031Artėjanti Kalėdų karštinė primena, kad teks rimtai pasitelkti fantaziją, norint visiems išrinkti šiltas, gražias, kartu ir praktiškas dovanas. Jei savo draugų rate turite vaikų, žinote, kad juos nustebinti norisi labiausiai, tačiau kartais tai virsta tikru galvos skausmu. Ar šis žaislas jam reikalingas? O gal tokį jau turi? Kaip pataikyti su amžiumi?

Mes jums turime keletą patarimų, kurie palengvins dovanų paieškas mažiesiems draugams. Taip pat pasiūlysime keletą dovanų idėjų iš internetinės parduotuvės babydreams.lt, kurioje pačios visai neseniai turėjome galimybę apsipirkti. Joje išrinkome tris dovanas: neseniai gimusiam kūdikėliui, 6 mėnesių vaikučiui ir trijų metų vyrukui. Skirtingos amžiaus grupės – skirtingi pasirinkimai ir dovanų idėjoms jums.

Taigi, prieš rinkdami dovanas draugų ar artimųjų vaikams, atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus.

  1. Jei didelėje draugų kompanijoje keisitės dovanomis vaikams, sutarkite, už kokią sumą juos pirksite. Taip viskas bus aiškiau, paprasčiau, o ir vaikai gaus labai panašias dovanas.
  2. Kuklumui čia ne vieta, tad nebijokite tėvelių tiesiai šviesiai paklausti, ko jie norėtų vaikučiui. Na, o jei vaikas pakankamai didelis išreikšti savo norus – pasiteiraukite jo paties.
  3. Pasidomėkite, ar jūsų planuojamos dovanos vaikas dar neturi. Tikrai prašausite, jei nupirksite daiktą, kurį jis jau turi.
  4. Visada skaitykite etiketes. Pirmiausia – dėl to, kad pataikytumėte pagal vaiko amžių. Antra – pasidomėkite žaislo sudėtimi. Pavyzdžiui, daugelio naujagimių tėveliai nori, kad žaislai būtų iš kuo natūralesnių medžiagų, pavyzdžiui, medvilnės, ekologiško medžio ar kaučiuko ir nudažyti netoksiškais dažais.
  5. Dovanomis rūpinkitės iš anksto, pasinaudokite išpardavimais ir akcijomis. Taip sutaupysite pinigų ir galėsite mažuosius palepinti geresnėmis dovanomis.
  6. Jei šeimoje auga panašaus amžiaus atžalos, pasvarstykite galimybę abiems dovanoti vienodas dovanas, taip išvengsite nereikalingų konfliktų ir ašarų.
  7. Pasidomėkite, galbūt vaikas, kuriam renkate dovaną, yra didelis kokio nors herojaus gerbėjas, tada išrinkti žaislą bus dar lengviau.
  8. Daugiau nereiškia geriau. Nebūtina vaikui pirkti itin didelę ar brangią dovaną, dažnai (o ypač tai būdinga mažesniesiems) vaikus pradžiugina visai nedidelės paprastos dovanėlės,  jų vertė jiems visiškai neaktuali. Tačiau visada atkreipkite dėmesį, kad pigesnis daiktas būtų kokybiškas, nebūtų detalių, kurios linkusios greit lūžti.
  9. Labai patogu dovanų pirkimo būdas – internetu. Nė kojos nereikia žengti iš namų, o pirkiniai atkeliauja tiesiai į namus. Dar vienas pliusas – nereikia stumdytis eilėse prekybos centruose.

Mūsų išbandytame Babydreams.lt internetiniame puslapyje rasite daugybę vaikams skirtų daiktų, kurie puikiai tinka dovanai. Mes nusprendėme, kad Kalėdiniam laikotarpiui labiausiai tinka žaislai, tad juos ir išrinkome draugų vaikams dovanų.

NAUJAGIMIS IR KŪDIKĖLIS IKI 6 MĖNESIŲ

Daugelis, o ypač tų, kurie neturi vaikų, tiesiog griebsis už galvos – ką išrinkti tokiam mažam vaikučiui. Juk jis dar toks gležnas, mažai judantis ir visiškai priklausantis nuo tėvų. Rinkitės migdukus, barškučius, įvairius kūdikiams skirtus švelnius žaislus, kurie skleidžia garsus, čiuža, vibruoja ir t.t.

Babydreams.lt puslapyje radome pastelinių spalvų, labai mielą pelėdžiukų kolekciją „Tiamo“. Šis Olandų gamintojas jau daugiau nei 60 metų kuria ir pristato vaikams draugiškus žaislus, atsižvelgia į naujausias technologijas bei saugumo reikalavimus, žaisliukai gaminami iš atrinktų kokybiškų bei minkštų medžiagų. Išrinkome du skirtingus žaisliukus. Pirmąjį – vibruojantį žaislą, kurį tėveliai lengvai pritvirtins prie vežimėlio, lovytės ar automobilinės kėdutės. Jis labai patiks kūdikėliui, kuris jau bando rankytėmis sučiupti kabančius daiktus, taip pat – jis padės lavėti smulkiajai motorikai, nes lavins traukimo įgūdį.033039Antrasis – žaislas, be kurio, tikriausiai, neužaugo nė vienas vaikas – minkštas pelėdžiukas barškutis. Jis padės gerinti vaiko akių koordinaciją ir rankyčių judesius.

KŪDIKĖLIS, SULAUKĘS 6 MĖNESIŲ

Šį laikotarpį galima pavadinti „viskas keliauja į burną“. Tokio amžiaus kūdikėliai viską kišasi į burną (juk būtent taip pradeda pažinti pasaulį), tad jiems verta dovanoti žaislus, kuriuos jie galės naudoti kaip kramtukus bei griaužtukus.

„Vulli Giraffe“ kramtukas „Sophie“ yra visiškai natūralus kūdikių žaislas, pagamintas Prancūzijoje iš kaučiuko, dažomas maistiniai dažais rankiniu būdu, todėl jame nėra nei ftalatų, nei kitų cheminių medžiagų. Tai puiki dovana, kurią įvertins kokybiškus žaislus mėgstantys tėveliai, o vaikučiui labai patiks žirafos rageliai ir ausys, labai tinkantys mažytei burnytei, ypač kai kalasi dantukai. Beje, tai vienas populiariausių kramtukų pasaulyje.016

DARŽELINUKAS, KURIAM DAUGIAU NEI 3 METAI

Mūsų atradimas – išmanusis plastilinas. Ar esate apie tokį girdėję? Išmanusis plastilinas yra gera priemonė vystyti pirštų ir rankos motoriką, todėl puikiai tinka tiek vaikams, tiek ir reabilitaciniam gydymui. Jis neturi kvapo, yra nenuodingas (tačiau vis tik jo nevalgykite), netepa rankų, neriebaluotas ir nedžiūstantis.

Išmanusis plastilinas labai patiks smalsuoliams vaikams, mat yra „gudrus“ – trumpą laiką yra kietas, tačiau ilgiau laikomas įgauna skystą būseną. Jei paliksite jį ant audinio, jis įsigers, palikus ant stalo – nuvarvės, jei mesite – atšoks tarsi kamuolys, suplyšt tarsi popierius, stipriai suplojus plaktuku suskils į smulkius gabalėlius. Darželinukams, kurie, lyg didieji mokslininkai, nori viską išbandyti ir tikisi iš žaislų kažko stebuklingo, šis plastilinas tikrai patiks.020 024

Jeigu norite daugiau sužinoti apie šiuos ir kitus žaislus vaikams, spauskite ČIA.