018 (2).JPG

Mielosios mūsų skaitytojos,

kadangi mūsų draugų ratas vis didėja, nieko keisto, kad atsiranda vis daugiau tokių skaitytojų, kurias domina ne tik sveika mityba ir svorio metimas, bet – raumenukų auginimas. Taip, jos puikiai žino, kad masė neužaugs sėdint ant sofos su spragėsių dubeniu rankose. Reikia kasdien sportuoti ir rinktis labai maistingus patiekalus.

Aš, tiesą pasakius, esu labai neaktyvi sportininkė (na, jei užskaitysime ilgus pasivaikščiojimus ir pasivažinėjimus dviračiais), tačiau kartkartėmis svečiuose sulaukiu labai sportiškos draugų šeimynos. Jie paprasti – valgo viską, tačiau norisi, kad smarkiai neišklystų iš įprasto valgiaraščio. Taigi, nusprendžiau, kad šį kartą juos reikia palepinti. Ką mėgsta raumenukų augintojai? Jiems labai patinka bananai, kiaušiniai ir riešutų sviestas, tad ir skanėstas bus būtent iš šių ingredientų!

Išbandyti siūlau ir jums (net jei nesi didelė sporto aistruolė), nes skonis tikrai vertas didžiausių komplimentų. Man patinka drėgni keksai, o šis – būtent toks.

REIKĖS:

3 bananų;

1/2 stiklinės riešutų sviesto;

1/2 stiklinės medaus;

3 kiaušinių;

3 v. š. graikiško jogurto;

1/3 stiklinės kvietinių miltų;

1 a. š. kepimo miltelių;

1 a. š. cinamono;

1/2 apelsino;

žiupsnelio druskos.

GAMINIMAS:

Bananus sutrink į tyrę (aš tai dariau su smulkintuvu). Į bananų masę dėk riešutų sviestą, medų, mušk kiaušinius, pilk jogurtą. Viską labai gerai išmaišyk iki vientisos masės. Miltus sumaišyk su kepimo milteliais, druska, tarkuota apelsino žievele ir cinamonu. Juos įmaišyk į bananų masę. Į norimą kepimo formą patiesk popierių ir supilk kekso masę. Kepk iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje maždaug 50 minučių (ar jau iškepęs, patikrinsi įbedusi medinį pagaliuką). Keksą puošk žemės riešutais, mėgstamomis uogomis ar tiesiog kokoso drožlėmis. Keksas turėtų būti drėgnas, šlapokas, o jo kvapas – iš toli viliojantis paragauti.

012.JPG

Sportuojančių savo draugų nepamirštančios,

Lieknos Bitės