Kinų ir japonų virtuvės mano bene mėgstamiausios. Įvairūs saldžiarūgščiai padažai, sodrus sojos padažo skonis ir įvairiausi kiti gardumynai mane kaskart pradžiugina, tačiau kartu toks maistas dažnai būna ir pavojingas kūno linijoms, ypač, jei šiais patiekalais gardžiuojatės ne namuose. Aišku, neatimu iš savęs malonumo kartkartėmis pasimėgauti restoranuose ruoštais patiekalais, tačiau didelę dalį jų gaminu būtent namie. Pastaruoju metu atradau keletą itin gardžių ir sveikų ingredientų, kuriuos įtraukiu į savo racioną.

  1. Shiitake grybai.  Juos renkuosi džiovintus, tad visada, kai staiga užsimanau egzotiško patiekalo, randu keletą savo virtuvės spintelėje. Šiuos grybus japonai laiko ilgaamžiškumą suteikiančiu maistu bei mano, kad jie turi įvairių vertingų bei gydomųjų savybių. Na, neabejotinai jie vertingi ir tuo, kad yra ir labai skanūs! Šie mano naudoti Clearspring“ shiitake grybai yra ekologiški, užauginti natūralioje aplinkoje ant ąžuolų rastų ir lengvai paruošiami, tereikia juos užmerkti vandenyje ir palaikyti 30 min., o vėliau dėti į įvairius patiekalus. Pastarąjį kartą gaminau savo mėgstamą saldžiarūgštį patiekalą: vištienos juosteles paruošiau traškioje tešloje ir dar šiek tiek pakepinau drauge su paruoštais shiitake grybais, vėliau pagardinau saldžiarūgščiu padažu, kuriam nenaudojau krakmolo, vėliau paruoštą vištieną ir grybus su padažu dėliojau ant ryžių ir nemažo kalnelio žalių daržovių salotų.
  2. Džiovintos jūros daržovės. Jos taip pat vienas vertingų egzotiškų ingredientų, kuriuos labai paprasta naudoti, o patiekalai akimirksniu tampa įdomesni. Šiose daržovėse ypatingai daug jodo, kuris mums labai reikalingas, tačiau kartu jas reikia vartoti saikingai. Šios daržovėse taip pat gausu skaidulų ir baltymų. Jų vartojimas labai paprastas, tereikia pamirkyti kelias minutes vandenyje ir jau galite naudoti įvairiems patiekalams: salotoms, sriuboms, troškiniams. Aš mėgstu gaminti sočias salotas, tinkamas ir pagrindiniam patiekalui: vištienos juosteles pakepinu alyvuogių aliejuje, pridedu mėgstamų ingredientų, pvz. pievagrybių, baklažanų, cukinijos, šių jūros daržovių ir pagardinu sojos padažu. Tokį įdarą dedu ant įprastų salotų.
  3. Jūros daržovių traškučiai. Pastebiu, kad šie traškučiai randa vis daugiau juos mėgstančių žmonių, mes su vyrų atsiduriame jų tarpe. Kadangi įvairūs užkandžiai mums vis dar yra užduotis, kurią sunku įveikti, tokie traškučiai mums labai pagelbėja. Jie ypatingai tinka į draugiją mano ruošiamiems sveikuoliškiems Kale salotų traškučiams. Mano mėgiami Clearspring“ traškučiai yra ekologiški, be konservantų ir dirbtinių priedų, pagardinti nerafinuota jūros druska, pagaminti iš jūros daržovių Nori. Šie traškučiai itin lengvučiai, traškūs, suvalgę jų niekada nesijausite apsnūdę ar apsunkę.
  4. Miso pasta. Jei mėgstate darbe greitomis pasiruošti sriubų iš pakučio (kam nepasitaiko?), tuomet išbandykite ir japoniškos virtuvės variantą Miso sriubą. Tokią sriubą paruošti labai lengva: pasiruoškite keletą mėgstamų ingredientų, pavyzdžiui keptų grybų, saujelės svogūnų laiškų ir pan. , o vėliau juos įmaišykite į vandenyje ištirpintą Miso pastą. Aš pirmą kartą išbandžiau rudųjų ryžių Miso pastą sriubai ir nors skonis man pasirodė gan neįprastas, tačiau tokį patiekalą pasigaminau vos per kelias minutes. O ir transportuoti tokį paruoštuką labai patogu, 4 nedideli pakeliai supakuoti dėžutėje ir jums patogiu metu tereikia vieną jų užpilti vandeniu ir pagardinti priedais. Beje, tokios srubos kaloringumas ypatingai mažas!

Linkime atradimų jūsų virtuvėse,

Lieknos Bitės