Antro vaikučio laukimas ir kraitelio ruošimas – gerokai paprastesnis nei pirmojo. Mamytė ne tik būna ramesnė, labiau užtikrinta, tačiau ir lengviau reikiamas prekes renkasi parduotuvėse. Štai dėl kosmetikos buvau tikra – „Weleda“ yra vienas geriausių pasirinkimų. Dukrai šios firmos kosmetiką naudojau iki vienerių metų ir likau labai patenkinta.

Šį kartą papasakosiu apie 4 priemones, kurių, mano nuomone, prireiks kiekvienam kūdikėliui, kad jo odelė būtų švari, sausa, sveika.

Veido kremas. Jei jūsų vaikutis, kaip ir manasis, turėtų netrukus gimti, jums tikrai prireiks stipriai drėkinančio, jautriai odai tinkančio veido kremuko. Nors kalendorius jau rodo pirmąsias pavasario dienas, tačiau šildymo sezonas dar nesibaigė, o jis – ypatingai sausina mūsų odas. Naujagimio oda yra penkis kartus plonesnė už mūsų, suaugusiųjų, todėl jos drėkinimas yra tiesiog būtinas. Iš patirties galiu pasakyti, kad net tokiu atveju, kai ant vaiko veido jau matosi pirmieji išsausėjimo požymiai, „Weleda“ kremas gana greitai (sistemingai tepant) situaciją pagerina. Beje, medetkos, kurių kvapas man labai patinka, turi raminamųjų, sudirgimą slopinančių savybių. Man, renkantis kosmetiką vaikams, dargi ir labai svarbu, kad ji būtų be sintetinių konservantų, kvapų, dažiklių ar žaliavų iš mineralinių alyvų (kas būna kai kuriuose, labai pasaulyje išreklamuotuose, kosmetikos produktuose vaikams).

Kremas nuo iššutimų. Nežinau kūdikio, kuriam anksčiau ar vėliau netektų susidurti su iššutimais. Pagalba numeris vienas – oro „vonios“, tačiau kūdikio nuolat apnuoginto laikyti taip pat nesinori (bijome, kad peršals, jis daug laiko miega, būna lauke ir t.t.), tad į pagalbą būtina šauktis ir specialų kremą su cinku. „Weleda“ turi būtent tokį, kuris mano pirmajai dukrai bene vienintelis tiko (išbandžiau ir kelias kitas firmas, tačiau rezultatas būdavo daug sunkiau pasiekiamas arba jo visai nebuvo). Manau, kad čia visus „laurus“ reikia atiduoti medetkoms. Šis paprastas daržo augalas išsiskiria puikiomis gijimą skatinančiomis, raminamosiomis ir atkuriamosiomis ypatybėmis. Šis kremas nuramina sudirgusią odą, mažina paraudimą, skatina regeneraciją ir apsaugo nuo drėgmės poveikio. Man patinka ir tai, kad jis suveikia gana greitai ir kuriam laikui uždeda tarsi apsauginį sluoksnį, kuris tikrai efektyviai kovoja su drėgme. Tai itin aktualu, kai kūdikis išmiega jau visą naktį ir jam sauskelnės keičiamos tik ryte. Užtenka vakare patepti tokiu kremuku su cinku, kad būtų ramu, jog ryte vaiko užpakaliukas nebus raudonas ir sudirgęs.

Kūno prausiklis. Nors laikausi nuomonės, kad pirmąjį mėnesį geriau kūdikio odelės netrinti ir kitaip nedirginti (ji tokia gležna, kad, atrodo, tiesiog užtenka prausti šiltu vandeniu), tačiau prausiant užpakaliuką vis tiek prireiks muilo ar prausiklio. „Weleda“ vaikiškas šampūnas ir kūno prausiklis man patinka dėl švelnios savo sudėties (patvirtintas dermatologų kaip tinkantis net turintiems itin jautrią ir pleiskanojančią odą), neįkyraus kvapo ir to, kad yra naudojamas kaip „du viename“ – ir plaukučiams trinkti, ir kūneliui prausti. Šio prausiklio sudėtyje esantis saldžiųjų migdolų aliejus saugo nuo išsausėjimo, minkštos putos negraužia kūdikio akyčių (kas labai svarbu maudant vyresnius vaikus nei vienerių, jie labai greitai pradeda protestuoti prieš vandens procedūras, jei patiria kažkokių nemalonių pojūčių). Dar vienas mano pastebėtas privalumas – po trinkimo šiuo prausikliu-šampūnu vaikučio plaukai iššukuojami labai lengvai, neatsiranda susivėlimai, kurių iššūkavimas kūdikiams labai nemalonus ir juos tik labai suerzina. O juk maudynės ir kiti vakaro ritualai turi būti raminantys, atpalaiduojantys ir paruošiantis miegui.Raminamoji vonelė. Pirmoji mano dukrytė kūdikystės laikotarpiu buvo itin nerami – labai mažai miegojo, daug verkė, kentė pilvo pūtimo sukeltus nemalonius pojūčius. Ko tik tada mes neišbandėme: atpalaiduojančius masažus, įvairiausius lašiukus, kasvakar ją maudėme. Tuomet, pamenu, man gydytoja rekomendavo į vonią įpilti medetkų nuoviro, mat šios arbatžolės ramina, atpalaiduoja. Šį kartą būsiu gudresnė ir naudosiu specialią „Weleda“ vonelę su medetkų ekstraktu. Ji naudojama labai paprastai – tereikia du ar tris šlakelius priemonės įpilti į šiltą vandenį. Kuo ši priemonė naudinga kūdikiui? Ekologiškas medetkų ekstraktas ramina odą, o čiobreliai šildo ir suteikia komforto. Medetkos apgaubia kūdikį švelniu apsauginiu šydu, o šiltas vanduo migdo ir ramina. Juokauju, kad čia lyg SPA procedūra prieš miega.

Jei ieškosite, „Weleda“ priemones galite rasti www.weleda.lt arba daugelyje vaistinių.

Smagių bei sveikų grožio ir vonios procedūrų su mažyliai linkinčios,

Lieknos Bitės