5555

Tikriausiai spėjote pastebėti, kad bene kiekvieną vasarą ieškau vis naujo vežimo („stažo“ turiu beveik ketverius metus). Šiais metais naujo vežimėlio paieškos prasidėjo dėl visai paprastos priežasties – pirmą kartą skrisime lėktuvu su vaikais, o vienai mano dukryčių – dar tik neseniai suėjo metukai, tad transporto priemonės tikrai prireiks.

Pasiskaičiau keletą pataramiojo pobūdžio straipsnių apie keliones su vaikais, pasiklausinėjau draugių ir pažįstamų, kurios šiuo klausimu turi patirties, ir štai jau galiu papasakoti, kokį vežimėlį išsirinkome. Beje, jį jau beveik mėnesį testuoju lietuviškais parkų keliukais.4444

Trečią kartą renkuosi „Chicco“ firmos vežimėlį, tačiau pirmą kartą tokį smagų dizaino prasme ir patogų-lengvą susilankstymo bei svorio prasme (tikslus modelis: „Ohlala (Unicorn)“. Taigi, keli mano pastebėjimai apie jį. Daugiau planuoju jums papasakoti po kelionės į Kretą (ar pasiteisino, ar buvo patogu ir t.t.).

Pirmas privalumas – SVORIS. Tikriausiai, tai bene lengviausias vežimėlis, kokį radau (aišku, nekalbu apie, mano nuomone, „žaislinius“ vežimėlius, kurie neturi jokių funkcijų ir yra abejotino saugumo). „Ohlala“ sveria tik 3,8 kg! Aš visiškai lengvai, viena ranka, kitoje rankoje laikydama vaiką, jį susipakuoju, įsikeliu ir išsikeliu iš automobilio bagažinės ar pasinešu iki reikiamos vietos. Taip pat – vietose, kur sunkus pravažumas ar laipteliais jį puikiausiai panešu ir su vaiku. Manau, kad tai idealus vežimėlio variantas šeimoms, kurioms tenka nuolat laiptais nešti vežimą.6666Antrasis privalumas – SUSILANKSTYMAS. Šiuo klausimu tai mano svajonių vežimas. Tereikia paspausti ant rankenos esantį mygtuką ir vežimėlis susilenkia į nedidelę, vadinamąją „knygos“ formą, kuri užima visai nedaug vietos, kas patogu daug keliaujantiems. Automobilyje „Ohlala“ užima tikrai minimaliai vietos (man tai ypač aktualu, kai tenka sutalpinti dviejų vaikų daiktus), o lėktuve jį galima net pasiimti į saloną (nusukus ratelius), nes jo matmenys itin nedideli. Juokavau, kad vieno, ko jam trūksta – ilgos rankenos, su kuria jį galėtum užsimesti ant peties ir, esant reikalui, neštis su savimi.

Trečiasi privalumas – DIDELIS STOGELIS. Man šis daiktas reikalingas tiek kasdienai, tiek kelionėse. Mano metinukė kasdien apie dvi valandas miega lauke, o kelionėje poilsio akimirkų vežimėlyje gali būti dar daugiau, tad vežimėlis turi uždengti kuo didesnį plotą, kad nešviestų saulė ir netrikdytų vaiko poilsio.1111

Ketvirtasis privalumas – VIENTISA RANKENA. Nemėgstu vaikiškų vežimėlių su „ragais“, man kažkaip nepatogu nei vežti, nei manevruoti, nei sulankstyti vežimą. Vientisa rankena, mano nuomone, suteikia komforto. Ir, nemeluosiu, dizaino prasme man daug patraukliau.

Penktasis privalumas – DIZAINAS. Šis punktas yra visiškai asmeninė mano nuomonė, nes tas, kas gražu vienam, visai netiks kitam. Aš turiu dvi dukrytes, tad, patikėkite, mūsų namuose rožinės spalvos visai netrūksta, o pamačiusi naująjį „Chicco“ vežimėlį, iškart pagalvojau, kad va čia tai tikros princesės karieta. Beje, žinau, kad daugelis mergaičių tiesiog pamišusios dėl vienaragių, tad šio diziano vežimėlis joms tikrai patiks (mano trimetė, nors jau vežimėlyje ir nebesėdi, tačiau sakė, kad sesei išrinkome labai gražius „ratus“).333Šeštasis privalumas – NEBLOGAS PRAVAŽUMAS. Nenoriu jūsų klaidinti ir tikrai neteigiu, kad šio vežimėlio pravažiavimo galimyės labai geros, tikrai esu turėjusi sportinių vežimėlių su dideliais, tvirtais ratais, kurie net blogiausiais keliukais važiuoja lyg traktoriai, tad šis tikrai nėra toks. Tačiau, turint omenyje, kad tai yra vasarinių vežimėlių kategorijai priskiriamas vežimėlis, kurio pagrindinės funkijos – lengvas lankstymas ir mažas svoris – manau, kad jo pravažumas neblogas. Teko važiuoti tiek žvirkeliu, tiek žole, ir jis su šiomis užduotimis susitvarkė visai neblogai.

Septintasis privalumas – KAINA. Kartais, pasižvalgiusi parduotuvėse, pagalvoju, kad vaikiški vežimėliai kainuoja vos ne kaip dėvėti automobiliai. Truputėlį juokauju, tačiau sutaupyti ir čia norisi, o ypač, jei vežimėlis bus skirtas tik vasaros sezonui. Mūsų šeimos turimas vežimėlis šiuo metu www.chicco.lt internetinėje parduotuvėje kainuoja 129 eurus, o tai, mano nuomone, labai priimtina kaina (pasižvalgykite „mūsų mažyliuose“, ten mamos už gerokai padėvėtus vežimėlius prašo didesnių sumų).

222

Kelionė į Kretą mūsų šeimynos laukia už dviejų savaičių, tad po truputėlį jau planuoju, ką reikės įsidėti. Tikiuosi, kad ši apžvalga apie vežimėlį, kuris keliaus su mumis, pravers ir jums.:)

Beje, kiek teko kalbėti su kitomis mamomis, vežimėlius patogiausia kartu su savimi vežtis iki lėktuvo, o tada jį atiduoti, arba tiesiog priduoti kartu su kitu bagažu. Tai priklauso nuo vaiko amžiaus, noro vaikščioti ir atstumų oro uoste.

Atostogų nuotaikomis gyvenančios,

Lieknos Bitės