Save galėčiau vadinti tikra vaikiškų transporto priemonių eksperte. Nuo paspiriamų įvairaus modelio mašinėlių iki dviratukų – viskas man gerai pažįstama, nes mano vaikai, kai jau užsėda ant jų nuo 8 mėnesių, tai be jų jau nebepraleidžia nė vienos dienos. Kartais savo namuose pasijuntu lyg transporto priemonių parduotuvėje, kur prie sienos išrikiuota įvairiausių įrenginių, o kartais, lyg judrioje gatvėje, kur reikia akylai žvalgytis, kad kas kojų nepervažiuotų.

Mano jaunėlis įprastai nesiskundžia dėl brolio jam perleidžiamų daiktų, tačiau į gerai matytą ir brolio padėvėtą turimą balansinį dviratuką nė žiūrėt nenori, ropščiasi ant dičkio jam gerokai per didelio dviračio ir jau buvo kelis kartus skaudžiai nusivertęs. Ir nors stengiuosi broliams per daug daiktų nepirkti, šį kartą žinojau, kad ir mažius turi gauti tik jam priklausantį naujutėlaitį dviratuką. Juk nei vieno mažo berniuko (ar mergaitės!) širdis nebus laiminga nepradėjus vaikystės nuo jo. Kad būtumėt jūs matę, kaip mažasis broliukas džiaugėsi gautu dviratuku! Kol tėtis jį montavo, sūnus stovėjo laikydamas prisukimo varžtelius ir kantriai juos duodavo tėčiui vis kartodamas, kad čia JO žaliasis dviratis. Kadangi mūsų šeimoje esame išbandę skirtingas transporto priemones, dalinuosi savo pastebėjimais, kas svarbu renkantis balansinį dviratį.

dsc09479

6 taisyklės, kurios svarbios renkantis balansinį dviratuką:

  1. Dydis. Tai aktualu tikrai ne visiems vaikams, nes kai kurie dvimečiai jau būna pakankamai aukšti, tačiau mano berniukai – tikri coliukai, tad buvo ne taip jau lengva rasti dviratuką, kuris pagal ūgį tiktų ir mano jaunesniajam sūnui. Nors jam jau 2,5 metų, jo ūgis yra šiek tiek virš 80 cm, tad išsirinkau Mini modelio DIP DAP balansinį dviratį, kuris skirtas vaikams nuo 2 metų, tačiau yra modelių, skirtų ir vyresniems vaikams. Kadangi sėdynės aukštis lengvai reguliuojamas, nebijau, kad sūnus jį greit išaugs.
  2. Medžiagos. Paprastai jūs galite rinktis – jūsų dviratukas bus medinis ar metalinis. Mūsų vaikai yra išbandę abiejų rūšių dviratukus. Medis man atrodo pastebimai mielesnis. Jis tarsi „minkštas“ ir malonus pats iš savęs, jį malonu liesti, jis šiltas. Dabartinis mūsų modelis pagamintas iš aplinkai draugiškų medžiagų, išorė padengta vandens pagrindo dažais (nespalvotų dviratukų – linų sėmenų aliejumi), tad nėra aplinkai ir vaikams nesaugaus lako.
  3. Svoris. Kuo jis lengvesnis, tuo bus patogiau vaikui, nes važiavimo pradžioje vaikučiui tikrai pasitaiko, kad dviratukas nukrenta ir jį tenka pačiam pakelti. Taip pat, važiavimo pradinukams kartais būna sunkoka apsisukti nedidelėje erdvėje, tad vėl tenka kilstelėti ir apsukti dviratį. Galų gale, tai aktualu ir jums, nes tikrai pasitaikys nešti vienoje rankoje dviratį, kitoje rankoje patį vairuotoją šiam pavargus. Mūsų dviratuko svoris vos virš 3 kg. Kalbant apie nešiojimą, mūsų modelis taip pat turi papildomą nešiojimo rankeną, su kuria keliauti kur kas patogiau.
  4. Ratai. Nors suaugusių rate dažnai mėgstame pasijuokti, kad vaikams transporto priemones kartais renkamės ne mažiau atsakingai nei sau, tačiau ratų savybės yra tikrai svarbios važiavimo kokybei, nesvarbu ką besirinktumėte – dviratuką, paspirtuką ar triratį. Mūsų dviratukas turi pripučiamas padangas su guoliais, tad važiavimas tikrai labai kokybiškas. Mano vyresnysis sūnus užsėdęs išbandyti brolio dovanos taikliai pastebėjo, kad važiuoja labai greitai, o aš likau patenkinta, kad važinėjant kambaryje beveik nesigirdi garso (taip taip, mano vaikinai mėgsta „dviračių sportą“ propaguoti ir namie, o aš tuo tarpu sutinku, nes turiu bent kelias taikias minutes, kol vyksta lenktynės).
  5. Vairas. Vienas iš svarbiausių dalykų, kad jis neturėtų aštrių detalių, nes vaikai mėgsta kaukštelėti smakru. Taip pat svarbu, kad jis būtų patogus laikyti rankytėms. Mūsiškis dargi su specialia sistema, kuri apsaugo nuo staigių manevrų, tad yra stabilesnis, tai ypač aktualu, kai vaikai įvaldę važiavimo taktiką, nusprendžia važinėti nuo kalniukų ir įsibėgėjus darosi sunkoka saugiai išlaikyti vairą. Toks vairas taip pat nesusisuka nulipant ir užlipant ant dviračio.
  6. Papildomos funkcijos. Kai kurie balansiniai turi smagius krepšelius susidėti daiktams (juos turi ir DIP DAP gamintojas). Mūsų dviratuko papildoma funkcija tai, kad jo sėdynės užvalkalas yra skalbiamas, o juk vaikai netrunka ištepti viską, ką naudoja. Mūsų sūnui labai patiko ir tai, kad dviratukas spalvotas. Anksčiau nė žiūrėt nenorėjęs į brolio išaugtą balansinį dviratį, ant šio ropščiasi su malonumu ir, kur buvęs, kur nebuvęs, vis traukia jį naudojimui.

Nors sūnus dar tik bando važiuoti atsargiai tipendamas, neabejoju, kad neilgai truks pradėti tiesiog skrieti (taip buvo ir su vyresnėliu).

dsc09469Tokia mūsų patirtimi pasidalinau ir su kita Bite, auginančia dvi sesutes, tad ji savo dukrytei taip pat išrinko spalvingą mergaitišką medinį DIP DAP dviratuką, tik rinkosi tinkantį vaikams nuo 3 metų, nes jos mergaitė nors ir tokio paties amžiaus, tačiau šiek tiek aukštesnė (ūgis apie 90 cm). Ji džiaugėsi, kad rado tokį mergaitišką, rožinį dviratuką, kuris dar ir labai lengvas, tad jos mažylė be didelių pastangų jį pati nusineša ten, kur reikia. Taip pat jį labai patogu pasiimti pasivaikščiojimų metu (jis telpa į sesutės vežimo krepšį, esantį apačioje).dsc09476Šiltasis sezonas jau spėjo įsibėgėti, tad tikime, kad daugelis ir jūsų šeimų pramogų persikėlė į lauką. Jei ieškosite pirmojo dviratuko savo mažyliams, mes jums rekomenduojame mūsų turimus ir labai mėgstamus balansinius DIP DAP, kuriuos radome www.gerosvertybes.lt.

Lauko pramogomis besidžiaugiančios,

Lieknos Bitės