Šis pavasaris man išskirtinai dvelkia ramybe. Mažasis jau ūgtelėjęs pustrečių berniukas, kuriam pagalbos reikia vis mažiau, tad turbūt pirmas pavasaris po ilgo laiko, kai galiu šiek tiek atsikvėpti. Norisi kiekvieną laisvą minutę praleisti lauke, o tokiu sprendimu itin džiaugiasi vaikai, kurie gali kiaurą dieną dūkti kieme, suptis sūpynėse ar šokinėti ant batuto.

Visą dieną vaikams pradūkus, vakare turiu ne tik krūvą išteptų rūbų, bet ir du labai nešvarius vaikus. Štai kodėl mūsų maudynės taip padažnėjo, kad vienas po kito ištuštėja šampūno buteliukai, tad nutariau pasižvalgyti naujų produktų. Mano vaikai padūkę ne tik lauke, bet ir maudynių metu, tad, kad ir atidžiai prižiūrimi, bet kaskart kažkuris skundžiasi akimis, pilnomis šampūno, tad neretai pasitaiko ir irzlių ašarų.

Kai šį kartą rinkausi maudynių amuniciją, nusprendžiau, kad vienas iš kriterijų ir bus tai, kad priemonė kuo mažiau dirgintų akis. Aišku, ne mažiau svarbi ir sudėtis, nes, nors mano berniukai ir nebe kūdikėliai, abu turi labai jautrią, alergišką odą, tad vis dar stengiuosi naudoti kuo švelnesnę kosmetiką.

Šį kartą akys užkliuvo už naujos „Madara“ linijos (radome Biosala parduotuvėse), kuriamos mūsų kaimynų latvių. Kalbant apie sudėtį, tai natūrali, organinės kilmės kosmetika, kurios gamyboje nenaudojami parabenai, sintetiniai kvapai bei kitos nesaugios priemaišos (priemonės turi ECOCERT sertifikatus).  Visa linija švelni, raminanti, drėkinanti, o tai labai svarbu mano atopinio dermatito paliestiems vaikams, kuriems tikrai netinka bet kokios priemonės.

Džiaugiuosi, kad už akių užkliuvo ši linija, nes radau ir tai, ko ieškojau – akių visiškai negriaužiantį šampūną! Atlikau „mamos testą“, t.y., prieš išbandant naujus produktus ant vaikų, išbandžiau šį šampūną savo akims, kad ir kaip nuoširdžiai „testavau“, nepajutau jokio diskomforto, vėliau tai patvirtino ir mano vaikai, tad man tapo lengviau juos prikalbinti galvos plovimo procedūrai. Be visa to, šampūnas beveik bekvapis, lengvai putojantis, (nors sudėtyje, mano džiaugsmui, ir nėra vaikų kosmetikai tikrai nereikalingo natrio lausylsulfato). Gamintojas teigia, kad šis šampūnas padeda pašalinti ir galvos pleiskanų luobelę, nors to patikrinti ir negalėjau, bet džiaugiuosi šia savybe, nes tikiu, kad jis sudrėkins ir labai sausą berniukų odą. Labai smagus ir Madara prausiklis, taip pat bekvapis, lengvai putojantis, o be to ir patogiai dozuojamas, juk dažnai tenka viena ranka čiupti pasprukti ketinantį vaiką, o kita ranka siekti prausiklio.

Negana to, kad vieną po kito naudojame prausiklius, bet kūno drėkiklius naudojame dar didesniais kiekiais (gerai jau gerai, pripažįstu, kad prie to prisidedu ir aš, vis pasinaudojanti vaikų kremais). Savo berniukams pasirinkau skirtingus. Vienam jų parinkau klasikinės konsistencijos Madara losjoną su avižų pienu. Smagu, kad jis greit susigeria, juk turint du mažylius laukti nėra kada. Kaip ir kitos priemonės jis bekvapis, tepant užtenka gana nedidelio kiekio, oda gerai sudrėkinama (nepamirškite odos tepti iškart po maudynių, taip tarsi „užrakinsite drėgmę“). Kitam berniukui parinkau kreminį aliejų, mat šio padūkėlio neįkalbėsi pasitepti jokiu baltu kremu. Mano išrinkta priemonė skaidrios spalvos, kitaip, nei kitos šios linijos priemonės, švelnaus aromato, man labai primenančios medų, su slyvų kauliukų aliejumi ir kakavos sviestu. Nors iš pažiūros, priemonė, turint galvoje, kad tai aliejus, tirštoka, bet tepant, nuo rankų šilumos greitai suminkštėja ir labai gerai pasiskirsto, o kartu, kitaip nei įprasti aliejai, ir nenubėga ten kur nereikia, pavyzdžiui ant rūbų. Be to, labai greitai susigeria ir nepalieka riebaus pojūčio, kuris patinka tikrai ne visiems vaikams. Beje, šį mėnesį www.biosala.lt visoms šios linijos prekėms taikoma ir 20 procentų nuolaida!

Nuoširdžiai rekomenduojame visiems terliukams,

Lieknos Bitės