Uhuu! Jau pilni du mėnesiai, kai stengiuosi nevalgyti glitimo ir pieno turinčių produktų. Jei dar teisingiau suformuluoti – stengiuosi valgyti mažiau tokių produktų. Ir turiu pasakyti, kad man sekasi labai neblogai. Leidžiu sau ir „panuodėmiauti“ tad vieną ar dvi dienas per savaitę saikingai pasilepinu kokia super-duper glitimine bandele, o likusiomis dienomis ieškau skanių alternatyvų.

Jau supratau, kad geriausia pernelyg nesimėtyti ir sveikesnių pakaitalų ieškoti sistemingai. Štai, išbandžiau beveik visą parduotuvių augalinio pieno asortimentą ir nuo šiol dažniausiai kavą geriu išvis be jo, nes to tikrai gero skonio taip ir neradau. Užtat kokia skani tapo latė, kurią geriu šeštadieniais su tikru pienu! Beje, pastebėjau, kad taip kavos netgi išgeriu šiek tiek mažiau.

Nemažai padirbėjau ir ieškodama miltinių gaminių alternatyvų. Čia situacija išties geresnė, nes radau nemažai produktų, kurie skoniu nė nesiskiria nuo savo tikrųjų giminaičių. Šią savaitę mano akiratyje atsidūrė „3 Pauly“ produkcija, kurios gaminiai sėkmingai prigijo mano virtuvėje. Dalinuosi įspūdžiais apie juos

Krekeriai su sezamais. Pagrindinis krekerių pliusas – jie visiškai nesiskiria nuo tikrųjų, tačiau neturi glitimo, pieno produktų, riešutų, GMO bei sudėtyje mažai cukraus. Aišku, kaip ir tikraisiais krekeriais, jais tikrai nesiūlau piktnaudžiauti, bet tada, kai norisi pasilepinti, bet nenusidėti dietai, puikiai tinka. Man skaniausia užtepus avinžirnių humusų, o saldžiam variantui – su riešutų sviestu.

Lęšių užkandis. Prisipažinsiu, jų gavau tik paragauti, nes vaikai vos pastebėję šį gardėsį, susipylė jį į savo lėkštutes ir, sulipę į lovą, surengė vaikų kino vakarą. Tie keli man tekę kąsneliai ir vaikų akimirksniu ištuštėjusios lėkštės įtikino, kad šie „kukurūziukai“ tikrai nenusileidžia įprastiems. Yra tokie pat traškūs, tik daug sotesni, mano berniukams pilnai užteko gana nedidelio pakučio. Aišku sudėtis šių man daug mielesnė nei įprastų, jie be glitimo, be GMO, turi daug baltymų, skaidulų, užtat mažai riebalų ir cukrų.

Sausainiai Cremeo. O, čia jau gėris mamoms, kurios nori palepinti save, kol vaikai miega pietų miego arba per kavos pertraukėlę darbe. Tai tikrai yra desertas, tad juo neturėtume piktnaudžiauti, tačiau man, kad pajusti visišką valgymo malonumą, pakako vos vieno sausainuko prie kavos puodelio (o taip tokio pakelio užteko labai ilgai). Sausainiai taip pat skoniu visai nesiskiria nuo mums įprastų parduotuvinių, tačiau yra be glitimo ir be GMO.

Skanių jums atradimų,

Lieknos Bitės