OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jei turite kūdikių ar mažų vaikų, žinote, kaip jiems patinka užkandžiai. Dar būdami visai mažiukai, jie stebi kiekvieną suaugusiųjų kąsnį ir prašo paragauti to, ką valgo tėvai. Tikriausiai, tuo metu daugelis ir susimąstome, kad esame pavyzdys savo atžaloms, tad ir patys turėtume rinktis kuo sveikesnį maistą.

Pirmuosius kietesnius užkandžius kūdikiams galima duoti jau tada, kai jie pajėgūs juos sutrinti dantenomis. Dažniausiai, nuo 7–8 jų gyvenimo mėnesio. Daugelis tėvų tokiu metu duoda paragauti vaisių skiltelių, uogų, įvairių duoniukų ar duonos gaminių. Šaltuoju sezono metu, kai šviežių vaisių bei uogų atsargos baigiasi, atrodo, kad nebėra kuo ir vaišinti mažųjų valgytojų.

Šiandien jums pristatysime mūsų atradimą – liofilizuotus vaisius ir uogas bei jų batonėlius, tirpstančius burnoje. Tai sveikas užkandis, kuris ne tik puikiai tiks vaikams, tačiau patiks ir mamytėms, svajojančioms suvalgyti kažką skanaus, saldaus, tačiau nekenksmingo kūno linijoms. Tai nekaloringi gardėsiai, kuriuos galėsite krimsti be sąžinės graužaties!

Lieknos Bitės kalbina UAB „Audruna“ įmonės direktorę, dviejų vaikų mamą Audronę, prekiaujančią liofilizuotais užkandžiais „Frupp“.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA– Kas slepiasi po „Frupp“ ženklu? Kokia produkcija prekiaujate? Kokių skonių batonėlių turite?

„Frupp“ – skanu ir sveika! Tai natūralūs produktai be pridėtinio cukraus (jį keičia kerobas ir maltodekstrinas), be skonio stipriklių, be dažiklių, be konservantų. Unikalus vaisių skonis atkeliauja išskirtinai iš šviežių natūralių vaisių. Tinka veganams, nes produktų sudėtyje tik augalinės kilmės produktai. Tinka glitimo netoleruojantiems žmonėms.

„Frupp“ produktų asortimentą sudaro liofilizuoti vaisiai: braškių riekelės, ananasai, mėlynės ir saldieji kukurūzai bei liofilizuotų vaisių batonėliai: braškių, vyšnių, aviečių ir bananų-morkų-marakujų.

Beje, „Frupp“ batonėliai – tai pirmieji pasaulyje liofilizuotų vaisių batonėliai, pagaminti iš šviežių vaisių! 2016 metais šie vaisiai ir batonėliai gavo „Good Brand“ (kokybė-pasitikėjimas-įvaizdis) apdovanojimą.

– Kas yra liofilizacija? Kaip vaisiai ir uogos šiuo būdu yra apdorojami? Ar tam naudojamos kažkokios cheminės medžiagos? Ar vaisiai ir uogos išsaugo savo maistines savybes?

Liofilizacija (ang. freeze drying) – tai džiovinimas šalčiu. Liofilizuojant sušalęs vanduo iš produktų pašalinamas vakuumo pagalba (pašalinama iki 97 proc. vandens), paliekant tik traškios tekstūros vaisius, uogas ar daržoves, kurie išsaugo beveik visas vertingas maistines medžiagas. Liofilizuoti produktai išlaiko pirminę formą, nepakinta jų išvaizda, skonis, kvapas,  produktų tekstūra yra specifinė, traški ir puri. Taip apdoroti vaisiai, uogos ar daržovės 10 kartų lengvesni ir gali išsilaikyti labai ilgai. Tai sveikuolių maistas, mat liofilizacijos metu nenaudojamos absoliučiai jokios cheminės medžiagos ar konservantai.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA063

– Ar šie skanėstai tinka vaikams? Nuo kokio amžiaus, Jūsų nuomone, jais galima vaišinti mažiukus?

„Frupp“ produktai nėra adaptuoti konkrečiai vaikams. Aš savo dukrytei batonėlius daviau nuo 8 jos gyvenimo mėnesio, nes juose nėra pridėtinio cukraus, jie sveiki. Be to, vaikui graužiant ar čiulpiant jie suminkštėja, ir nėra jokios rizikos, kad pasprings ar nesukramtys. Šiek tiek atsargiau gal reikėtų elgtis su liofilizuotais vaisiais ir daržovėmis, stebėti, kaip mažiukas juos valgo.

– Ar tai sveikuoliams tinkamas maistas? O ypač mus domina, ar jie tinka sulieknėti svajojančioms mūsų skaitytojoms?

„Frupp“ idealiai tinka ir sveikuoliams, ir sportuojantiems, ir siekiantiems išlaikyti tobulas kūno linijas, ir apskritai visiems, neabejingiems sveikai mitybai ir galvojantiems, ką deda į burną bei kokiais užkandžiais lepina vaikučius.

Jei jūs rūpinatės savo sveikata ir svajojate apie gražų, liekną kūną, jei jums patinka aktyvus gyvenimo būdas, tuomet „Frupp“ jums bus tobulas užkandis. Šį batonėlį galite pasiimti visur, kur einate, jie neužims daug vietos rankinėje, bet bus puiki alternatyva kaloringiems saldumynams ir sūriems užkandžiams.

– Moterys mėgsta skaičiuoti kalorijas,  kiek jų yra viename FRUPP batonėlyje?

Priklausomai nuo jūsų pasirinkto skonio, vienas „Frupp“ batonėlis turi nuo 35 iki 44 kalorijų. Mėgaukitės „Frupp“ batonėliais be jokios sąžinės graužaties! Tai tikrai nenuodėmingas saldumynas. Jie ir puikus ląstelienos šaltinis: aviečių batonėlyje yra 15 proc. skaidulų, braškių batonėlyje 8 proc. skaidulų, vyšnių batonėlyje 6 proc. skaidulų, bananų-morkų-marakujų batonėlyje 9 proc. skaidulų. Šiuose batonėliuose gausu antioksidantų, kurie padeda žmogaus kūno ląsteles apsaugoti nuo kenksmingo laisvųjų radikalų poveikio.

– Gal galėtumėte rekomenduoti, kokiems patiekalams tinka liofilizuoti vaisiai ir uogos? Gal pasidalinsite mėgstamu receptu?

Tiek liofilizuoti vaisiai, tiek ir liofilizuotų vaisių batonėliai mūsų šeimoje yra puikus užkandis, visada esantis po ranka, kai norisi kažko „toooookio“ labai skanaus ar labai saldaus. Liofilizuotus vaisius galima dėti kaip priedą į desertus, tortus, jogurtą, gėrimus, gardinti rytines košes, puošti tortus, keksiukus.

Man labai patinka graikiškas jogurtas, sumaišytas su liofilizuotų braškių riekelėmis arba mėlynėmis. Liofilizuotus kukurūzus galima dėti į sriubas, salotas, padažus, troškinius arba valgyti vienus. Mano vaikams kukurūzai – užkandis Nr.1! „Sulesa“ viską, iki paskutinio grūdelio. Batonėliai mums nepakeičiami kelionėse, kelis batonėlius visada turiu savo rankinėje – puikiai tinka, kai nėra laiko papietauti. Taip pat jie visada „apsigyvena“ ir mūsų priešmokyklinuko kuprinėje. Kai kam batonėliai yra „per sausi“, tada drąsiai juos galima dėti į jogurtą ar maišyti su kefyru, iš batonėlių galima pasigaminti tobulo skonio šerbetinius ledus.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA070MŪSŲ VERDIKTAS: Lieknų Bičių šeimos, išbandžiusios liofilizuotų vaisių, uogų ir daržovių užkandžius, liko maloniai nustebintos. Nesame nieko panašaus ragavę! Batonėliai ypač patiko mažiausiesiems, nes tirpsta burnoje, virsdami sultimis. Taip pat – jie saldūs (nors be pridėtinio cukraus), tad vaikams, aišku, labai patinka. O mes, mamos, likome sužavėtos jų sudėtimi – ji be priekaištų. Mums patiko ir liofilizuoti vaisiai (ypač braškės, jos tokios maloniai rūgščios), jie idealiai tinka su graikišku jogurtu – gaivus bei gardus užkandis.

Mums šie užkandžiai – tikras atradimas! Nuo šiol visa šeima galės kartu užkandžiauti, ir tėveliai bus ramūs, kad rodo tinkamą pavyzdį bei formuoja teisingus mitybos įpročius savo mažiesiems valgytojams.

Visi, norintys įsigyti „Frupp“ skanėstų, gali siųsti užsakymą asmenine žinute „Facebook“ paskyroje www.facebook.com/FruppLietuva arba elektroniniu paštu: info@audruna.lt