Neabejoju, kad jūsų, kaip ir mano, aplinkoje yra tokių, kurie tik ir niurzga dėl Kalėdinių rūpesčių, tačiau yra ir tokių, kurie savo giliausiose spintų vietose jau suspėjo paslėpti kruopščiai išrinktas ir dailiai supakuotas dovanas visiems savo artimiesiems ir draugams. Mūsų šeima skaičiuoja jau penktas Kalėdas, kai šiuose džiaugsminguose rūpesčiuose dalyvauja ir vaikai, tad per tiek laiko suspėjau suprasti, kad jei nori su šeima neskubant pasidžiaugti visomis šventės detalėmis, tam reikia skirti pakankamai laiko, tad ruoštis Kalėdoms pradedame gana anksti. Su vaikais švenčiamos Kalėdos niekada neatrodo kaip iš atviruko, čia netrūksta sudužusių eglutės žaisliukų ar per anksti atidarytų Advento kalendoriaus langelių, tačiau kartu tai ir mieliausias man laikas.

Šventiškai papuoštų sausainių kepimo taip pat nepaliekame paskutinei akimirkai. Šį savaitgalį mano vaikai jau nuo ryto spirgėjo žvelgdami į paruoštų cukrinių pabarstukų krūvą (negalėjau atsispirti grožiams LIDL parduotuvėje, tad paėmiau visokiausių) žinodami, kad tuoj pasinersime į smagią veiklą. Aišku, netrūko ir nedideliu incidentų: štai, paruoštos meduolinio namelio dalys staiga neteko vienos sienos, kuri pažiro į šimtą mažiausių detalių atsidūrusi ant grindų, o vėliau mažiausias sūnus, norėdamas sau į lėkštutę įsidėti pabarstukų, pažėrė tūkstančius smulkiausių kruopelių ant grindų, kol aš kračiau juos iš savo šlepečių, jis smagiai kramsnojo sau likusius. Nors veikla su vaikais beveik visada kelia iššūkių, tačiau labai kviečiame jus savaitgalio popietę praleisti būnant kartu ir kepant skaniausius Kalėdinius kepinius.

Šį kartą kviečiame jus išbandyti net du receptus, kurių abu yra šiek tiek sveikesni ir tinkami tiek smagiai sukramsnoti prie arbatos, tiek dovanoti įpakavus artimiesiems.

Imbieriniai sausainėliai REIKĖS:

250 ml pilno grūdo miltų,

150 ml saldiklio (medaus, rudojo cukraus ar kita),

6 v.š. gabalėliais pjaustyto sviesto,

1 v.š. pieno,

½ a.š. kepimo miltelių,

mėgstamų prieskonių (imbiero, cinamono, vanilinio cukraus ir kt.).

GAMINIMAS:

  1. Visus ingredientus suberkite į dubenį ir pirštais minkykite, kol taps vienalyte tešla.
  2. Tešlą valandai dėkite į šaldytuvą.
  3. Atvėsusią tešlą kočiokite ir spauskite formeles.
  4. Sausainiukus kepkite 180 laipsnių orkaitėje iki 10 min.

Sausainėliai skanučiai, trapūs (mano močiutė vis skųsdavosi, kad imbieriniai sausainėliai jai vis per kieti, tad šie bus kaip tik), o ir labai lengvai formuojami prieš kepimą.

Dovanų idėjos

  1. Dovanėlės mažiesiems

Joms pagaminti reikės:

Iškeptų sausainėlių (kepėme didelių formų, kad mažieji būtų sužavėti),

Įvairiausių pabarstukų (LIDL parduotuvėje radome įvairių spalvų ir formų),

Cukrinių forminių gyvunėlių (taip pat radome jau paruoštų LIDL),

Cukrinio glajaus (mes naudojome jau paruoštą, radome kartu prie pabarstukų).

Sausainius belieka dekoruoti: glajaus pieštuku dekoruokite sausainį, juo sausainio centre prilipdykite cukruotas figūrėles, pabarstukus. Glajui sukietėjus sausainius įpakuokite permatomame dovanų popieriuje.

  1. Vardinės dovanėlės artimiesiems

Joms pagaminti reikės:

Iškeptų sausainėlių (darėme įvairių formų),

Raidelių formos pabarstukų (radome LIDL parduotuvėse),

Marcipanų masės (taip pat radome ten).

Iš marcipanų masės suformuokite norimos formos pagrindą ant paruoštų ir iškeptų sausainių. Dėliokite užrašus iš raidelių, pvz. „Mamai“, „Močiutei“ , galite pakuoti į popierių iš karto.

Mano vaikams ypač patiko, kad šias dovanėles galėjo artimiesiems pagaminti patys, marcipaninė masė lengvai pasiduoda darbui net vaikų rankutėse, o dėliojant užrašus smagu mokytis raides.

Riešutiniai sausainėliai sportuojančiai draugeiREIKĖS:

6 v.š. sviesto,

50 m rudojo cukraus,

1 kiaušinio,

Šiek tiek vanilinio cukraus,

500 ml maltų lazdyno riešutų (mes tokius iškart įsigijome LIDL parduotuvėje),

½ a.š. kepimo miltelių,

žiupsnelio druskos,

juodojo šokolado papuošimui.

GAMINIMAS:

Visus ingredientus sumaišykite į vientisą masę.

  1. Ant kepimo popieriaus formuokite valgomojo šaukšto dydžio sausainius.
  2. Kepkite 180 laipsnių orkaitėje apie 10 min.
  3. Atvėsusius puoškite lydytu šokoladu.

Dovanų idėja

Šie sausainėliai turi mažiau angliavandenių nei įprasti, nes sudėtyje nėra miltų, tad tiks visiems, kurie net ir per šventes rūpinasi, ką verta valgyti. Tad jei nori pradžiuginti draugę, iškepk tokių skanėstų ir įpakuok dailioje popierinėje dėžutėje.

Švente kvepiantys linkėjimai,

Lieknos Bitės