Jei manote, kad mes, Lieknos Bitės, negalvojame apie bikinio sezoną, smarkiai klystate. Nors savo mitybai ir skiriame dėmesio, bet sporto, oi, kaip trūksta. Aišku, viena stumdydama kūdikio vežimėlį radusi progą prie jo patūpčioja, o kita kartkartėmis pabėgioja kartu su dviračiais riedančiais vaikais, tačiau iki tobulų formų ir mums yra kur padirbėti. Mūsų šeimos vyrams sekasi kur kas geriau. Štai, vienos mūsų brangusis kelis kartus per savaitę užsiima aktyviomis treniruotėmis. Artėjant vasarai, ne tik užsimojo dar daugiau sportuoti, bet ir vis akyliau renkasi, ką į burną įdėti ir kaip geresnę formą palaikyti, tad ir aš, kaip gera žmona, nutariau prie jo sveikatingumo planų prisidėti ir paieškoti įdomesnių idėjų, kokius patiekalus parekomenduoti sportuojančiam brangiausiajam.

Nors ir kaip mano vyras bemėgtų vakarais po treniruotės sukirsti picą, pastaruoju metu jam parodžius iniciatyvą, vakarienei pradėjau ruošti įvairiausias salotas. Aišku, vyras raukosi, mat jam, išalkusiam, trūksta sotumo, tad šias salotas įgudau praturtinti lukštentomis kanapėmis.

Sočioms ir skanioms salotoms paruošti jums reikės:

1 trumpai apvirto brokolio,

virtų pupų (mes skubėjome, todėl tiko ir konservuotos),

galiuko agurko,

½ obuolio,

saujelės lukštentų kanapių,

bazilikų,

mėgstamo padažo (mes naudojome graikišką jogurtą),

druskos.

Gaminimas:

Agurką, obuolį pasmulkinkite ir sumaišykite su likusiais ingredientais.

Labai smagių produktų radau www.gerakarma.com, šie gamintojai  labiausiai orientuoti į sveikuolišką, augalinės kilmės produkciją (aha, mes irgi tai mėgstame), taip pat teigia, kad jų produkcija yra be GMO, neužterta pesticidais, kitais kenksmingais priedais, o ją gaminant bendradarbiauja su KTU maisto fakultetu (mes už mokslu paremtus bandymus!), įvairiomis inspekcijomis, kad išgautų pačią geriausią kokybę. Čia įsigijau ir recepte minimas lukštentas kanapes. Kanapių produktus esu pamėgusi jau senokai dėl jų aukštos maistinės vertės. Jose daug mineralų, aminorūgščių, tai Omega rūgščių šaltinis, o kas itin svarbu sportuojantiems, jose labai daug augalinės kilmės baltymų.

Man patiko tai, kad šis gamintojas garantuoja, kad šios kanapės užaugintos Lietuvoje, yra be pesticidų, herbicidų, o tai labai svarbu norint pasiekti maksimalią naudą. Tokias lukštentas kanapes galima naudoti labai plačiai: ant salotų, ant jau paruoštų makaronų, sriubų ir kur tik sugalvosite, nes jos labai malonaus ir neintensyvaus skonio, kurio neidentifikavo nei mano vyras, nei vaikai (o tai jau daug!).

Išbandžiau ir kitą produktą – kanapių proteiną. Labiausiai jis mane sudomino dėl to, kad norėjau po treniruotės vyrui pasiūlyti daugiau negyvūninės kilmės baltyminių produktų, bet vėliau pastebėjau, kad šį produktą lengva „paslėpti‘, tad nedideliais kiekiais įmaišau ir į vaikų mėgstamus patiekalus, mat šie dažnai vengia kitų baltyminių produktų, o žaliajame vaisių kokteilyje ar deserte šių miltelių nė nepastebi. Tačiau, jei nenorite „išsiduoti“, šių miltelių nepadauginkite, nes jų skonis jau kiek intensyvesnis.

Mano vyras dažnokai skundžiasi ir raumenų skausmais bei spazmais po didesnio fizinio krūvio, tad leidausi į avantiūrą ir išmėginau dar vieną niekur nematytą „Gera Karma“ produktą – purškiamą Magnį (Lietuvoje niekur kitur šio produkto nemačiau). Nors šis produktas vadinamas aliejumi (o ir labai panašus į jį), tačiau tai grynas magnis ištirpęs vandenyje, kuris, gamintojų teigimu, į organizmą patenka per odą, tereikia juo pasipurkšti ryte ir vakare. Gamintojai teigia, kad toks Magnis gali sumažinti raumenų ir galvos  skausmus, pagerinti miegą ir atlieka dar daug kitų funkcijų. Nors įvairūs šaltiniai ginčijasi, koks Magnio patekimo į organizmą būdas yra geriausias, tačiau tokio produkto šalininkai argumentuoja, kad naudojant šį būdą išvengiama įvairių pašalinių efektų, kurie atsiranda Magniui keliaujant per virškinamąjį traktą jį vartojant įprastu būdu. Na o mums, nelieka nieko kito, kaip tik pasikliauti savo pojūčiais. Mano vyras, kelis kart pasipurškęs skaudamus raumenis, kraipė galvą, svarstydamas, ar raumenų skausmas praėjo savaime, ar tai tikrai šio produkto nuopelnas.

Linkime ir jums vasarą pasitikti aktyviems,

Lieknos Bitės