011Tikra tiesa, kad dažnai sąmoningumas dėl to, ką valgome, ateina su tam tikrais reikšmingais gyvenimo įvykiais. Mano atveju – tai dukrytės gimimas. Tiesa pasakius, atidžiai skaityti maisto produktų etiketes ir ieškoti kuo natūralesnių, sveikesnių produktų pradėjau tik sužinojusi, kad esu nėščia.

Taip kasdien besidairydamas ir ieškodama, kur čia būtų galimą įsigyti kuo šviežesnių, be jokių priedų produktų, sužinojau apie Rokiškio rajone įsikūrusį „Ilzenbergo“ dvarą, kuriame yra natūralios žemdirbystės ūkis. Ką tai reiškia? Žemės, kuriose auga daržovės, uogos ir vaisiai, neužterštos herbicidais, pesticidais (palyginimui, tradiciniuose ūkiuose dažniausiai naudojama iki 300 rūšių pesticidų). „Ilzenbergo“ dvaro ūkyje pagamintas maistas – nesugadintas saldikliais, stiprikliais ir kitomis cheminėmis medžiagomis. Šiame ūkyje naudojamos tik natūralios medžiagos. Pasidomėjusi daugiau, sužinojau, kad „Ilzenbergo“ dvaro ūkio produkcijai keliami normatyvai neleidžia naudoti jokių antibiotikų, hormonų, genetiškai modifikuotų organizmų, jų produktų ar jų sudėtinių dalių (pavyzdžiui, susirgus veršiukui, jis gydomas homeopatiniais vaistais).

Kai prasidėjo dukrytės primaitinimas ir maždaug septynių mėnesių jai įvedžiau mėsą, tiesiog karštligiškai pradėjau ieškoti kuo natūralesnės, iš patikimų pardavėjų ar net žmonių, kurie patys augina veršiukus, triušius ar kalakutus. Deja, Vilniuje tokių ieškančių ir norinčių įsigyti sveikesnę ir natūralesnę mėsytę mamų labai daug, todėl jos gauti nėra taip lengva. Būtent tada sužinojau apie terminą „natūralios žemdirbystės ūkis“. Mėsa ir kiti produktai, užauginti ar pagaminti tokiuose ūkiuose, yra sveiki ir puikaus, švelnaus, natūralaus skonio. Čia išauginti produktai skiriasi ir savo sudėtyje turimomis maisto medžiagomis: daugiau vitaminų, mineralinių medžiagų (kalcio, magnio, geležies, chromo bei antioksidantų, veikiančių prieš vėžį, įvairesnių angliavandenių ir baltymų).

Man, mamai su mažu vaiku, buvo labai aktualu tai, kad visas gėrybes nuo kiaušinių iki mėsos ar pieno produktų rasčiau vienoje vietoje, o idealu, jog galėčiau ir užsisakyti į namus. Elektroninėje parduotuvėje www.ilzenbergas.lt radau tai, ko mažylei ar mums su vyru reikia. Viskas paprasčiau nei paprasta: į elektroninį krepšelį krauni kaimiškas gėrybes, apmoki, o vairuotojas kelių dienų bėgyje tau viską pristato į namus tvarkingoje dėžutėje. Viskas šviežia, natūralu ir labai labai skanu! Pirmus kartus, kai užsisakėme „Ilzenbergo“ dvaro produkciją, su vyru buvome tiesiog šokiruoti (gerąja prasme), nes pasijutome lyg grįžę atgal į vaikystę, kai ragaudavome naminius, močiutės pagamintus, pieno produktus bei valgydavome šviežią, senelių užaugintų gyvulių, mėsą.014017Beje, mano vyras labai nudžiugo, kad Vilniuje („Ogmios mieste“, Šeimos aikštė 11) atsidarė firminė „Ilzenbergo“ parduotuvė, dabar jis vis čia užsuka jau pamėgto natūralaus, labai tiršto jogurto. Pasak jo, niekur kitur Lietuvoje jis tokio nėra ragavęs, tačiau jau seniai ieškojo, nes tokius visada valgo pusryčiams, kai darbo reikalais vieši Vokietijoje.1Šiandien su jumis pasidalinsiu mūsų šeimos sekmadienio pietų receptu. Vis dažniau gaminu tai, ką galėtų valgyti visi – net 1 metų ir 3 mėnesių dukrytė. Nusprendžiau, kad piemenėlių pyragas – idealus pasirinkimas šaltojo sezono uždarymui, nes toks sotus ir šildantis. Beveik visus ingredientus (nuo mėsos iki sviesto ar daržovių), reikalingus šiam patiekalui, užsisakiau www.ilzenbergas.lt.019REIKĖS:

1 kg veršienos;

5 didelių bulvių;

1 vidutinio dydžio saldžiosios bulvės;

1 svogūno;

2 morkų;

3 česnako skiltelių;

2 v. š. pomidorų tyrės;

2 v. š. balzaminio acto;

1 v. š. sviesto;

1 v. š. ghee sviesto;

2 v. š. pieno;

3 lauro lapų;

pipirų;

druskos

GAMINIMAS:

  1. Bulves ir vieną morką nulupkite bei dėkite virti. Išvirus, nupilkite vandenį, nugarinkite, pagardinkite sviestu, druska ir pienu, viską sutrinkite iki bulvių košės konsistencijos.
  2. Veršienos faršą pakepkite keptuvėje. sudėkite į troškinimui skirtą puodą.
  3. Svogūną ir česnaką smulkiai supjaustykite, morką – sutakuokite. Į keptuvę dėkite 1 v. š. ghee sviesto, suberkite svogūnus ir pakepkite, kol gražiai pageltonuos, dėkite morkas – dar kelias minutes pakepkite, o tada berkite česnaką. Dar minutėlę pakepkite ir daržoves berkite į puodą.
  4. Į puodą įpilkite apie 200 ml vandens, sudėkite pomidorų tyrę, pilkite balzaminį actą, pagardinkite lauro lapais, druska ir pipirais. Uždenkite puodą ir leiskite mėsytei pasitroškinti kokias 15 minučių.
  5. Įkaitinkite orkaitę iki 180 laipsnių. Į kepimui skirtą indą supilkite mėsą ir daržoves (ištraukite lauro lapus), ant viršaus dėkite bulvių košę, jos paviršių sulyginkite šakute, dėkite į orkaitę ir kepkite maždaug 50 minučių.
  6. Piemenėlių pyragą patiekite su šviežiomis daržovėmis – jos čia labai tinka. Mes valgėme ne tik su salotomis, bet ir su dar vienu atradimu – „Ilzenbergo“ cukinijomis, marinuotomis medaus padaže. 

023024-2Natūralių produktų gerbėjos,

Lieknos Bitės