OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Labas rytas – energingas rytas!

Meluoja tie, kas sako, kad rytais lengvai keliasi iš lovos. Arba jų įtaiga tokia stipri, kad net viduryje saldaus sapno nuskambėjęs žadintuvas skamba lyg gražiausia muzika. Būsiu atvira – aš tikrai ne iš šitų tarpo. Savaitgaliais mėgdavau keltis kone vidurdienį. Net savo mylimą vyrą įtraukiau į šį tinginystės liūną.

Tačiau vieną dieną, laimingiausią mūsų gyvenime, į šį pasaulį atkeliavo pats nuostabiausias vaikutis – mūsų dukrytė. Ir jai visai nerūpėjo, kokius įpročius mes turėjome iki šiol. Tiesą pasakius, jai visai nusišvilpti buvo ir į tai, kad tėveliai mėgdavo ilgai miegoti. Nuo tos nepaprastos dienos, mūsų dienotvarkę diktuoja ji – mūsų dukrelė. Ir dieną ji mėgsta pradėti vos prašvitus saulei, dažniausiai – apie 7 val.

Kartu su kėlimosi laiku, pasikeitė ir mūsų rytinis meniu. Jei anksčiau pabusdavome išalkę lyg vilkai, dabar pusryčius valgom daug lengvesnius patiekalus ir iki 12 val. dar spėjame dar užkąsti. Aš labai lengvai ir skaniai į savo valgiaraštį įtraukiau košes (pirma – jos suteikia daug energijos, antra – noriu, kad prie stalo būtų pratinamasi valgyti tai, ką noriu, jog pamėgtų ir mažoji vadovė).

Tačiau mano vyras – tiesiog nesukalbamas šiuo klausimu. Jis labai priešinosi košių integracijai į mūsų šeimą. Sakė, kad geriau bus nevalgęs tris dienas, nei „šitą brudą“ dės į burną. Tačiau nebūčiau aš Bitutė gudruolė, jei nesugalvočiau, kaip „apeiti“ šitą mylimojo nusistatymą. Taip mano mėgstama ryžių košė virto ŠOKOLADINE (mano vyras negalėjo atsispirti šiam šokoladiniam skanėstui). Nors skamba labai nuodėmingai, tačiau tikrai taip nėra.

Jei tau, kaip ir daugeliui mūsų skaitytojų, sunku prisiversti valgyti košę, mūsų misija – parodyti tau kuo didesnę jų įvairovę, kad išbandytum tai, ko anksčiau neišdrįsai ir atsirinktum tai, ką galėtum įtraukti į kasdienį savo meniu. Šios šokoladinės košės stiprybė – pilnagrūdžiai ryžiai, kurie daug vertingesni už baltuosius, tad ir soti jausies daug ilgiau. Saikingai pagardinusi ją pienu, kakava ir cukrumi, gausi gardžiausią šokoladinę košę, kuri prablaškys tave, kai užplūs košių rutina.

REIKĖS:

50 g rudų ryžių;

1 v. š. kakavos;

30 g rudojo cukraus;

100 g pieno.

Viso: 370 kcal

GAMINIMAS:

Ryžius iš vakaro užmerk vandenyje, kad kitą dieną greičiau išvirtum, ryte dar šiek tiek pavirk, kol suminkštės. Sudėk visus priedus ir dar kelias minutes pavirk. Patiek su šviežiomis ar šaldytomis uogom, kokosu.

Pakeitusios savo ir vyrų valgiaraščius,

Lieknos Bitės