dsc08820Nors pirmojo nėštumo metu kūdikio kraiteliu pradėjau rūpintis dar net neišėjusi atostogų, šį kartą kažkaip viskas nusitęsė iki paskutinio mėnesio. O dabar jau tikrai laikas! Juk vaikučiai neretai pasibeldžia anksčiau į šį pasaulį, o tada mažiausiai norisi ir yra laiko lakstyti po parduotuves. Sudarinėdama sąrašą daiktų, kurių, manau, man prireiks, papasakosiu apie keletą tų, kuriuos jau turiu.

Daiktus geriausia skirstyti į tuos, kurių reikės namuose, tik grįžus, ir tuos, kurių prireiks gimdymo namuose. Pastaruosius dar dėlioju į du atskirus krepšius: gimdymui ir iškart po jo; laikui ligoninėje. Internete galima rasti įvairiausių tokio tipo sąrašų, tačiau dažnai jie būna labai „išpūsti“ ir, pradėjus juos skaityti, ištinka panika, kiek visko prireiks. Taigi, mano sąrašas trumpas ir paremtas tikra patirtimi.

GIMDYKLOJE. Į gimdyklą kartu su savimi pasiimkite nedidelį krepšį (aš naudosiu prie kūdikio vežimėlio pridėtą rankinę). Joje turi būti moteriai reikalingi drabužiai – naktiniai gimdymui, chalatas (reikės eiti ligoninės koridoriais), šlepetės, intymios higienos priemonės po gimdymo (didelio dydžio higieninis įklotas, skirtas po gimdymo, tinklinės kelnaitės). Taip pat turėkite vandens buteliuką (gydytojai pasakys, ar jums galima gerti). Iškart po mažylio gimimo, jį aprengs ligoninės personalas, todėl rankinėje į gimdyklą turėkite pirmuosius drabužėlius (smėlinukas, šliaužtinukas, vilnonės kojinės, pirštinės, kepurėlė). Aš renkuosi tik natūralių audinių drabužius, geriausia – su išorinėmis siūlėmis ir kuo lengviau aprengiami (pirmųjų smėlinukų šį kartą ieškosiu susiaučiamų, o ne aprengiamų per galvą). Taip pat turėkite pirmojo dydžio sauskelnes kūdikiui.

PALATOJE PO GIMDYMO. Nors daugelį jums reikalingų daiktų paprastai galima gauti ligoninėje, tačiau kelių savų taip pat prireiks. Reikės drabužių mamai, vaikučiui ir tėčiui (jei tas dienas visi kartu praleisite šeimyninėje palatoje). Patirtis rodo, kad vaikučiui verta turėti bent 4–5 komplektukus. Taip pat įsigykite pakuotę pirmųjų sauskelnių ir drėgnų servetėlių. Mamai ir tėčiui reikėtų pasiimti ir guminę dušo avalynę bei rankšluosčius.dsc08838Rimtai pasiruoškite ir kūdikio maitinimui, nes tai tikrai palengvins pirmąsias jūsų dienas. Tam mamai reikės maitinimo liemenėlės, patogių naktinių marškinių (tikrai nebūtini specialūs maitinimui, užteks tokių, kurių petnešėlės lengvai patraukiamos). Taip pat turėkite specialius krūtų įklotus. Aš jau pasirinkau „Chicco“ firmos „NaturalFeeling“, nes juose esanti antibakterinė medžiaga užkerta kelią bakterijų dauginimuisi ir garantuoja tinkamą krūtinės higieną, o tai apsaugo nuo odos sudirgimų bei žaizdelių susidarymo. Krūtų įklotai būtini dar ligoninėje, nes, prasidėjus pieno gamybai, jus nuolat vargins drėgmės pojūtis. Šis nemalonus pojūtis ir žaizdų susidarymas daliai moterų būna ta priežastis, kuri sutrukdo sėkmingai natūraliai maitinti savo mažylį. O mamos pienas – geriausias, sveikiausias ir pats reikalingiausias maistas, kokį galime suteikti savo kūdikiams. Kaip vienoje knygoje rašoma, tai antras dalykas pagal svarbą kūdikiui po mamos meilės.

Taip pat pasirūpinkite specialiu kremu, mažinančiu krūtinės sudirgimus, ir kompresiukais.

Iš anksto susiruoškite ir daiktus, kurių prireiks kelionei į namus: šiltesnius lauko drabužėlius vaikui ir automobilinę kėdutę. Be jos – nė iš vietos.

GRĮŽUS NAMO. Tikriausiai, nereikia pasakoti, kad namuose mažylio turi laukti specialiai jam skirta lovytė, patalėliai, kasdienybę palengvins ir daugelis kitų daiktų, pavyzdžiui, vystymo lenta, nešioklė, gultukas, maitinimo pagalvė, šildyklė ir t.t. Taip pat labai svarbūs ir visi, maudynėms skirti, daiktai. Mums vonelė liko nuo pirmos dukrytės, tačiau visus kitus, prausimui ir higienai skirtus daiktus, turiu naujus.dsc08827

Pradėkime nuo kosmetikos. Ją reikia rinktis itin atsakingai ir kruopščiai, nes daugelio kūdikių, o ypač dar naujagimių, odelė būna itin jautri. Maudynėms jau turiu „Chicco“ firmos „Natural Sensation“ kolekcijos produkcijos. Kuo ji ypatinga? Šių produktų formulės (mes jau išbandėme su dvimete dukryte vonios šampūną ir veido kremą) paremtos vaškinio naujagimių dangalo sudėtimi, sudėtyje neturi parabenų ar fenoksietanolio. Šampūnas man patiko dėl natūralaus kvapo (su alijošiumi ir ramūnėliais), lengvo išsiplovimo ir to, kad plaukai po plovimo labai lengvai išsišukuoja. Na, o veido kremas giliai maitina ir saugo odą 24 valandas nuo neigiamų oro veiksnių (šalčio, vėjo, smogo, temperatūros kaitų) bei odos paraudimų nuo įvairių kontaktų, pavyzdžiui, seilių, pieno likučių, kas itin aktualu kūdikiui. Patirtis su pirmąja dukryte parodė, kad ilgą laiką kūdikio kosmetinėje turi būti ir kremas nuo iššutimų. Šis nemalonus pojūtis vaikus aplanko labai dažnai ir su juo būtina tuojau pat kovoti, kitaip mažyliui skauda, jis tampa neramus. Štai „Baby moments“ vystyklų kremas su cinko oksidu man patiko, nes yra su pantenoliu, kuris paspartina odos atsinaujinimą, ir be parabenų, alkoholio ar dažiklių. Beje, jis hipoalerginis, todėl tinka net labai jautrią odelę turintiems mažyliams.

dsc08828Mažylei surinkau ir jos atskirą, kaip pajuokauju, gražinimosi rinkinį. „Chicco“ natūralių šerių ir šukų rinkinį paskirsčiau per pusę: kūdikėliui – šepetys (net ir neturint plaukų, jis būtinas, nes padeda „iššukuoti“ pleiskanojančią odą), o vyresnėlei – šukos. Jai patiko, kad jį lengva paimti net mažoms rankytėms, o aš esu rami, kad ji pati gali jomis šukuotis, nes šukų dantukai – užapvalinti. Kita priemonė, kurios prireiks jau pirmąją savaitę – nagų žirklutės bukais galais. Pamenu, kiek streso patyrėme, kai pirmą kartą nagučius karpėme savo dukrytei. Tiesa, tai būtina daryti kuo dažniau, o ne mažylio rankytes slėpti pirštinėse (mano nuomone, jų reikia tik ligoninėje, kad kūdikis neapsidraskytų veido). Mūsų išsirinktos žirklutės turi  lenktus ašmenis apvaliais galiukais ir neslystančias rankenėles, tad yra praktiškos ir saugios. Su tokio tipo žirklutėmis karpymo procesas tampa daug paprastesnis ir tėveliai gali labiau atsipalaiduoti.dsc08833Nors tikiuosi, kad pirmoji sloga mano naujagimę aplankys tikrai negreitai, tačiau priemone valyti nosytei pasirūpinau iš anksto. Jei nosis neišvaloma, joje kaupiasi sekretas, kūdikis jaučiasi blogai, jam sunku kvėpuoti, jis tampa irzlus ir negali tinkamai pailsėti. Nosį pirmomis dienomis galima valyti steriliu vatos tamponėliu, sušlapintu vandeniu, tačiau vėliau vis tiek prireiks specialaus nosies aspiratoriaus. Aš rinkausi „Chicco“ firmos „PhysioClean“, nes jo forma labai patogi laikyti rankoje ir gerai prieiti prie mažylio nosytės, o minkštas antgalis visiškai saugus jautriai bei lengvai pažeidžiamai naujagimio nosytei. Jei sloga rimtesnė, pravartu turėti ir specialų fiziologinį tirpalą, kuriuo nosytė praplaunama prieš sekretą ištraukiant aspiratoriumi.

Pabaigai dar papasakosiu apie vieną daiktą, kurio sąmoningai pirmojo nėštumdsc08845o metu iš anksto nepirkau, tačiau šį kartą nusprendžiau turėti. Tai – pirmasis čiulptukas. Manau, kad kūdikiams geriau jo iškart neduoti (bent pirmąsias 3–5 savaites), kol mažylis išmoksta gerai valgyti. Jei antroji dukrytė greitai ir sėkminga išmoks žįsti krūtinę, planuoju jai ir anksčiau leisti ramintis su čiulptuku. Manau, kad vaikams iki vienerių metų tai suteikia daug ramybės, jaukumo ir kitų gerų emocijų. Man svarbu buvo, kad jis būtų ortodontinis (jie padeda teisingai formuotis gomuriui, sąkandžiui), nedidelis, minkštas, todėl išsirinkau „Physio Compact“. Taip pat labai svarbu, kad čiulptukas būtų kokybiškas, patvirtintas ortodontų ir pediatrų.Tikiuosi, kad mano išrinktas patiks bei tiks ir mažylei.

Šis sąrašas – gali būti dar ilgai plečiamas ir pildomas, nes, auganti kūdikiui, reikalingų daiktų atsiras vis daugiau. Taip pat – kiekvieno patirtis ir poreikiai skirtingi. Tačiau tikiu, kad toms, kurios kaip ir aš pradėjo ruoštis svarbiajai dienai, tai bus „juodraštis“, padėsiantis viską greičiau bei sklandžiau rasti.

Jaukių laukimo akimirkų linkinčios,

Lieknos Bitės