Tikriausiai, sunkiai sutiksi mamą, kuri nėra girdėjusi, kas tos „Sąmoningos mamos“. Jos save vadina deivėmis ir, išties, atlieka dieviškus darbus. Prisipažinsiu, pirmus kartus jų produkciją bandžiau su dideliu nerimu ir įtarumu, nes buvau prisiklausiusi skeptiškų nuomonių, kad eteriniai aliejai netinkami vaikams, gali sukelti alergijas ir dar labiau „paaštrinti“ negalavimus. Tai dabar drąsiai galiu atsakyti, kad taip, kas tinka vienam, galbūt, visai netinka kitam, TAČIAU… Mano šeimai eteriniai aliejai tinka ir patinka, juos naudojame jau dvejus su puse metų (nuo tada, kai mano vyresnėlei suėjo šeši mėnesiai).

Esame jums rašiusios apie „Sąmoningų mamų“ priemones, skirtas peršalimo ligų prevencijai. Galite pasiskaityti ČIA apie antibakterinį oro gaiviklį „Šalin, ligos!“, kvapnųjį balzamą kvėpavimui ir peršalimo simptomams lengvinti „Kranklys Kosulys“, arbatmedžio eterinį aliejų – imuniteto stimuliavimui ir ligų profilaktikai bei eterinių aliejų mišinį „Kvėpuok laisvai!“ – inhaliacijoms, vonioms, garinimui garintuve. Kai antrajai dukrytei suėjo šeši mėnesiai, nusprendžiau, kad pats laikas aprašyti, ką naudoju tokio amžiaus – dar vienerių nesulaukusiam vaikui, kai griebtis vaistų ypač nesinori. Taigi, po beveik mėnesio bandymų (dukrai už kelių dienų sueis septyni mėnesiai), galiu jums nuoširdžiai papasakoti, kokie mano įspūdžiai apie miegui, užpakaliukui, dantukams ir virusams vaikyti skirtas priemones.

Pradėsiu nuo tiesiog klasika tapusios priemonės – „Baubuko“. Kūdikius, ypač maitinamus mamos pienu, dažniausiai kankina nesunkios formos peršalimai, kurie, dažniausiai pasireiškia lengva slogyte. Mano vyresnėlė neretai iš darželio parsineša kokią bacilą, tad ir mažoji vis pasloguoja. Saldžiųjų migdolų aliejus drėkina ir ramina nosies gleivinę, o arbatmedžio aliejus yra nuo seno žinomas, kaip puikus antibakterinis bei antivirusinis preparatas, kuris pribaigia (ar bent jau pristabdo) slogą sukėlusių mikroorganizmų dauginimąsi. „Baubuką“ galima tepti kas dvi valandos (tai darau dvimetei), tačiau mažylei patepu tris kartus per dieną. Manau, kad derinant šio eterinio aliejaus naudojimą ir pastovų nosies valymą, galima per kelias dienas atsikratyti slogos. Tiesa, ne viena draugė bandė mane gąsdinti, kad eteriniai aliejai yra labai pavojingi tokiam mažam vaikui. Tačiau reikia atsiminti, kad čia yra naudojamas tik 1 proc. tirpalo koncentratas, kuris yra visiškai saugus. Taip pat – eterinius aliejus ir jų produktus reikia naudoti saikingai ir nesivadovauti taisykle, kad jų reikia pritepti bei pripurkšti kuo daugiau. Kaip ir visur, čia reikalingas saiko jausmas.Kitas, mano nuomone, aukso medalio vertas produktas – aliejų mišinys „Dantukų fėja“. Ši priemonė lengvina pieninių dantų dygimo simptomus – sumažina dantenų skausmą, uždegimą ir leidžia vaikui atsipalaiduoti. Vyresnėlei šį mišinį tepiau, kol išdyko visi pieniniai dantys ir labai tikėjau jo poveikiu. Na, kad jis vaiką ramina – tai tikrai, todėl prieš miegą buvo tiesiog nepamainomas dalykas. Antroji dukrytė dar neturi nė vieno dantuko. Ech, kaip mes jų laukiame – ir su džiaugsmingu nekantrumu, ir su baime (ar nebus daug bemiegių naktų?). Prieš kelias dienas griebiausi „Dantukų fėjos“, nes mažoji naktimis pradėjo įtartinai maištauti. Dantenos paraudę, tad įtariame, kad pirmieji dantukai jau pakeliui. Kas vakarą aliejų mišiniu masažuoju kūdikio skruostus, kaklą, ausis, paausius ir smakrą. Ir tikiu, kad jai padeda bei palengvina nemalonius pojūčius. Beje, manau, kad visame kame labai svarbus tėvų teigiamas ir pozityvus požiūris, pilnas tikėjimo, o ne dejavimų bei skundų, vaikas tai jaučia bei perima emocijas.

Tadam! Jūsų dėmesiui pristatome dar vieną priemonę, kurią tėveliai renkasi su didele viltimi ir noru išsimiegoti. Tai oro gaiviklis „Dėdė Miegas. Jo sudėtyje esantys eteriniai aliejai palankiai veikia nervų sistemą, valo patalpų orą, neleidžia daugintis patogeniniams organizmams, lengvina kvėpavimą (o tai itin aktualu ir peršalimo ligų prevencijai). Aš pasinaudojau „Sąmoningų mamų“ patarimu ir trimetei sakau, kad čia stebuklingos miego dulkės, o jai labai patinka šis vakaro ritualas, kai kambarys prisipildo malonių aromatų. Mažylė miega mudviejų su vyru kambaryje, tad ir patys vieningai sutarėm, kad gaiviklio kvapas labai malonus bei nuteikiantis miegui.

Kalbant apie peršalimo ligas, tik dabar išbabdžiau ir rozaliną (viržinę mirtenę), kuri dar vadinama vaikišku arba levandiniu arbatmedžiu, nes yra gerokai švelnesnė, tačiau taip pat pasižymi antibakteriniu ir priešvirusiniu poveikiu, tad tikrai tinka net kūdikiams. Aš jį naudoju garinimui. Tai ypač aktualu dabar, kai prasidėjo šildymo sezonas, ir patalpų oras tapo itin sausas. Į drėkintuvo talpą, skirtą eteriniams aliejams, įlašinu kelis lašiukus šio aliejaus.  Taip pat, kai mažylei buvo sloga, išbandžiau ir dar vieną rozalino panaudojimo būdą, kurį rekomenduoja „Sąmoningos mamos“ – užlašinau lašiuką ant jos lovytės apsaugėlių, kad dukrai būtų lengviau kvėpuoti, atsipalaiduotų kvėpavimo takai. Tiesa, pastebėjau, kad šiek tiek sunku užlašinti labai nedidelį kiekį, skystis iš buteliuko labai greitai laša.Na, o dar viena priemonė, apie kurią noriu papasakoti – tai nuostabaus pavadinimo „Dupcė Pupcė“ balzamas mažiems užpakaliukams. Seniau naudojau tradicinius kremus, tačiau drąsiai galiu pasakyti – daugiau pirksiu tik šį tepalą. Jo aromatas, konsistencija ir tas malonus pojūtis, kai jis ant odos ištirpsta, mane tiesiog užbūrė. Po mėnesio naudojimo pastebėjau, kad ir poveikis paraudusiai odai ne prastesnis nei specialių kremų. Jo sudėtyje esantys augaliniai aliejai maitina ir saugo sudirgusią odą, o medetkų, ramunėlių bei levandų aliejai – ramina ją ir saugo nuo iššutimų bei paraudimų. Beje, kremukas labai patogioje, nedidelėje pakuotėje, kas labai svarbu kelionėse ar išvykose.

Ir dar perspėsiu, kai pirmą kartą atsidariau šį kremuką, išsigandau, kodėl jis vietomis taip keistai pabaltavęs ir tokios keistos formos, tačiau „Sąmoningų mamų“ puslapyje greitai radau informaciją, kad sviestmedis turi savybę dėl įvairių temperatūrų visaip keisti savo išvaizdą, tad kremuko kokybei tai tikrai neturi jokios įtakos.

Tikimės, kad mūsų pasidalinti eterinių aliejų atradimai bus ir jums naudingi,

Lieknos Bitės