OLYMPUS DIGITAL CAMERAKai susitinka mamos, jos mėgsta pasipasakoti, kokie tėvystės rūpesčiai ir džiaugsmai jas lydi. Jei pastarosios gali valandų valandas su šypsena veide pasakoti apie savo patyrimus, tai turinčios rūpesčių, labiau laukia draugių patarimų. Viena tokių neišsenkančių temų: mano vaiko migdymas – tikras košmaras!

Miego ir migdymo krizės vaikus ištinka skirtingais etapais. Su vienais vargstame visą jų kūdikystę, tačiau, jiems paaugus, visos bėdos dingsta. Kitiems, atvirkščiai, pirmieji metai lengvi, o vaikui daugiau suvokiant, atsiranda nenoras savarankiškai miegoti, ilgi migdymo ritualai ar net reikalavimai keliauti į tėvų lovą. Šiandien papasakosime apie mūsų šeimų išbandytą, dar visai naują, tačiau didelio susidomėjimo tarp įvairių tinklaraščių sulaukusią, migdymo metodiką – „Gėrio sapnai“. Skamba intriguojančiai? Patikėkite, ir mes pačios, į rankas gavusios didelę dėžę su pagalve ir knygele, norėjome kuo greičiau metodiką išbandyti.

Mūsų bandytojas – vienos Bičių trijų su puse sūnus. Turbūt, kaip ir visi tėvai, auginantys mažus vaikus, mes irgi susiduriame su nesibaigiančiais migdymo ypatumais. Vos pavyksta „įsivažiuoti“ į miego ritmą, kai žiūrėk vaikas suserga ar patiria streso pradėjęs lankyti darželį, ir visa miego rutina sugriūna. Todėl ir mes, galima sakyti, esame nesibaigiančiame sėkmingo miego paieškos kelyje. Ponaičiui būna geresnių vakarų, būna blogesnių, todėl labai norėjosi surasti būdą, kaip jį užmigdyti be ašarų ir bandymų tėvus įtikinti: na dar penkias minutes ir eisiu miegoti. Taip debesėlis Gėris atsirado mūsų namuose, o mes, kaip įprastai, savo patirtimi dalinamės su jumis.OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAĮvairius net ir praktiškus daiktus vaikams mėgstame pateikti kaip dovaną. Kadangi „Gėrio sapnų“ daikteliai supakuoti gražioje baltoje dėžėje, tai ir atrodė kaip tikrų tikriausia dovana (o tai labai pasitarnaus, jei šiuos migdymo reikmenis sugalvosite kam nors padovanoti, pavyzdžiui, kas vakarą dvi valandas dukrytę migdančiai draugei). Atėjus vakarui, pirmiausia išbandėme pagalvę. Kiek mūsų trimečiui buvo džiaugsmo, kai jo abu tėveliai „stumdėsi“ norėdami pirmiau išbandyti jo naująją pagalvę. Kadangi pagalvės užvalkaliukas padabintas paveikslėliu, pieštu saugiais dažais, pagalvėlė tiko ir mūsų mažiukui, o vyresnėliui itin gerai tai, kad ji kimšta grikių lukštais, juk jis alergiškas namų dulkių erkėms. Beje, mūsų namuose grikių lukštais kimštas produktas jau ne vienas (pradedant nėštumo pagalvėmis, baigiant šildyklėmis) ir jais visais esame labai patenkinti. Mūsų sūnus pats nusinešė pagalvėlę į lovą ir ją įkurdino garbingiausioje vietoje.

Ne mažiau džiaugsmo mums sukėlė ir pati knygelė, mat prieš miegą jas skaityti labai mėgstame. O tokias, kurios skatina vaikus greičiau užmigti, labai vertina tėvai, norintys vakaro sau. Knygelė parašyta moterų, pačių auginančių vaikučius, ir tai tikrai pastebėsite, nes istorija klostosi taip, kaip labiausiai mėgsta vaikai. Knygoje radome kreipinių į vaiką, kas jam labai patinka, mano sūnus visada perklausia, ar čia į jį knygos herojus kreipiasi, ir patenkintas linkčioja galva. Visos knygelės skaitymo metu mano sūnui iškildavo tam tikrų klausimų, pavyzdžiui, kodėl debėsėlis rausvas, į kuriuos tuoj pat rasdavome atsakymą kitoje knygelės dalyje. Knygelės iliustracijos labai gražios, įkvepiančios, jas patiko apžiūrėti bei pirštuku rodyti ir mano mažėliui. O aš didelį pliusą dedu pačiai knygelės istorijai, nes ji pamokanti – mes visi esame labai skirtingi, bet dėl to nė kiek ne prastesni vieni už kitus.

Autorės teigia, kad labai svarbu, kad vaikas keliautų miegoti gerai nusiteikęs, jaustųsi saugus, o tai puikiai pavyksta šalia turint stebuklų mokančių draugų. Tikra tiesa, mano sūnus, jis herojų kažkodėl pavadino kiek savaip „debesėlis gėrimas“, kas vakarą jį prisimena, prisigalvoja visokių klausimų ir mus stebina nuostabiais savo vaizduotės kūriniais (pavyzdžiui, „o debesėlis gėrimas šiandien neužmirš atsinešti sulčių?“). Pirmosiomis dienomis, kai bandėme šią metodiką, nemažiau klausimų kildavo ir ryte (ar jis buvo ir pas mus užsukęs, ar debesėlis ir su broliu draugauja, kur jis būna dieną ir t.t.), tačiau dabar šis herojus tapo įprasta mūsų miego dalimi. Galiu pastebėti, kad sūnui visas vakarinis ritualas tapo gerokai malonesnis, net laukiamas. Tik niekaip „neperlaužiu“, kad „debesėlis gėrimas“ virstų „gėriu“, na bet kaip tik vaikui patogiau, svarbu rezultatas – migdymas be derybų ir išsukinėjimų.OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERADar keli mūsų, kaip ekologijos ir sveikos gyvensenos gerbėjų, pastebėjimai apie „Gėrio sapnai“. Visada prioritetą teikiame lietuvių kūriniams, o čia – dviejų nuostabių, verslių ir kūrybingų mamų projektas, gimęs iš jų pačių kasdienybės ir poreikio užmigdyti vaikus. Kas tiesa, tas ne melas, kad praktika šioje srityje būtina.

Šios migdymo metodikos rinkinį sudaro pagalvė, knygelė ir 95 proc. medvilninė pižama arba pagalvė ir knygelė. Mums ypač patinka, kad pagalvės užvalkalas – lininis, o vidus kimštas grikių lukštais. Kuo jie geresni? Pirmiausia – padeda formuotis taisyklingai vaiko galvos ir nugaros atramai. Būtent dėl to kūnas miego metu tinkamai atsipalaiduoja, pailsi raumenys, vyksta taisyklingas kvėpavimas, stuburui nėra apkrovos. Grikių lukštuose nekaraliauja dulkių erkutės, todėl tai idealus variantas alergiškiems vaikams. Su šia pagalve suprakaituoti tiesiog neįmanoma, nes oro tarpeliai, esantys lukštuose ir tarp lukštų, yra puiki sąlyga ventiliacijai. O tai bus labai aktualu vasarą.

Jeigu ir jūs su savo mažyliais kas vakarą vargstate, skaitote šimtą ir vieną pasaką, nesuskaičiuojamą kartą turite juos pabučiuoti ar pakasyti nugarytę, o tik jums susiruošus išeiti – atsiranda didžiuliai poreikiai atsigerti vandenuko ar labai labai užsinori „sisiaus“, ir viskas baigiasi tuo, kad jūs užmiegate, o vaikas ne – galime drąsiai rekomenduoti „Gėrio sapnų“ migdymo metodiką. Ją įsigyti galite kūrėjų „Facebook“ puslapyje, parašę žinutę, spauskite ČIA.

Linkime, kad nuo šiol dalį migdymo reikalų jūsų šeimose perimtų debesėlis Gėris, o jūs mėgautumėtės ramiu miegu ir laisvais vakarais. 🙂