėtų laisvai kvėpuoti. Beje, parduotuvėje rasite trijų tipų „Gucio“ batukus: be skylučių, su nedidelėmis ir su didesnėmis. Mums jie visi labai gražūs!0282Jei ir jūs dairotės savo mažyliui pirmųjų batukų (o gal tiesiog naujos avalynės paaugusiam vaikui) ir norite įsigyti patogius, lengvus ir saugius, siūlome pasižvalgyti „Mažylio ratų“ parduotuvėje ir išsirinkti savąjį „Gucio“ modelį. Dabar tai padaryti tikrai verta, nes mes dalinamės skrajute, su kuria gausite nuolaidą.gucio_skrajute-2017