vezimaseJei kasdien sekate mūsų įrašus, tikriausiai pamenate, kai dar pavasarį jums pasakojau apie atostogų planus į Kretą. Tuo metu ne tik sukau galvą, kaip teks linksminti vienerių ir trejų su puse dukras, kol skrisime lėktuvu, tačiau ir rinkausi vežimėlį. Jūs jau žinote, kad jau ne pirmą kartą pasirinkau „Chicco“ firmos skėtuką. Šį kartą – „Ohlala (Unicorn)“ – itin lengvą, paprastai sulankstomą ir patį kompaktiškiausią, kokį esame turėję.

vezimeliseKokie šio vežimėlio privalumai ir kodėl būtent tokį daiktą paranku rinktis, jei planuojate skristi svetur? Tikriausiai, tai bene lengviausias vežimėlis, kokį radau. „Ohlala“ sveria tik 3,8 kg! Aš visiškai lengvai, viena ranka, kitoje rankoje laikydama vaiką, jį susipakuoju, įsikeliu ir išsikeliu iš automobilio bagažinės ar pasinešu iki reikiamos vietos. Kitas jo privalumas – greitas, lengvas sulankstymas. Tereikia paspausti ant rankenos esantį mygtuką ir vežimėlis susilenkia į nedidelę, vadinamąją „knygos“ formą, kuri užima visai nedaug vietos, kas patogu daug keliaujantiems. Nesvarbu, ar keliausite ten, kur itin karšta ir nuolat spigina saulė, ar ten, kur vėjuota, jums reikalingas vežimėlis su dideliu, kuo daugiau uždaromu, stogeliu. Šis kriterijus nulėmė ir mano pasirinkimą, nes vežimėlis puikiai uždengia (kartais ant jo dar užmesdavau skarelę, kad dukrai būtų kuo tamsiau miegoti). Taip pat noriu paminėti jo vientisą, tvirtą rankeną. Tokia rankena, mano nuomone, suteikia komforto. Ir, nemeluosiu, dizaino prasme man daug patraukliau nei vadinamieji „ragai“. img_20191008_123742Na, o kaip mums sekėsi su šiuo vežimėliu keliauti Kretoje? Man labai patiko, kad jis oro uoste nesukėlė papildomo rūpesčio. Skrendant su dviem mažais vaikais ir keliais lagaminais norisi kuo mažiau apsikrauti. Skrydžių laukti ilgai nereikėjo, todėl vežimėlį „pridavėme“ kartu su kelioniniu bagažu, o išlipus iš lėktuvo jį iškart atgavome. Vežimėlio lengvumas tokiose situacijose yra nepamainomas privalumas. Kretoje nemažai laiko leidome viešbučio paplūdimyje, kur mano vienerių dukra miegodavo pietų miego vežimėlyje. Taip pat daug keliavome, mėgavomės šios Graikijos salos kraštovaizdžiu, istoriniu paveldu, stebėjome vietinių gyvenimą. Kaip suprantate, vežimėliui teko išlaikyti ir smėlio, ir nelygių kelių egzaminus. Tvezimeliseeiesa, kartais rinkdavausi nešioklę, nes buvo vietų, kuriose joks vežimas nepravažiuotų, o vienerių vaikas pats žygiuoti kelis kilometrus dar nėra pajėgus. Labai sėkmingai kelionėje išnaudojau ir šio vežimėlio krepšį, kuris labai talpus.

Šį vežimėlį daug naudojome ir Lietuvoje. Mano automobilio bagažinė nėra labai didelė, todėl visada apgalvoju, ką į ją dėti. Šis vežimėlis toks kompaktiškas, kad greta jo telpa dar ir vyresnėlės paspirtukas bei keli pirkinių krepšiai. Tiesa, turi jis ir minusą. Nors rašoma, kad išlaiko svorį iki 15 kilogramų, tačiau šiuo metu, kai mano jaunėlei jau pusantrų, jos kojos vežimėlyje kabaliuoja (todėl nebėra taip patogu miegoti), o ir manevruoti vežimėlį ne taip lengva, atrodo, kad apkrova (dukra sveria apie 11 kilogramų) jam jau per didelė.

Mano išvada, kad toks skėtukas labai tinka vaikams nuo gimimo iki kokių vienerių metų amžiaus. Tokios amžiaus grupės mažyliams jis tinka ir dėl to, kad turi pilnai gulimą padėtį.vezimelisccvezimelissLinkiu, kad jūsų kelionės būtų ne tik smagios, tačiau ir patogios. Tiek tėvams, tiek vaikams.

Bitė Gabrielė