2016-05-06 14.13.44

Sveikos, pavasariškai nusiteikusios, bitės,

kai saulutė pradeda mus vis dažniau lepinti, norisi ne tik į šalį mesti visas kepures, kuo giliau spintoje užkišti kailinius, bet ir atnaujinti savo valgiaraštį. Jei žiemą traukte traukia prie visokių riebių patiekalų ir jiems atsispirti būna labai sunku, tai šiltuoju metu į trasą keliaują įvairios daržovės, žalumynai ir jų salotos.

Vyras ilgai zirzė, kad mums namuose tiesiog būtinas elektrinis grilius. Tokį pamatė pas draugus ir įsigeidė naujo „žaisliuko“. Pradžioje dar burbuliavau, kad kam toks grilius, kai galima lauke viską išsikepti, tačiau moka maniškis įkalbinėti ir argumentuoti, tad šis aparatas netrukus atsirado mūsų virtuvėje. Pačiai sunku patikėti, bet nuomonę visiškai pakeičiau ir dabar be jo neįsivaizduoju savo kasdienybės. Maistas jame iškepa vos per 5-10 minučių. Nereikia jokių riebalų, o apskrunda tiesiog tobulai. Skonis – lyg ant grotelių kepto. Dabar per savaitę bent kelis kartus jame kepu vištieną, žuvį, daržoves ar sūrį. Tai tobulas variantas norintiems skaniai, bet greitai.

Šiomis dienomis dažniausiai šeimą maitinu sočiomis salotomis. Šventa taisyklė – į lėkštę prikrauti kuo daugiau žalių daržovių. Jos sudaro 50 proc. patiekalo. Kiti procentai lieka mėsai ar žuviai, keptoms daržovėms, padažiukui.

REIKĖS:

100 g vištienos (naudojau šlaunelių mėsą);

2-3 pievagrybių;

saujos špinatų;

5-6 slyvinių pomidorų;

ketvirtadalis paprikos;

sauja juodųjų alyvuogių;

druskos;

pipirų;

1 a. š. alyvuogių aliejaus;

1 a. š. citrinos sulčių.

GAMINIMAS:

Vištieną ir perpjautus pievagrybius padruskink ir dėk į įkaitusį grilių. Pakepk maždaug 5 minutes, kol gražiai apskrus. Į lėkštę dėk špinatus, per pusę perpjautus pomidoriukus, juostelėmis supjaustytą papriką, alyvuoges. Ant viršaus tegul keliauja vištiena ir grybai. Salotas apipilk citrinos sulčių, aliejaus,  druskos ir pipirų padažiuku.

Šias salotas labai mėgsta ir kelios rimtai sportuojančios mano draugės. Vis giria, kad jos tikras energijos užtaisas.

Pavasariškų salotų gerbėjos,

Lieknos Bitės