078Šį kartą pakalbėsime ne tik apie piešimą, tačiau, konkrečiai, apie spalvinimą. Mums, tėvams, svarbu žinoti, kad vaikai piešdami lavina savo kūrybiškumą, fantaziją ir smulkiąją motoriką (juk vos vienerių sulaukusiam mažyliui galima į rankas duoti pieštukus ir leisti eksperimentuoti). Piešimo procesas padeda pažinti ir atrasti save, lavinti judesius, išlaisvinti vaizduotę.

Kuo naudingas spalvinimas, juk jis tarsi „griežtesnė“ ir, atrodo, į rėmus vaiką įspraudžianti meno forma? Tačiau daugelis vaikų raidos specialistų šiai nuomonei paprieštarautų, nes mažylis spalvindamas lygiai taip pat gali fantazuoti, kurti savą pasaulį (kas pasakė, kad braškė turi būti raudona – ji gali būti ir mėlyna), tačiau, tuo pačiu, vaiką moko kruopštumo. Juk toks didelis pasiekimas nuspalvinti piešinuką neužbrėžus už linijos ribų! Tik nepamirškite savo mažylio pagirti, paskatinti, pasakyti, koks jis šaunuolis. Tai jį skatins dar labiau stengtis.

Juk piešti ir spalvinti mėgsta bene visi vaikai. Tai, neabejotinai, siejasi su atitinkamais kūno, judesių ir kalbos vystymosi dėsningumais. Sakoma, kad kuo daugiau vaikas rankose laikys ir darbuosis su pieštukais, flomasteriais, dažais, tuo greičiau išmoks ir aiškiai kalbėti bei rašyti.OLYMPUS DIGITAL CAMERAMes, Lieknos Bitės, stengiamės, kad namuose nebūtų monotonijos, ši taisyklė galioja ir piešimo užsiėmimas. Vieną dieną mes „tapome“ pirštais, kitą – piešiame savo svajones, trečią – leidžiame mažyliams terlioti vonią su specialiomis kreidelėmis, o kartais SPALVINAME. Ši veikla ypač tinka tokiomis dienomis, kai vaikai būna irzlūs ir jiems reikia užsiėmimo, kuris nuramintų, atpalaiduotų. Vienos mūsų keturmetis labai mėgsta, kai visa šeima kartu sutupiame ant žemės ir spalviname. Jam įdomu, kodėl mama mašiną spalvina viena ar kita spalva, o tėtis gėlei parinko geltoną, o ne jo mėgstamą oranžinę?

Taigi, spalvinimas virsta smagiu pokalbiu ir užsiėmimu visai šeimai. Tačiau tokiai grupinei veiklai neužtenka nedidelės spalvinimo knygelės (tai galioja ir tokiu atveju, jei svečiuose keletas vaikų ir visi nori kartu paspalvinti), todėl neseniai išbandėme spalvinimo plakatus (jų dydis net 70×100 cm), kuriuos radome mūsų jau pamėgtame puslapyje www.tikraknyga.lt.071076Kaip visada, išsirinkome skirtingus plakatus. Berniukui – miesto tematikos. Mergaitei – fėjų mandalą. Mūsų mažyliam jie labai patiko. Nors rašoma, kad šios knygelės tinkamos nuo 6 metų, tačiau vienos mūsų keturmetis buvo tiesiog sužavėtas, kai išpakavome didžiulį plakatą su miesto takais ir takeliais, įvairiausiomis mašinomis, žmonėmis ir net drambliu. Plakatą jis spalvina jau kelias savaites – vis pribėga, sugalvoja, kaip vieną ar kitą detalę nuspalvinti, pasidžiaugia, kad jo miestas vis gražėja ir vis kartoja, kad kai baigs – pasikabins jį ant sienos virš lovos, nes čia jo paveikslas.OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAMergaitiška mandala dargi ir su galimybe nuspalvintas princesiškas grožybes (karūną bei fėjų lazdeles) suklijuoti ir, kas tikriausiai vaikams smagiausia, jas panaudoti žaidimams. Juk taip smagu pasipuošti princesiška karūna, kurią tu pats nuspalvinai ir sumeistravai.

Jeigu ir jūs ieškote kitokių, originalių ir vaikus įtraukiančių ilgiems žaidimams spalvinimo plakatų, apsilankykite www.tikraknyga.lt, kur gyvena vaikų pasakos, svajonės bei gražiausi pasakojimai. Mes vis neatsispiriam šiai pagundai!