img_20171212_124148_resized_20171212_124202346Kai mūsų vaikučiai buvo dar tik kūdikiai, labiausiai pravertė tie žaislai ir daiktai, kurie juos ramino. Juk daugelis, kaip ir mes, susiduria su pilvo dieglių bėda ir nemigos naktimis. Tuomet, atrodo, viską atiduotum, kad tik mažylis bent valandą nurimtų, pailsėtų ir leistų tėveliams atsipūsti.

dsc08333Šiais metais savo šeimų ir draugų kūdikiams rinkome būtent tokias dovanas – dovanojančias ramybę. „Chicco“ firmos pliušinis kačiukas „Oliveris“ mums patiko dėl to, kad yra mielas, švelnus migdukas, kuris kūdikiui suteikia saugumo jausmą. Jis yra iš kolekcijos „Pirmoji meilė“. Ką tai reiškia?  Jame įmontuota kapsulytė, į kurią galima įdėti kokį nors barškutį ar mamos nėštumo metu nešiotą papuošalą-varpelį. Užsienyje tokie nėščiųjų papuošalai, kurie, gimus mažyliui, įdedami į žaislą, itin populiarūs. Varpeliai, mamytei judant, skleidžia garsą (malonų skambesį) ir ramina pilvelyje esantį vaiką. Kai kūdikis gimsta, varpelį galima nuimti ir įdėti į kapsulę, esančią katinėlyje. Kūdikis, girdėdamas jam pažįstamą ir artimą skambesį, raminasi, jaučiasi saugesnis.

Ši teorija yra įrodyta ir patikrinta, kai kurie renkasi „baltąjį triukšmą“ – bėgančio vandens, lietaus, gartraukio ar automobilių ūžesio garsus, tačiau šis – pakabučio skambėjimas – švelnesnis bei malonesnis garsas, o jo veikimo esmė lygiai ta pati. Tai, kas girdėta gimdoje, kur vaikas jautėsi itin saugiai ir maloniai, atkartojama.dsc08339

Jei svarstote, ką originalaus Kalėdoms padovanoti nėščiai draugei ar giminaitei, mes manome, kad toks papuošalo-varpelio rinkinys ir katinukas, kuriame bus galima paslėpti varpelį, yra puikus pasirinkimas.

Kitas žaislas, kuris mūsų nuomone, tinka kalėdinei dovanai – „Chicco“ vaivorykštės spalvų kubas. Jis patiks tiek mažiems kūdikiams, tiek ir dvejų ar trejų metų vaikams. Tai dovana, kuria mažylis naudosis tikrai ilgai. Vaikui paaugus ir perėjus miegoti į savo kambarį, ji puikiai „tarnaus“ kaip stalinė lemputė, suteikianti jaukumo. Ką šis „Chicco“ žaislas daro? Tai itin didelį garsų ir projekcijų pasirinkimą suteikiantis kubas (projektorius skleidžia įvairias šviesų projekcijas, iš viso – 96 skirtingas jų kombinacijas). dsc08329Galima rinktis ir iš kelių muzikos variantų – klasikinę, šiuolaikinę ar gamtos garsų. Mums labai patiko, kad jis itin lengvai valdomas, todėl, pavyzdžiui, mūsų dvidsc08321metė dukra prieš miegą pati įsijungia norimas spalvas ir melodijas. Ją šis vakaro ritualas nuramina, atpalaiduoja ir padeda greičiau savarankiškai užmigti.

Dar vienas šio rožinio kubo privalumas, kurį pastebės kiekviena mama – jį paprasta visur su savimi transportuoti. Ar važiuosite į svečius, ar į kelionę, jį bus labai patogu įsimesti į rankinę. Beje, man asmeniškai jis ir labai gražus, puikiai tinkantis kūdikio kambario interjere.

Kūdikius taip pat ramina patys paprasčiausi migdukai-skepetaitės, karuselės virs lovos ar minkšti meškučiai, skleidžiantys muziką. Tiesa, pastaruosius rekomenduojame rinktis tokius, kurie būtų lengvai skalbiami skalbimo mašinoje. Pavyzdžiui, mūsų išbandytą ir labai dukros mylimą „Chicco“ firmos minkštą meškutį-migduką (daugiau skaitykite ČIA).

Linkime, kad kalėdinės dovanos patiems mažiausiems draugams būtų jaukios ir naudingos,

Lieknos Bitės