OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pavasariškiausi sveikinimai ir vėl skrieja link jūsų!

Jei žiemą mes dėl savo nevaldomo alkio ir polinkio riebiam maistui kaltiname šaltį ir tamsą, pavasarį nebelieka jokių pasiteisinimų. Šilta, gražu, šviesu… Tiesiog užuodžiame vasaros alsavimą į nugarą, ir ji primena: susiimk, moterie, metas sportuoti, laikas sveikai maitintis, mesk į šalį tą riebų torto gabalą, pamiršk cepelinus ir kugelius!

Su panašiomis krizėmis susiduriame ir mes. Na, jei nusprendžiau nuo rytojaus atsisakyti visokių pagundų, į svečius vakare būtinai užsuka uošviai ir atsiveža minkštutėlį sūrio tortą. Tada nusiraminu, kad nieko tokio – va nuo rytojaus mano lėkštėje bus tik dietinis maistas. Kur buvus, kur nebuvus, kitą dieną į ofisą įlinguoja vadovė su dėže spurgų. Matai, nori pasidžiaugti kolektyvo rezultatais. Tądien net pagalvojau: „Gal čia pats Dievas siunčia ženklus, kad nereikia skubėti su ta sveika mityba?“ Maniau, kad trečioji diena turi būti lemiama. Bet ką jūs manote? Būtent tada vyras pasikvietė romantiškai pavakarieniauti. Maniau, kad viskas – nieko čia su tais pokyčiais nebus. Likimas man siunčia ženklus. Bet… Prabudusi kitą rytą, neįlindau į taip mėgstamus džinsus. Ir daugiau jokių ženklų man nebereikėjo, greitai pradėjau ieškoti alternatyvos kaloringam maistui.

Neįtikėtinas atradimas – morkų pyragas. Patikėkite manimi, jį pagaminti truks vos kelias minutes (ilgiau užtruks tik kepimas). Indrė man prisakė, kad kuo daugiau valgyčiau morkų, nes jose visa galybė vitaminų (C, B, B2, B6, PP, E, K) ir mineralinių medžiagų (kalio, natrio, kalcio, fosforo, magnio, jodo), padedančių stiprinti imunitetą. Šis pyragas ne tik, kad visai nepavojingas mūsų figūroms, bet ir labai sveikas.

REIKĖS:

250 g tarkuotų morkų;

1 stiklinės nerafinuoto cukraus;

2 stiklinės miltų;

1 a. š. kepimo miltelių;

0,5 stiklinės alyvuogių aliejaus.

GAMINIMAS:

Morkas sutarkuok ir sumaišyk su cukrumi bei palik šiek tiek pastovėti. Į masę supilk likusius ingredientus ir kepk iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje 40 minučių.

Greitai virtuvėje besisukančios,

Lieknos Bitės