dsc00219Dažnai paburbuliuoju, kad vaikų žaislai tiesiog užkariavo mūsų namus ir apie interjerą nelabai ką daugiau gali pasakyti, tik tiek, kad čia tikrai gyvena vaikai. Dėl to ir dėl atsakingo vartojimo stengiuosi itin kruopščiai atsirinkti žaislus, kurie atkeliauja į mūsų namus. Mažiau pigios plastmasės, kuri netrunka tapti šiukšlėmis, o daugiau rankų darbo, su meile, atsidavimu ir didžiuliu kūrybiškumu pagamintų daiktų. Tikiu, kad kitų žmonių pozityvi energija, atsidavimas tam, ką daro, persiduoda ir vaikams bei suteikia namams šviesos, džiaugsmo.

Būtent tokiu, mūsų jau spėtu pamilti, atradimu dalinuosi ir su jumis. Tai lietuvės Ingos ir jos šeimos sukurtos sūpynės-kokonas iš internetinio puslapio supuosi.lt. Išradingoji šeimynėlė gamina ne tik tokio tipo kaip mūsų (kukoniukus) sūpynes, tačiau ir daug kitų modelių. Kai kurios jų yra saugios ir tinka net patiems mažiausiems – kūdikėliams nuo šešių mėnesių. O jei jūsų šeimoje auga keli vaikai – jus tikrai sužavės dvigubos sūpynės (namuose nebus ašarų dėl to, kad vaikai jomis negali pasidalinti).

dsc00207

Na, o aš noriu daugiau papasakoti, kodėl mes pasirinkome ir kodėl mums labai patinka sūpynės-kukoniukas. Pirmiausia – jos idealiai išpildo erdvę, kurioje mums kažko trūko. Sūpynės saugiai tvirtinasi prie laiptų ir puikiai išlaiko net šeimos tėtį, kuris sveria 73 kilogramus. Į jas labai smagu bei patogu įgriūti ir pasisupti ne tik dviejų su puse mano dukrai, tačiau ir mums, suaugusiems. Kartais jose tiesiog susirangau paskaityti knygą ir išgerti kavos, o kartais – tai puikus būdas užliūliuoti mano penkių mėnesių dukrytę. Tikrai nesijaudinkite dėl saugumo – sūpynės pasiūtos iš labai tvirto, standaus audinio, tvirtinamos storais diržais ir geležiniais karabinais. Jas taip pat galima tvirtinti prie lubų namuose ar terasose (planuojame, kad šiltuoju sezono metu jos būtent ten ir keliaus).

img_20180918_093324

Manau, kad tokios lauko pramogos, kurios gali persikelti į namus, itin naudingos šaltuoju sezono metu, kuris, kaip žinia, Lietuvoje gana ilgas. Juk vaikams norisi judėti, dūkti, siausti, o namų erdvė tai tarsi apriboja. Įvairios sūpynės, gimnastikos sienelės, paspiriamos mašinėlės ir t.t. – išeitis, kad vaikai žiemą nenustotų judėti.Tiesa, supuosi.lt labai palaikau ir dėl to, kad tai ne produktas iš Kinijos, o lietuvės, dviejų mergaičių mamos, verslas. O idėja siūti sūpynes jai ir gimė iš tėviškos patirties, kai šeimoje atsirado dukrytės, tačiau ji niekaip nerado tikrai patogiu bei saugių sūpynių. Tuomet išradingoji mamytė pati nusprendė pasiūti/padaryti sūpynes, pradėjo ieškoti, kaip galėtų atrodyti patogios ir gražios sūpynės. Kaip pasakoja pati Inga, ji visada buvo reikli estetikai ir komfortui, todėl norėjo, kad turimas daiktas būtų ne tik patogus, bet ir stilingas. Radusi keletą įdomių pavyzdžių, pabandė juos sujungti ir su vyro pagalba padarė pirmąsias savo sūpynes – gavosi neblogas rezultatas, kurį išbandė jų dukrytės. Na, o po ilgų patobulinimų „gimė“ dabartinis variantas – gražios, stilingos ir saugios sūpynės.dsc00212Verslioji ir kūrybingoji mamytė Inga (iki dukrų gimimo ir sūpynių kūrimo užsiėmusi aplinkos apželdinimu) sako, kad jos galvoje nuolat vyksta kūrybiniai procesai, todėl asortimente galite rasti ne vieną ir ne du sūpynių modelius. Sūpynes galima kabinti kur tik norima: namuose – vaiko kambaryje, svetainėje ar net virtuvėje (čia besisupantis vaikelis leis ryte mamai išgerti šiltos kavos ar išvirti pietums skanios sriubytės). Šiltuoju metų laiku supimosi džiaugsmą galima perkelkite į lauką – pakabinti sūpynes terasoje, ant medžio šakos ar žaidimų aikštelėje. Vaiko garsus juokas aidės per keletą kiemų, o saiko suptis ir gaudyti vėją tikrai nebus!

dsc00192

Prieš sūpynėms atsirandant mūsų namuose, Ingai uždaviau ne vieną klausimą: ar sunku pritvirtinti, ar gerai laikosi, kokį svorį išlaiko, ar vaikui sudėtinga pačiam įlipti ir išlipti t.t., tai ji pajuokaudama tik atsakė, kad vienintelė šios pramogos „bėda“ – tėveliams kartais atsibosta supti savo mažuosius padaužas, nes juk norisi dar ir dar. Tiesa, po to, kai sūpynes mano šeima spėjo išbandyti, galiu pati patvirtinti vieną faktą, kuris rūpės daugeliui mamų. Į šias sūpynes mano dviejų su puse dukra pati puikiai įlipa ir išlipa (aišku, tai priklausys ir nuo to, kokiame aukštyje sūpynes pakabinsite), tad jos linksmybėms ne visada reikalingi ir mes, tėveliai, kartais ji pati įlenda į kukoniuką ir užsiima savo reikalais.

Ir pabaigai – nors daug kalbu apie vaikus, jų kambarį, interjerą, pramogas, TAČIAU… Tai tikrai nėra daiktas, kuris netinka žmonėms, neturintiems vaikų. Tai stilinga, moderni namų interjero detalė, kuri tinka visiems, juk sūpavimuisi nėra amžiaus cenzo, tai malonu ir vienerių pypliukui, ir senoliui.

Linkime, kad jūsų namus puoštų prasmingi, šilumą ir kūrybiškumą skleidžiantys daiktai,

Lieknos Bitės