OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Labas rytas, prie pusryčių stalų jau sėdinčios ar besiruošiančios atsisėsti mūsų skaitytojos,

ar pastebėjote, kiek daug mūsų rytinių patiekalų tiesiog neįsivaizduojami be pieno? Granola, košės, puodelis kavos ir t.t. Pavyzdžiui, mano vyrui idealus rytinis desertas – itališkos duonos riekelė, patepta obuolių koše, ir stiklinė pieno. Juokiuosi, kad šį patiekalą būtų galima pavadinti „atgal pas močiutę į kaimą“.

Be pieno ar jo produktų ir aš labai ilgai neįsivaizdavau savo kasdienybės, kol… gimė dukrelė. Pirmasis jos mėnuo šioje Žemėje buvo lydimas verksmų ir riksmų, nes mažylei labai skaudėjo pilvuką. Gydytoja labai greitai išaiškino, kad „matematika“ šiuo klausimu labai paprasta: aš vartoju netinkamus produktus, o mažiukei, kuri valgo mano pienelį, nuo to maisto pučia pilvuką. Taip ji liepė visiškai iš savo meniu išbraukti pieną ir jo produktus, aštrų ir keptą maistą, saldumynus bei konditerijos gaminius. Vos akys ant galvos neiššoko, maniau, kad teks tik virta vištiena ir ryžiais misti. Bet ir vėl mano geroji fėja Indrė padėjo išspręsti šią situaciją. Jį pasiūlė karvės pieno pakaitalą – avižų pieną. Ir jis mūsų šeimai taip patiko, kad tapo nuolatiniu šaldytuvo gyventoju.

REIKĖS:

1 stiklinė avižų;

3 stiklinės vandens;

1 a. š. medaus;

žiupsnelio druskos;

cinamono.

GAMINIMAS:

Avižas išmirkyk per naktį, vandenį nupilk, tada užpilk 3 stiklinėmis vandens ir viską susmulkink kokteilinėje. Gautą skystį perkošk per sietelį, pagardink šaukšteliu medaus, žiupsneliu druskos ir cinamonu. Laikyk šaldytuve iki 4 dienų.

Tiesa, ne tik mes pradėjom ieškoti alternatyvų karvės pienui. Dėl jo vartojimo pastaruoju metu vyksta labai daug diskusijų. Vieni pieno visiškai atsisako, kiti atsisako dėl tam tikrų priežasčių: tiesiog jo netoleruoja ar nuo mamos vartojimo pučia kūdikiui pilvuką. Bet jei jūs mėgstate pieną, galite pabandyti ir jo alternatyvas tam atvejui, kai jis tiesiog pasibaigs ar norėsi išbandyti ką nors neįprasto bei sveikesnio. Tokį pieną galima naudoti kepiniams vietoj įprastinio pieno arba net pilti į kavą.

Naujai atradusios senus produktus,

Lieknos Bitės