dsc07716Lavinamųjų žaidimų gali būti pačių įvairiausių, jų pasirinkimas ir kūrybiškumas priklauso nuo tėvelių noro lavinti vaiką, su juo užsiimti. Aišku, idėjų tam labai sveika pasisemti interneto platybėse ar būreliuose. Šiandien mes papasakosime apie veiklą, kuri, mūsų nuomone, yra itin naudinga vaikui nuo vienerių. Tai VĖRIMAS.

Pradėsiu nuo to, kad kai dukrytė buvo visai maža (maždaug vienerių metų) vėrimui daugiausiai naudojome įvairiausius daiktus iš buities. Vieni geriausių – makaronai. Juos verdavome tiek ant šenilo juostelių, tiek ant batraiščių ar į plastiliną įsmeigtų spegečių. Mažoji pati atrado, kad vėrimui galima sėkmingai panaudoti įvairius virtuvės rakandus, turinčius skylučių. Taip pat, kol dar buvo visai maža, verdavome net tualetinio popieriaus kartono ritinėlius.

dsc07725

Visai neseniai pastebėjau, kad mano dvimetę dukrą itin domina papuošalai. Griebia visus mano karolius, dedasi juos ant kaklo ir demonstratyviai maivosi prie veidrodžio. Supratau, kad jau atėjo tas mergaitiškas periodas su poreikiu kopijuoti mamą. Prisiminusi vėrimo žaidimus, kuriuos buvome šiek tiek apleidusios, nusprendžiau, kad laikas jai lesti pačiai susikurti papuošalus. Juk taip ji ne tik lavins smukliąją motoriką, mokysis susikaupti, atidumo, kruopštumo, tačiau ir kūrybiškai darbuosis. Žinojau, kad iš spalvotų karoliukų suverti papuošalai jai tikrai labai patiks. Šiek tiek pasidairiusi internete, vienoje mėgstamiausių lavinamųjų žaislų parduotuvių www.edukaciniai.lt radau net kelis rinkinius, kurie tam idealiai tinka. Išsirinkau „Pop-arty“ net 500 detalių rinkinį, kurį mažylė jau spėjo išbandyti, todėl noriu ir jums papasakoti, kokie tokio žaislo privalumai ir kodėl jis tikrai vertas būti įrašytu į 2–5 metų mergaičių Kalėdinių dovanų sąrašus.dsc07707

Karoliukai labai skirtingo dydžio, todėl tinka skirtingo amžiaus vaikams. Smulkesnes detales galima pasidėti ateičiai, o didesnes naudoti vėrimui su mažesniu vaiku. Visi karoliukai – labai įdomių, skirtingų formų, kurios traukia vaiko dėmesį. Jas galima naudoti ne tik vėrimui, tačiau ir dėliojimui į skirtingus indelius ar rūšiavimui, pavyzdžiui, pagal spalvas.

„Pop-arty“ detalės sudėtos į labai patogų ir gražų plastmasinį stiklainį su rankenėle ir dangčiu. Tai labai praktiška, nes visos detalės lieka vienoje vietoje, neišsimėto ir jas patogu visur pasiimti su savimi. Mano dukrytė šį kūrybinį rinkinį mėgsta pasiimti su savimi į svečius ar ten, kur reikia kantriai pasėdėti ir palaukti. Vėrimo užsiėmimas jos dėmesį sukoncentruoja gana ilgai, dažniausiai – tol, kol pavyksta pasigaminti papuošalą. Manau, kad tokie vėrimo žaidimai labai pasiteisina ilgose kelionėse automobiliu, laukiant oro uoste ar eilėse pas gydytojus.dsc07719

Man taip pat patiko, kad rinkinyje yra net 6 apyrankės ir 12 žiedų, todėl veiklos užtenka ne tik dviem, o ir visam būriui vaikų. Turėti tokių žaislų-veiklų labai svarbu šeimose, kur auga keli vaikai. Vėrimas tinka ir mažiukui (jis gali tyrinėti karoliukus, juos dėlioti ar verti su tėvelių pagalba), ir vyresniam vaikui, kuris jau kūrybiškai bei motyvuotai bando susikurti papuošalus.dsc07740Tokia jau ta mergaičių prigimtis, kad joms patinka puoštis, o jei tai galima suderinti su žaidimais, vaiko lavinimu – dviguba nauda. Jei ieškosite tokio kaip mūsų ar mažesnių vėrimo rinkinių, juos rasite ČIA.

Kalėdinių dovanų idėjomis besidalinančios,

Lieknos Bitės