049Daugelis tėvų sutiks, kad maudynės jų mažylius atpalaiduoja, nuramina ir geriausiai paruošia ramiam nakties miegui. Jei kūdikį pradėsite prie vandens procedūrų pratinti nuo pirmųjų jo gyvenimo dienų – jam tai nekels jokios baimės ar streso, o, atvirkščiai – taps smagia pramoga.

Mūsų vaikučiai – tikri pliuškaliai, mielai vakarais vonioje turškiasi net po pusvalandį. Kartais, kai labai skubame, juos maudome duše. Ir patogu, ir nuo kūdikystės pratiname vaikus nebijoti vandens. Geriausias metodas: pakišti po dušu ir sakyti „lietutis“, atitraukti nuo vandens bei sakyti „nebėra lietučio“ ir taip kartoti po kelis kartus. Mūsų kūdikiams ši pramoga labai patikdavo, o dabar, kai paaugo, jie neturi jokios vandens baimės.

Šį kartą daugiau papasakosime apie tai, kokias kūno priežiūros priemones renkamės vaikų maudynėms. Turime keletą kriterijų, kurių griežtai laikomės, ir parduotuvių lentynose nučiumpame tų priemonių, kurių pakuotės labiausiai blizga. Kas mums svarbu? Pradėkime nuo to, kad prausiklis turi būti sertifikuotas kaip natūrali priemonė. Antra – jokių parabenų! Jie nėra palankūs nei vaikų, nei suaugusiųjų organizmui. Ir trečia – turi būti malonus, mums patinkantis kvapas (tai, aišku, labai individualu).

Neseniai išbandėme vokiško prekinio ženklo „Töpfer“ šampūną ir kondicionierių mergaitėms „Supershine“ bei prausiklį ir šampūną berniukams „Superpower“, kuriuos radome „Livinn – sveiki produktai“ parduotuvėse.  565046Kaip sakoma, pasitinka pagal išvaizdą, o palydi pagal būdą. Taigi, pirmasis įspūdis – labai geras. Prausiklio pakuotė žaisminga: berniukų – su superherojumi (tai labai patiko mūsų trimečiui bandytojui), o mergaičių – su miela mergaite, barstančia žvaigždes. Kvapas taip pat tiko, nes gana natūralus, neįkyrus. Mergaičių – abrikosų, o berniukų – obuolių (šis ypač gaivus).

Šios prausimosi priemonės yra sertifikuotos BDIH ir „Cosmos natural“ kaip natūrali kosmetika. Berniukų – su ekologiškais kviečių sėlenų ir ramunėlių ekstraktais, o mergaičių – su ekologiškais kviečių sėlenų ir šaltalankių ekstraktais.

Papildomi mūsų komplimentai šaltalankiui, nes jis pasižymi ypač ryškiomis sveikatinančiomis savybėmis, o, kaip teigia gamintojas, dar ir maitina mažylių plaukus, kad jie būtų tvirtesni, paklusnesnis bei blizgesni. Kviečių sėlenos – taip pat vertinga ir veiksminga kosmetikos sudedamoji dalis. Natūralios kviečių sėlenos profilaktiškai veikia prieš odos sudirgimą, saugo ir stiprina natūralų odos atsparumą bei padeda gydant uždegimus, jos drėkina odą, regeneruoja ją, prisijungia prie odoje esančio keratino ir sudaro apsauginį koloidinį sluoksnį. Sėlenose esantys vitaminai E, C ir karotenoidai veikia kaip antioksidantai: saugo odą nuo laisvųjų radikalų žalojančio poveikio.040

Mums patiko, kad šioje kosmetikoje vaikams nėra jokių parabenų, naftos produktų, mineralinių aliejų, žaliavos yra natūralios (net 97 proc.). Tėveliams, kurie rūpinasi savo mažylių sveikata, tai puikus pasirinkimas. Beje, tiek prausiklis bei šampūnas, tiek šampūnas ir kondicionierius mūsų mažyliams patiko. Jie gana lengvai pasiskirsto ant vaiko odelės, putoja nežymiai – bet juk tai ir nėra būtina, negriaužia akių ir yra lengvai nuplaunami. Pliusą dedame ir už gana universalią pakuotę – 200 ml. Patirtis rodo, kad jos pusmečiui vienam vaikui tikrai turėtų užtekti.

Jei ir jūs su savo mažaisiais maudynių gerbėjais norite įsigyti ir išbandyti „Töpfer“ firmos prausiklius ir šampūnus vaikams, jų ieškokite „Livinn – sveiki produktai“ parduotuvėse arba internetiniame puslapyje www.livinn.lt.