dsc08287Pirmojo vaikelio susilaukusiems tėvams natūraliai iškyla labai daug klausimų. Ne tik dėl vaiko savijautos, raidos, sveikatos, tačiau ir dėl tam tikrų priemonių pasirinkimo. Trejetukas tų, kurias reikėtų pirkti itin atsakingai, mūsų nuomone: sauskelnės, kosmetika ir drėgnos servetėlės. Informaciją ant jų pakuočių reikėtų išnagrinėti itin atidžiai. Taigi, šį karta jums pasakosime apie tai, kokias drėgnas servetėles ir kodėl renkamės.

Kadangi vienos mūsų, Bičių, netrukus laukia antro vaikelio gimimo džiaugsmai bei rūpesčiai, todėl vis daugiau ir jums pasakosime apie kūdikių priežiūrą. Žinių apie drėgnas servetėles ir jų sudėties gerumą-blogumą turiu jau iš patirties su pirmu vaiku (dukrai neseniai suėjo dveji metai), todėl dalinuosi keliais savo patarimais.

Naudoti tada, kai tikrai reikia. Griežtai laikausi taisyklės, kad drėgnas servetėles reikia naudoti tada, kada jos būtinos. Pavyzdžiui, namuose, kur netoliese yra kriauklė su karštu vandeniu, geriau vaikutį tiesiog nuprausti. Kiekvieną kartą neverta naudoti nei servetėlių, nei muilo ar prausiklių. Aišku, jei „avarija“ itin didelė ar esate ne namuose – drėgnos servetėlės yra tikras išsigelbėjimas.

Rinktis ekologišką produkciją. Nors esu išbandžiusi pačių įvairiausių drėgnų servetėlių ir daugelis jų man nepatiko, tačiau įsitikinau, kad su ekologiškomis niekada neprašausi. Jos yra pačios natūraliausios savo sudėtimi ir mažiausiai alergizuojančios jautrią kūdikio odelę. Pavyzdžiui, visai neseniai mūsų atrastos „Masmi“ drėgnos servetėlės yra pagamintos iš 100 proc. sertifikuotos ekologiškos medvilnės, o tai reiškia, kad jos yra be pesticidų ir herbicidų.

Jokio aštraus kvapo. Kuo mažiau kvapiklių – tuo produktas mums labiau patinka. Tai ypač galioja daiktams, skirtiems vaikams. Natūralios sudėties servetėlės tikrai neatsiduos nei orchidėjomis, nei citrinomis, nei kitais, dirbtinai išgaunamais kvapais. „Masmi“ servetėlių kvapas visiškai neutralus. Tiesa pasakius, jis net sunkiai juntamas, kas, mūsų nuomone, šiam produktui suteikia tik dar daugiau pranašumo.

 

dsc08291Be alkoholio. Būkite atidžios, nes net šiais laikais dar pasitaiko kūdikiams skirtų drėgnų servetėlių, kurių sudėtyje gėdingai pūpso alkoholis. Tikriausiai, daugelis jau puikiai žino, kad jis – itin pavojingas mūsų odai, nes ją sausiną. Kūdikių odelė – labai jautri, todėl tokios servetėlės gali sukelti rimtų negalavimų (paraudimų ar net nudegimų). Mes visada atkreipiame dėmesį, kad sudėtyje būtų parašyta, kad tai produktas be alkoholio.

Kuo natūralesnės sudėties. Parduotuvių lentynose, apžvelgę drėgnų servetėlių sudėtį, galite pamatyti, kad nemaža dalis jų pagaminta iš sintetinio pluošto, o kai kuriose net būna naftos subproduktų. Mes „Masmi“ servetėlės išsirinkome dėl to, kad jos be jokio plastiko, o su bisabololiu ir ekologiškais ramunėlių, medetkų bei melisų ekstraktais. Jos vienos natūraliausių, kokias esame radusios parduotuvėse.

Patogi pakuotė. Labai svarbu ir tai, kad tėveliams būtų patogu greitai servetėles išimti ir pakuotę sandariai uždaryti. Labai vargina nesandariai užsidarančios pakuotės, nes servetėlės greitai „išgaruoja“ ir tampa sausos, o tada jų panaudoti pagal paskirti beveik neįmanoma. Geriausios – su tvirtu lipduku (kuris lengvai užsisega ir atsisega daug kadsc08298rtų) ar plastmasiniu dangteliu, kurį paprasta užspausti.

Veiksmingumas. Nors prioritetą teikiame drėgnų servetėlių sudėčiai, tačiau negalime pamiršti ir to, kad jos turi tinkamai atlikti savo funkciją – nuvalyti vaiko odelę. Mūsų išbandytos „Masmi“ firmos servetėlės visiškai pateisino lūkesčius – jos puikiai valo net pridžiuvusius nešvarumus ir nėra pernelyg drėgnos (su jomis nuvalius, nesijaučia drėgmės pojūtis).

Mūsų keliamus kriterijus atitinkančias drėgnas servetėles, kurias drąsiai galima naudoti ir  kūdikių, ir vaikų priežiūrai, rasite www.livinn.lt (60 vnt. servetėlių kaina 4,17 Eur).