14354892_1929793043973099_5179443542383984553_nSakoma, kad vaikams miego ritualas yra labai svarbus, tad jį tinkamai reikia formuoti jau nuo pirmųjų jo gyvenimo dienų. Maudynės, miegui skirtų drabužėlių persirengimas, pasimylavimai, apsikabinimai ir labos nakties palinkėjimai, pasakėlės ar dainelės… ir tėveliai tyliai, tyliai išsliūkina iš kambario.

Šiandien jums papasakosime apie dar vieną miego ritualą – mielą, minkštą žaisliuką, kuris su vaikučiu kartu keliauja į sapnų karalystę. Vieni turi savo migduką, medžiagos skepetaitę primenantį žaisliuką, kiti – mielą meškutį, o štai prie mūsų mažiukų nuo šiol glausis Muniukai.

Apie labai jaukius, minkštus, vaikų meilę greitai užsitarnaujančius Muniukus mums ir jums pasakoja jų mamos – dvi šaunios jaunos kūrėjos, kaimynės, draugės bei bendramintės Laura ir Justė.

– Trumpai papasakokite apie save: kas Jūs tokios, kaip kartu pradėjote kurti? Kaip gimė „Sleepy Moony“ ženklas? Gal, kaip ir nemaža dalis moterų, kurti pradėjote gimus vaikučiams?

– Esam dvi mamos, draugės ir kaimynės, kurias suvedė vaikai ir palaiko Muniukai. Lauros vyresnėlis nuo mažens turėjo savo mylimuką – pagalvėlės užvalkaliuką. Šiam susidėvėjus, kilo idėja pasiūti kažkokį naują, mielą, nematytą ir įdomų. Laura prisipirko gražių, spalvotų, vaikiškų medžiagėlių ir atkeliavo pas kaimynę Justę, kuri per gimtadienį buvo gavusi siuvimo mašiną ir galėjo padėti. Siuvom vieną, siuvom kitą, ne viskas iš karto pavyko – tai akys per didelės, tai nosis per maža, tai forma nejauki. Jau ir mesti norėjome, bet tas vienas kitos palaikymas vis vedė į priekį, kol galiausiai gimė tobuli vaikučių miego draugai – Muniukai, kurių prisisiuvome pilną maišą!

Mūsų namuose po Muniuką turi visi šeimos nariai ir net katės. Taip vieną dieną sugalvojome visus juos tyliai „užmigdyti“ „Facebook“ puslapyje „Sleepy Moony“, kur jie lauktų savo miegaliukų, o mes galėtumėm toliau kurti! Kaip tarėme, taip ir padarėme. 🙂

Laura: Iki vaikučių gimimo, buvau visai „ne prie meno“, tačiau tas „lizdelio sukimo sindromas“ neaplenkė. Pradėjau megzti, nerti, o galiausiai ir siūti!

Justė: Nuo mokyklos laikų mėgau megzti ir nerti. Susilaukus mažylių, atėjo idėja, kad galėčiau pamėginti ir siūti. Vaikams rūbelių prisiūčiau, vyrui kelnes atlenkčiau. Kaip tyčia, gimtadienio proga gavau siuvimo mašiną. Taip ir pradėjau po truputėlį siūti. Nors taip aktyviai kaip dabar tikrai nesidarbavau su siuvimo mašina. Anksčiau reikėdavo instrukciją paskaityti prieš siuvant, o dabar galiu ir rytinę kavą gerti, ir Muniuko ausis siūti. 🙂14317543_1925627524389651_3838450434721225722_n  14522923_1932470427038694_6268251698638172516_n

– Iš kur potraukis siuvimui? Gal iki motinystės dirbote šioje sferoje? O gal tai sena svajonė?
Justė: Viskas gimė labai spontaniškai ir netikėtai, tikrai nei viena niekada nemąstėme, kad ateis tokia diena, kai siuvimas bus mūsų kasdienybė!

Laura: Visada sakiau, kad megzti galiu, nerti galiu, bet jau siūti, tai niekada, o va kaip viskas pasikeitė! Dabar ir kerpame, ir kemšame, ir siuvame, siuvinėjame, fotografuojame ir net reklamuojame!

– Supažindinkite mūsų skaitytojus su Muniukais. Kas šie mieli žaisliukai? Kodėl toks pavadinimas?

Laura: Mano vyresnėlis Vytautas nuo gimimo labai prisirišo prie savo pagalvėlės. Iš pradžių visur kartu nešdavomės visą pagalvę, o kartą, nespėjus po skalbimo jos įvilkti, pamatėme, kad vaikui svarbi ne pati pagalvėlė, o būtent pats užvalkaliukas. Vytauto Muniukas su stebuklingomis galiomis, nes ir pargriuvus gydydavo, ir užmigti padėdavo, o ir adaptacija darželyje su juo buvo daug lengvesnė.

Kol vaikas buvo mažiukas, „tą daiktą“ praminėme mylimuku, tačiau Vytautas ištardavo tik Muniukas. Šį pavadinimą žino visi mūsų draugai, giminės ir kaimynai, jis tapo lyg bendriniu žodžiu.

Daug kartų Muniuką bandžiau pakeisti kažkuo kitu, nes nuo tiek mylavimo jis buvo jau gerokai nusidėvėjęs, tačiau niekas netiko, o tokios medžiagėlės, iš kurios jis pasiūtas, tiesiog nebegamina! Na, o šitie miego žaisliukai jam laaaabai patinka! Į draugus išsirinko katytę, kurią pavadino Kačiku. Gal čia dar vieno prekės ženklo pavadinimas?

Justė: Mano vaikams Muniukai irgi labai patinka. Siuvant pirmuosius, mums su Laura jie dar neatrodė tobuli, o vaikai jau trypčiojo aplink prašydami kuo greičiau duoti myluoti, žaisti ir nešioti. Iki šiol, kai siuvame, vis nučiumpa ir myluoja, todėl kiekvienas mūsų Muniukas yra praėjęs mažųjų kokybės kontrolę.14344690_1925627571056313_5983366403842684407_n

– Kuo Jūsų žaisliukai išskirtiniai? Juk šiandien, kai aplink tiek kuriančių, siuvančių ir prekiaujančių vaikiškais daiktais, labai sunku surasti savo vietą.

– Minkštų žaislų pasiūla milžiniška, tačiau mūsų žaislai – tai ne paprastas medvilninis siuvinys, prikimštas pūkų. Muniukai turi savo istoriją, idėją, jausmą. Kiekvienas iš jų gaminamas kaip savo vaikui ir su meile atiduodamas jo naujajam šeimininkui.

– Ar sunku pradėti tokį versliuką? Kaip manote, ar rankų darbas Lietuvoje yra vertinamas? Ar atradote kelią į mamyčių, o svarbiausią – jų vaikučių, širdis? Ar jau daug Muniukų tapo vaikų bendrakeleiviais į sapnų karalystę?

– Kaimynių versliuką pradėti tikrai nesunku. Užtenka dviejų galvų, keturių rankų ir vienos siuvimo mašinos. Sunkiau išlaikyti ir plėtoti, juk svarbi kiekviena detalė. Lietuvos mamytės tikrai labai gabios, todėl yra didžiulė rankų darbo gaminių pasiūla, tačiau ir pirkėjų netrūksta. Mūsų Muniukai tikrai atrado kelią į vaikučių ir mamyčių širdis, nes, išsiuntusios kiekvieną Muniuką, visada pasiteiraujame, ar gavo, ar tiko ir patiko. Labai smagu, kad išgirstame šiltų atsiliepimų, dažnai su miegaliukų nuotraukomis, kuriose mažyliai džiaugiasi Muniukais. Jie džiugina vaikučių širdeles ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Toliausiai iškeliavęs Muniukas sapnuoja Izraelyje.

– Kaip gimsta Muniukų personažai? Klientai patys sugalvoja? Idėjas pakužda Jūsų vaikai?

– Pirmieji Muniukai buvo mūsų sugalvoti, tačiau dabar būna ir tokių atvejų, kai klientai atsiunčia nuotrauką ir pagal ją gimsta naujas miego draugas.14372060_1925627694389634_1986232744546894621_o

Mūsų, Lieknų Bičių, mažiukai jau kuris laikas greta savęs naktimis glaudžia Muniukus. Pastebėjome, kad visai mažiukams kūdikėliams jie smagūs kaip žaidimas – pagriaužti ausytę, patampyti kojytę, įsistebeilyti į veido kontūrus. Na, o vyresniems, sulaukusiems vienerių metų amžiaus – tai labai jaukus miego draugas. Juk užmigti kur kas lengviau, kai prie savęs glaudi draugą – tokį minkštą, mielą, lyg iš pasakų nužengusį.

„Sleppy Moony“ kuriami žaisliukai puikiai panaudojami ir formuojant vaikučio kambario interjerą, mat tai puikios pagalvėlės, kurias itin paprasta skalbti (galima tiesiog įdėti įprastai į skalbimo mašiną).

Ir dar – jei sukate galvą, kuo nustebinti draugų ir artimųjų vaikučius Kalėdų proga, galite būti ramūs. Muniukai patiks tiems, kas vertina lietuvių kūrėjų darbus, mėgsta jaukius ir išskirtinius žaislus.

Visi norintys sapnuoti drauge su Muniukais, gali Laurai ir Justei parašyti žinutę „Facebook“ puslapyje, spauskite ČIA.  Muniukai krebžda, dėžutėse vartosi, miegoti negali, labai laukia jūsų, vaikai!