OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Sveikos, smaližės,

jei kasdien sekate mūsų tinklaraščio įrašus, žinote, kad jau beveik mėnesį bandau atsikratyti nereikalingų kilogramų. Viena kolegė sakė: „Taigi pasilaikyk kokios greitos kefyro ar grikių dietos, ir neliks tų kilogramų“. Aha, ko jau ko, bet nenoriu vasaros pradėti mitybos sutrikimų centre ar viena kažkur kamputyje, svajodama bent apie menkutį torto gabalėlį. Pasirinkusi sveikos mitybos kelią, kasdien bandau į savo mitybos racioną prisikviesti naujus produktus bei patiekalus, tačiau visada lieku soti ir pavalgiusi.

Štai Indrė, kuri jau ne vieneri metai sveikai maitinasi, turi ne tik „stažą“ patirties, kaip tradicinius patiekalus paversti į sveikesnius, bet ir išbandė galybę naujovių kulinarijos srityje. Kai jos paklausiau, kokius užkandžius rinktis tarp pagrindinių patiekalų, ji nedvejodama pasiūlė graikiško jogurto desertuką (puikiai žinodama mano neblėstančią priklausomybę saldumynams). Taigi, šis lengvas lyg debesis, purus kaip pienės pūkas ir gaivus lyg vasaros rytas desertas – savo figūra besirūpinančioms smaližėms.

REIKĖS:

kelių sveikuoliškų sausainių (dėk, ką turi namuose) arba granolos;

indelio graikiško jogurto;

 žiupsnis nerafinuoto cukraus;

uogų.

GAMINIMAS:

Sausainius sutrupink ir iš jų formuok pagrindą. Jogurtą sumaišyk su cukrumi – tai bus vidurinis deserto sluoksnis. Galiausiai sutupdyk uogas ir jau turėsi nuostabų desertą, kuriam pagyrimų pešti tikrai nereikės.

Paragavusios šio nuostabaus skonio desertuko, jį jau išbandė visos mano draugės. Daugelis sako, kad skonis toks geras, kad net sunku patikėti, jog gaminimui tereikia vienos laisvos minutėlės.

Apsalusiomis širdimis ir skrandžiais,

Lieknos Bitės

P.S. Mūsų patarimas visoms saldumynus dievinančioms mūsų skaitytojoms: desertams rinkis sveikus, kuo mažiau apdorotus ingredientus, taip išsaugosi puikų skonį, maistines savybes ir savo figūrą.

P.S.S Mano vyras patikėjo, kad čia ypatingasis kremas, ir, sušlamštęs vieną porciją deserto, prašė dar pakartoti. Jis net pareiškė, kad toks skanėstas pranoksta daugelį tortų. Štai koks tai puikus atradimas visai mano šeimai!