064Nors darbuose užsisukusiems suaugusiems gali atrodyti, kad Kalėdoms ruoštis dar gerokai per anksti, bet tie, kas turi vaikų, žino, kad šios šventės laukimas mažiesiems itin džiaugsmingas, tad šiuo stebuklingu laikotarpiu norisi pasidžiaugti kuo galima ilgiau. Namuose eglės dar nepuošiame, bet kasdien su vaikais pakalbame apie gerus darbelius ir juos stebintį Kalėdų Senelį, rašome dovanų sąrašus, kad apie viską būtų pagalvota. Aišku, labiausiai ruošiamės Adventui, kuris jau visai ne už kalnų, o mažieji nuo pat pirmosios dienos tikėsis nykštukų staigmenų ir dovanėlių.
Mes vaikams apie daugelį dalykų stengiamės papasakoti per vertybinę, jausmų prizmę, tad Advento laikotarpis – ne išimtis. Mums tai laikas, kada visi kartu praleidžiame dar daugiau laiko. Savotiškas ramybės, susikaupimo, namų ir apmąstymų metas. Norisi aplink save kurti jaukią atmosferą, kartu su vaikais kuo daugiau žaisti, jiems pasakoti apie Kalėdų stebuklą.

Taigi, šiais metais ruoštis Adventui pradėjome nuo svarbiausio vaikams atributo – Advento kalendoriaus. Jei manote, kad tai šių dienų mados reikalas, labai klystate. Galima rasti informacijos, kad pirmieji Advento kalendoriai buvo sugalvoti liuteronų bendruomenėje Vokietijoje. Dar XIX a. jie sumanė išskirti laiką iki Kalėdų ir jį įprasminti. Iš pradžių šis kalendorius tebuvo tvarkaraštis, kurį pakabindavo prie lauko durų, kad tikintieji galėtų skaičiuoti laiką iki Kalėdų, o vėliau žmonės kiekvieną dieną ėmė pradėti dėti prie jo žibintą ar žvakę. Šiandien šie kalendoriai gerokai pasikeitę ir daug laisvesnės formos, kas kokį norį, tas tokį ir turi. Visko esmė išliko ta pati – 25 dienos ir jų žymėjimas, apipavidalinimas.

Šį kartą ilgai sukome galvas, kuo šiemet pradžiuginti savo mažuosius ir kokią idėją pasiūlyti jums, mūsų mielos mamos. Kaip tyčia, mes, Lieknos Bitės vos spėjame suktis tarp darbų, tad pačios gaminti kalendoriaus niekaip nebespėsime, tačiau jums papasakosime apie mūsų atradimą – Stebuklų eglutę.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ačiū eglučių globėjai, jaunai ir veikliai mamai Simonai, kurios dėka vos per porą dienų į mūsų namus pasibeldė įspūdinga dovana. Eglutė-advento kalendorius vaikams paliko susižavėjimą nuo pat pirmos akimirkos, kai pro duris pasirodė didžiulė dėžė, papuošta stebuklus žadančiais lipdukais. Vaikai, laukdami tėčio, nekantravo: kokią eglę puošime, kas mums ją atsiuntė? Labiausiai vyresnėlį domino: ar tikrai ši eglė mums? Matyt, nesijautė tą dieną padaręs pakankamai gerų darbų. Patikinau, kad ši eglė tikrai mums ir mūsų namuose gyvens visą jų vaikystę, mat pagaminta iš tikro sunkaus medžio, tad gali atlaikyti nuolatinį mažų rankyčių glostymą bei tyrinėjimą, o gal net ir nedideles nelaimes.

Tiesa, mūsų šeimos tradicijos būtent tokios, tačiau žinau, kad daugelis tėvelių Advento kalendorių suruošia paslapčia ir, atėjus gruodžio pirmosios nakčiai, jį tyliai tyliai paslepia vaikų kambaryje. Juk mažiesiems ryte taip smagu išvysti stebuklą, kurį atnešė magiški personažai – nykštukai ir fėjos. Taip jų širdelės patiria dar didesnį susižavėjimą ir jaudulį, išvydus eglutę ir 25 vokelius, kuriuose slepiasi kažkas ypatingo.

Ši eglutė primena net ir mano pačios vaikystę, nes gali tiesiog užuosti tikrą medžio kvapą ir paliesti nepaslėptą jo faktūrą. Žiūrint į ją, kirba mintis, kad galbūt tai tas daiktas, kurį norėsis išsaugoti net ir savo anūkams. Į rinkinį taip pat įeina 25 gražūs maišeliai, kuriuose galėsite paslėpti užduotėles ir dovaneles vaikams. Mūsų namuose jas neša nykštukai, tačiau jūs galite sugalvoti ir savas tradicijas. Maišelius netrukome susegioti ir jais papuošti eglutę, juose jau slepiasi užduotėlės (geri darbai, pagyrimai, staigmenos) ir nedidelės nykštukų dovanėlės. Mano berniukai net drebėjo iš jaudulio: kada jie galės apžiūrėti, kas vokeliuose, kokios staigmenos jų laukia. O mes, šeimos suaugusioji pusė, lyg susitarę prisipažinome vienas kitam – širdyje atėjo tas jausmas, kad Kalėdų stebuklas jau čia pat. OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Į kitos Lieknų Bičių kolektyvo narės namus atkeliavusi eglutė atnešė ne ką mažesnį džiaugsmą. Nors čia gyvena dar visai mažas vaikutis – vos vienerių metų mergaitė, tačiau tėveliai patys širdyje dar labai vaikiški, tad mėgsta įvairias atrakcijas, kurias paverčia šeimos tradicijomis. Advento kalendorius, kojinės, vis prisipildančios Kalėdų Senelio staigmenomis, linksmybės sniege ir sniego senio statybos – viskas jiems nesvetima. Taigi, nusprendėme, kad Stebuklų eglutė mums labai reikalinga – juk vienerių mažylė jau taip domisi pasauliu, viską stebi ir pažįsta, tad, su mūsų pagalba, galės atidarinėti vokelius ir bandyti įvykdyti užduotėles. Ji juk ir skirta visai šeimai – ir vaikams, ir suaugusiems, tad šilumos bei jaukumo atneš net į tuos namus, kuriuose atžalų nėra. Prisipažinsiu, kai dar neturėjome dukrytės, vyrui taip pat kasmet suruošdavau Advento kalendorių. Na, o šiais metais malonumas bus dvigubai didesnis, nes visi kartu kasryt tikrinsime, kas slepiasi raudoname vokelyje, visa šeima atliksime užduotėles ir skaičiuosime dienas iki gražiausios žiemos šventės. 016Mums labai patiko, kad eglutė pagaminta iš ECO medienos, jos lentos obliuotos, todėl mažieji pirštukai liks sveiki ir saugūs. Ji visiškai saugi net ir jaunesniems vaikučiams. Eglutė mūsų prieškalėdinį laikotarpį puoš dar daug daug metų, kaskart galėsime vis panaudoti kitas dekoracijas ir užsisakyti vokelius su naujomis užduotėlėmis. Kitaip tariant, ji augs kartu su mūsų mažąja princese. Stebuklų eglutė į mūsų namus atnešė ne tik kalėdinę nuotaiką ir stilingą dekoraciją, bet ir padovanos mums dar daugiau laiko kartu. O juk buvimas drauge, pokalbiai, artumas ir akimirkos, kurias dovanojame artimiesiems, ir yra Kalėdinio laukimo prasmė.
036037

Jeigu ir Jūs susidomėjote rankų darbo, unikaliu Advento kalendoriumi, pasislėpusiu po magišku pavadinimu, Stebuklų eglutė, rekomenduojame kuo greičiau kreiptis į jų kūrėją ir globėją Simoną. Dar vyksta paskutiniai užsakymai, tad nesnauskite ir spauskite ČIA.