Turbūt galvosite, kad tos Lieknos Bitės visai pasiuto ir pastaruoju metu, atrodo, minta tik tortais. Prisipažįstame, desertų šiuo metų laiku pas mus itin daug, nes šis laikas turtingas mums svarbiomis progomis ir šventėmis: vestuvių metinėmis, gimtadieniais, jubiliejais, krikštynomis… Tačiau, kad savęs nenuskriaustume, dauguma šių skanėstų – bent keliais žingsniais sveikesni. Prie becukrių, bemilčių skanumynų pripratę ir mūsų vaikai. Galvojate, kad savo mažučius skriaudžiame neduodami jiems puošnių parduotuvinių tortų? Labai klystate, nors ir sveikesni, mažiesiems jie labai patinka, o dar labiau patinka tada, kai jie papuošti jų mėgiamais personažais.

Mano vyrėsnėlis, kurio gimtadienio maratoną pradėjome (juk po tortą pjauname ir su atvažiavusiais seneliais, ir su mylimiausiais draugais), ilgai žvalgėsi šventinių papuošimų parduotuvėlėje valgomosdekoracijos.lt, kol nuodugniai apžiūrėjo kiekvieną torto paveikslėlį ir išsirinko keletą labiausiai patikusių savo gimtadienio skanėstams. Beje, išsirinkome ne tik torto papuošimus, bet ir kitų gėrių, apie kuriuos papasakosime kituose švenčių straipsneliuose.OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jei norėsite pasigaminti tokį Žaibo Makvyno tortą, jums REIKĖS:

Pagrindui:

60 g avižinių dribsnių;

65 g žemės riešutų;

2 v. š. datulių pastos;

2 v. š. pieno (augalinio arba paprasto).

Sūrio sluoksniui:

200 g anakardžių riešutų (prieš tai pamerkite juos nakčiai);

2 v. š. citrinų sulčių;

5 š. kokosų aliejaus;

2 š.  medaus.

Papuošimui:

Torto dekoracijos Cars

GAMINIMAS:

  1. Pagrindui skirtus produktus sumalkite virtuviniu kombainu ir išklokite 18 cm formos dugną.
  2. Medų ir kokoso sviestą išlydykite.
  3. Į virtuvinė kombainą supilkite ištirpdytą medų bei kokoso aliejų, riešutus ir citrinų sultis. Malkite iki varškės masės. Paruoštą masę klokite ant pagrindo.
  4. Torto dekoracijos blogąją pusę patepkite vandeniu ir dėkite ant torto viršaus. Nepamirškite prieš tai kruopščiai išlyginti torto, nes mums paskubėjus mūsiškis paveikslėlis nebuvo tobulai lygus, tačiau tai nesutrukdė tortą gaminusiai mamai sulaukti ovacijų pliūpsnio ir jubiliato džiaugsmo.
  5. Tortą statykite stingti per naktį (ar kelioms valandoms į šaldymo kamerą).

1 komentaras

  1. Sveiki,
    O gal turite idėjų pirmojo gimtadienio tortui? Šitas tikrai bus gaminamas, bet vėliau, dabar dar riešutams per anksti.
    Ačiū.

Comments are closed.