edf

Neabejoju, kad pritarsite, vaiko nevalgumo tema – viena dažniausių tarp mamų. Nors mano dičkiui jau tuoj šeši, nevalgus yra iki šiol. Lieknas it pagaliukas ir niekada nenorintis valgyti. Ir nereikia sakyti, kad, matyt, šeimos pavyzdys prastas, mūsų trimetis į lėkštę dažniausiai kraunasi antrą daržovių porciją, o ir vaikų gimtadieniuose visada ieško jų, tuo tarpu visiškai atsisakydamas torto. Aš, aišku, ne iš tų mamų, kurios nevalgų vaiką stengtųsi prikimšti sūreliais ir saldžiais jogurtėliais, tad, nors ir leidžiu kartais nevalgyti šeimos patiekalų, ieškau jiems sveikų alternatyvų. Pastebėjau, kad tokiems nevalgiems saldumynų valgytojams kartais visai veikia tokios gudrybės:

  1. Maistą ruošti kartu. Mano dičkis mėgsta kurti ir gaminti įvairias sveikas desertų improvizacijas, tad dažniausiai jas po to puikiai ir suvalgo. Pavyzdžiui, sumaišome paprastus avižinius dribsnius su vaisiais ir graikišku jogurtu, saikingai puošiame pabarstukais.
  2. Plakti įvairius kokteilius. Dietos besilaikančioms mamoms galbūt ir nėra tinkama, bet vaikams tikrai tiks įvairūs sveiki kokteiliai. Aš vaikus dažniausiai skatinu rinktis rauginto pieno produktus ir vaisius. Kefyro ir banano kokteilis mano sūnaus mėgstamiausias. O dar jei papuoštas apelsino skiltele!
  3. Rinktis tradicinių skanėstų alternatyvas. Nors mano sūnus tikrai neatsisakytų saldaus desertinio kremo, lygiai taip pat skaniai jis suvalgo ir sveikesnius desertų variantus, pavyzdžiui, riešutų kremą, gardintą įvairiais sveikais pagardais. Galite išbandyti tokį mūsų pamėgtą desertą – jį valgo ne tik vaikai, bet ir mes, tėvai.

Riešutų kremas su uogomis

REIKĖS

pakelio anakardžių riešutų,

šlakelio klevų sirupo,

šlakelio vandens,

vanilės (natūralios, ar vanilinio cukraus),

uogų.

GAMINIMAS

  1. Anakardžius išmirkykite per naktį.
  2. Į virtuvinį smulkintuvą sudėkite riešutus, įpilkite šiek tiek vandens (jo kiekį reguliuokite iš akies, kad viską pavyktų sumalti į vientisą masę), klevų sirupo, vanilės ir sutrinkite.
  3. Inde sluoksniuokite kremą ir šviežias ar šaldytas uogas.

Linkime gero apetito jūsų vaikams,

Lieknos Bitės