Visi tėveliai žino, kad vienas svarbiausių kūdikių priežiūros daiktų, kurį išties būtina rinktis labai atidžiai ir atsakingai – tai sauskelnės. Pamenu, kai susilaukiau pirmosios dukros, nieko apie sauskelnes nesupratau, žinojau tik pačias populiariausias firmas, kurios, labiau įsigilinus, yra vienos prasčiausių. Vėliau supratau, kad renkantis šį daiktą reikia atsižvelgti į labai daug svarbių kriterijų: jų natūralumas, geras sugėrimas, patogumas (tiek vaikui, tiek tėvams užsegti), minkštumas, plonumas ir t.t. Tą patį manau ir apie drėgnas servetėles. Tikrai neverta pirkti pirmų, po ranka papuolusių. Verta atidžiai perskaityti, kas rašoma ant jų etiketės ir kokia jų sudėtis.

Taip besidairydama, kas naujo kūdikių priežiūros priemonių rinkoje atsirado per dvejus metus, kol aš auginau vyresnėlę, atradau visiškai naują prekinį ženklą Lietuvoje – „K-MOM“ sauskelnes ir drėgnas servetėles, kurias iš tolimosios Korėjos veža „Mother-K“. Net pačiai ima juokas, bet ši produkcija mano akį patraukė pirmiausia dėl itin stilingų pakuočių. Tiesa, tiek sauskelnes, tiek servetėles jau spėjau išbandyti, tad dalinuosi savo pastebėjimais.Servetėles sudarytos iš 5-ių gamtos ingredientų (mėtos, medetkos, alijošiaus, ramūnėlių ir vandens) kurie visiškai saugūs jautriai kūdikio odai, ją ramina, drėkina, padeda sudirgusioms vietoms greičiau atgauti balansą. 99,7 proc. sudėties – išgrynintas vanduo. Visada peržiūriu drėgnų servetėlių sudėtį ir man labai svarbu, kad joje nebūtų nei pesticidų, nei herbicidų. Taip pat – jokio alkoholio, kuris labai sausina jautrią ir lengvai pažeidžiamą kūdikio odelę. Man prioritetas ir tai, kad nėra kvapiklių, nemėgstu kūdikiams skirtos produkcijos, kurios kvapas „aštrus“, ji man atrodo labai nenatūrali.

Labai svarbu ir tai, kad tėveliams būtų patogu greitai servetėles išimti ir pakuotę sandariai uždaryti. Labai vargina nesandariai užsidarančios pakuotės, nes servetėlės greitai „išgaruoja“ ir tampa sausos, o tada jų panaudoti pagal paskirti beveik neįmanoma. Dėl to mums labiausiai patiko tos, kurios užsidaro su plastmasiniu dangteliu.

Taip pat pagirti noriu „Natural Pureness“ rinkinį (su bitute), kurį sudaro 10 vienetų nedidelių pakuočių, idealiai telpančių į rankinę. Man jos atradimas, nes buvau pripratusi visur su savimi tampytis dideles servetėlių pakuotes, o ši telpa net mažytėje rankinėje. Kadangi visos „K-MOM“ drėgnos servetėlės pagamintos iš storo, reljefinio audinio, tad vienos puikiai užtenka pašalinti visiems nešvarumams, todėl visai nebūtina su savimi nešiotis didelių pakuočių.

Servetėlių pakuočių dizainą įvertinau ne tik aš, mama, bet ir mano dvimetė. Jai labai patiko visas apžiūrėti ir ištyrinėti, kur lapė, kur bitutė, kur pelėdžiukas su ežiuku. Tai, manau, turėjo įtakos ir jos entuziazmui nusivalyti rankas su jomis (taip, taip, servetėles naudoju ir šiam reikalui, ypač žaidimų aikštelėse, kavinėse ar kitose viešose vietose, kur nėra kaip rankų nusiplauti). Šios servetėlės tinka net ir veidui valyti, tad labai universalios bei tinkamos ne tik kūdikių, bet ir vyresnių vaikų švarai palaikyti. Ne mažiau smalsu man buvo išbandyti ir iš Korėjos atkeliavusias sauskelnes. Jas testavau dvi savaites, o tai, manau, pakankamas laiko tarpas, kad galėčiau pastebėti visus jų privalumus ir trūkumus.  Naujagimiui sauskelnes reikia rinktis itin atsakingai, nes jo užpakaliuko odelė yra itin jautri, o šlapinasi ir tuštinasi jis labai dažnai, tad man buvo svarbūs keli kriterijai: sauskelnių sudėtis (leidžiančios odai kvėpuoti, be sintetinių kvapų), geras skysčių sulaikymas (kad nepratekėtų pro šonus) ir jų tamprumas, patogumas, plonumas. Visus šiuos kriterijus „K-MOM“ atitiko ir mane nustebino keliais papildomais privalumais: šlapimo indikavimo juosta (ji neįgudusiems tėveliams „praneš“, kada laikas sauskelnes keisti) ir labai žaismingas, išskirtinis dizainas.

Pradėsiu nuo to, kad dėl 3D reljefinio sluoksnio padidinamas šių sauskelnių oro pralaidumas, kuris sumažina kontaktą su kūdikio odele ir leidžia jai kvėpuoti bei apsaugo nuo iššutimų. Kas yra susidūrę su prastos kokybės sauskelnėmis, puikiai žino, kokį pragarą tenka išgyventi tiek kūdikiui, tiek tėveliams, kai mažylio odelė pažeista, skausminga, sudirgusi. Mano patarimas – bent pirmaisiais kūdikio mėnesiais netaupykite sauskelnėms, jos turi būti išties kokybiškos ir patikimos. Mane nustebino ir tai, kad nors „K-MOM“ sauskelnės atrodo labai minkštos ir plonytės, tačiau skysčius puikiai geria (jie pasiskirsto tolygiai, o ne sulimpa į gumulą). Patogūs ir lipdukai, kurie labai lengvai tiek užsiklijuoja, tiek atsiklijuoja. Pastebėjau, kad nuo daugelio kitų sauskelnių šios šiek tiek skiriasi suskirstymu pagal svorį (S, M, L, XL). Pirmasis dydis skirtas 4–8 kg mažyliams, tačiau mes išbandėme ir su mažiau sveriančiu kūdikiu. Sauskelnės tiko, nes užlenkdavome jų viršų (taip dariau dėl to, kad viršus neuždengtų bambytės, kuri dar tik gijo).

Jei ir jūs susidomėsite šiomis naujienomis iš Korėjos, jų ieškokite ČIA.